Skocz do zawartości

gdzie na zakupy - remont


wrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Lista zrobiona, tylko gdzie z nia pojsc - zeby nie chodzic za duzo? i oczywiscie za duzo nie zaplacic?

Sufity :

profil

UD30 150 mb

CD60 150 mb

Wieszak plaski 200 szt.

Wkręty 3,5 /25 3000szt

Wkręty 3,5/25 samowiercące 300szt

Wkręty 3,5 /35 samowiercące 300szt

Siatka łącząca 150 mb

Texy 300 szt

Kolki szybki montaż 6x40 300szt

oraz

Gipsar UNI 15 szt.

Ceresit Cm 11 15 szt.

Ceresit Cm 17 5 szt.

Fugi Ceresit CE40 5kg szt. 3

30 szt plyt k-g 12,5mm / 3m

A po to moge pochodzic, byle kupic cos fajnego:

zestaw podtynkowy Grohe lub Roca z miska, przyciskiem, itd - wysokie i niski

To gdzie polecacie wybrac sie na zakupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lista zrobiona, tylko gdzie z nia pojsc - zeby nie chodzic za duzo? i oczywiscie za duzo nie

> zaplacic?

> Sufity :

> profil

> UD30 150 mb

> CD60 150 mb

> Wieszak plaski 200 szt.

> Wkręty 3,5 /25 3000szt

> Wkręty 3,5/25 samowiercące 300szt

> Wkręty 3,5 /35 samowiercące 300szt

> Siatka łącząca 150 mb

> Texy 300 szt

> Kolki szybki montaż 6x40 300szt

> oraz

> Gipsar UNI 15 szt.

> Ceresit Cm 11 15 szt.

> Ceresit Cm 17 5 szt.

> Fugi Ceresit CE40 5kg szt. 3

> 30 szt plyt k-g 12,5mm / 3m

> A po to moge pochodzic, byle kupic cos fajnego:

> zestaw podtynkowy Grohe lub Roca z miska, przyciskiem, itd - wysokie i niski

> To gdzie polecacie wybrac sie na zakupy?

w UK Huntingdon? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, nie, pytam, gdzie w Polsce Moge spokojnie poleciec do Wroclawia!

Jeśli pytasz o markety to mam alergię na Praktikera, ale to subiektywna ocena palacz.gif

Na dzień dzisiejszy faworytem jest Jula, cenowo miażdży nawet Mrówkę, a wybór (powierzchnia sklepowa) nieporównywalnie większy ... w dalszej kolejności Leroy Merlin ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> leroy merlin i jula zanim kupisz sprawdź na stronie cenę i wiesz ile to kosztuje choć może nie być akurat na stanie w sklepie ale znasz cenę

Słuszna uwaga z tym www, zdarza się, że w Necie mają niższą cenę, i w sklepie można coś ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem młotek, wiertła (sprzedawca jak zobaczył listę to zaraz wskazał jakie warto wiertla) taczki blacha 2mm koło na łożysku opona pompowana, garbie, kopaczkę, taśmę do mierzenia 30m, poziomica firmy pro, wkręty, śruby, ostrza do nożyka i nożyk w zwykłym małym sklepie metalowym i inne głupoty i wyszło taniej niż jula , castomara i liroyu

Ale przecinak condor kupiłem w lm bo był tańszy mimo że pani w metalowym upierała się że to pewny polski wyrób i zobaczymy a i ten metalowy mam bliżej domu niż każdy duży sklep więc oszczędność na paliwie i czasie w kolejce.

Na olx sprawdź materiały budowlane bo czasem lokalne hurtownie wrzucają jakieś płyty k-g, kleje inne i wychodzi jak supermarkecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, nie, pytam, gdzie w Polsce Moge spokojnie poleciec do Wroclawia!

we Wro np. hurtownia MSM na tyskiej, w Polsce sprawdzaj Polskie Sklady Budowlane i lokalne hurtownie. Przeslij majlem do paru hurtowni (po uprzednim telefonie) liste i zobaczysz gdzie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam najpierw allegro i sklepy internetowe a potem markety budowlane.

