Jump to content

Wyburzenie ściany

QUIDAM
 Share

Recommended Posts

W jaki sposób wziąć się za wyburzenie ściany (z drzwiami) , chodzi mi o jak "najczystszy" sposób. Nie interesuje mnie prosta metoda 5 kilowego młota zlosnik.gif Czy najpierw ponawiercać ścianę? Z jednej strony położone są kafelki.

> Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Bloczki 11cm grubości , standard przy ściankach działowych.

otynkowana? Może jak zaczniesz od góry to powinno się udać rezbierać po jednym bloczku wbijają majzel w zaprawę

dobrze teraz widzę, że z jednej strony kafelki, doprowadzić ścianę do stanu surowego, skuć kafle i rozbierać po kawałku

> Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Bloczki 11cm grubości , standard przy ściankach działowych.

Wybić jeden rządek a dalej to już gołymi rękoma pójdzie. Czasami trzeba będzie młotkiem lekko puknąć aby zruszyć bloczek.

Rozbierałem wiosną taką ścianę.

> z jednej strony tynk , z drugiej płytki. a po środki drzwi

drzwi to chyba dobrze? mniej do rozbierania zlosnik.gif Zobacz jak tynk się trzyma, możliwe ze będzie odchodził dużymi kawałkami przy podważaniu. Jak już będzie widać bloczki to próbuj je rozbierać, tak czy inaczej młotek i majzel będą niezastąpione

> drzwi to chyba dobrze? mniej do rozbierania Zobacz jak tynk się trzyma, możliwe ze będzie

> odchodził dużymi kawałkami przy podważaniu. Jak już będzie widać bloczki to próbuj je

> rozbierać, tak czy inaczej młotek i majzel będą niezastąpione

Chciałby to zrobić jak najdelikatniej , między innymi żeby nie zniszczyć podłogi.

> Chciałby to zrobić jak najdelikatniej , między innymi żeby nie zniszczyć podłogi.

Ja podłożyłem kilka warstw kartonu. Spadały tylko okruchy zaprawy. Większe lub mniejsze ale krzywdy nie zrobiły.

Najważniejszy jest ten pierwszy rząd. Całość jest zaklinowana i nie ma żadnego luzu. Po wybiciu bloczki nie są już od góry klinowane i łatwo odchodzą.

Tak samo na szerokości. Z tym, że skoro to ściana z drzwiami to naturalnie nie będzie klinować wyjmowania bloczków. Przynajmniej poniżej nadproża. Nad nim też trzeba będzie najpierw wybić jedną stronę.

styropian na podłoge i sciagasz po kawałku delikatnie obierając w fugach młoto wiertarką bo sam tam robiłem,

kątówka w 100%, a styropian po to aby zabezpieczyć podłagę w zalezności co masz jak kawałek gruzu spadnie na styropian to nic się nieztsnie

> Chciałby to zrobić jak najdelikatniej , między innymi żeby nie zniszczyć podłogi.

Sprawdzałeś poziomy tej podłogi?

W znajomym mieszkaniu po wywaleniu ściany była w rogu różnica prawie 10cm