Leroy Merlin to bardzo dobry sklep, ale Castorama jest o klasę wyżej.

Algorym jest taki - znaleźć produkt w internecie i analogiczny w markecie budowlanym i ocenić, gdzie warto kupić.

Np listwy przypodłogowe Korner w sklepie internetowym producenta są ponad 2x tańsze, nawet z przesyłką.

Ale - w markecie możesz oddać niewykorzystany nadmiar materiału.

Nawet pojedyncze płytki.

Więc albo dobrze planujesz i kupujesz w internecie, albo kupujesz z zapasem w markecie i i oddajesz nadmiar.

Oczywiście są też przypadki jednostkowe typu piec, pompy CO, które w markecie są średni o połowę droższe, chyba że właśnie jest PROMOCJA lub WYPRZEDAŻ.

Generalnie warto po prostu być zaznajomionym z ofertą najbliższego marketu i przeglądać internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To gdzie polecacie wybrac sie na zakupy?

Jeśli chodzi o profile, wkręty i wszelki osprzęt metalowy, to tak jak ktoś radził - lokalny sklepik albo skład budowlany. Ceny w marketach są nawet 50 % (wkręty), a nawet 200% (szpilki gwintowane) wyższe niż na składzie w mojej okolicy. Profile marketowe zdarzają się cieńsze niż te w składach. Jeśli chodzi o płyty - nie napalaj się na cenę np. z Leroya, tylko porównaj cenę w połączeniu z producentem. I znów w moim przypadku bez żebrania taniej było w jakimkolwiek składzie budowlanym. Slyszałem opinię, że te najtańsze płyty GK marketowe są bardzo kruche. Co do fug i klei - tu jednak bezkonkurencyjne były markety (Leroy, Castorama). Jeśli chodzi o ceny - Leroy i Casto to praktycznie ta sama cena, w Obi wszystko jest droższe, nie wiem jak teraz, ale nawet ostatnio wpadłem po jakąś pierdołę i patrzyłem na farby - w Obi 44 zł na promocji, Leroy/Casto - 38 zł regularna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o profile, wkręty i wszelki osprzęt metalowy, to tak jak ktoś radził - lokalny sklepik

> albo skład budowlany. Ceny w marketach są nawet 50 % (wkręty), a nawet 200% (szpilki

> gwintowane) wyższe niż na składzie w mojej okolicy. Profile marketowe zdarzają się cieńsze niż

> te w składach. Jeśli chodzi o płyty - nie napalaj się na cenę np. z Leroya, tylko porównaj

> cenę w połączeniu z producentem. I znów w moim przypadku bez żebrania taniej było w

> jakimkolwiek składzie budowlanym. Slyszałem opinię, że te najtańsze płyty GK marketowe są

> bardzo kruche. Co do fug i klei - tu jednak bezkonkurencyjne były markety (Leroy, Castorama).

> Jeśli chodzi o ceny - Leroy i Casto to praktycznie ta sama cena, w Obi wszystko jest droższe,

> nie wiem jak teraz, ale nawet ostatnio wpadłem po jakąś pierdołę i patrzyłem na farby - w Obi

> 44 zł na promocji, Leroy/Casto - 38 zł regularna cena.

Mam takie same odczucia.

Ogólnie lepiej kupować w lokalnych składach. Markety raczej jako ostateczność albo w niedziele i święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale - w markecie możesz oddać niewykorzystany nadmiar materiału.

> Nawet pojedyncze płytki.

Zależy w jakim.

W tych, o których mówisz (Casto, Leroy) - nie robią żadnych problemów, trzeba tylko mieć paragon i przyjmują bez żadnego tłumaczenia się. ok.gif

Natomiast w Praktikerze nie chcą nic przyjmować - dlatego tam nie warto kupować, mimo, że często jest taniej. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy w jakim.

> W tych, o których mówisz (Casto, Leroy) - nie robią żadnych problemów, trzeba tylko mieć paragon i

> przyjmują bez żadnego tłumaczenia się.

> Natomiast w Praktikerze nie chcą nic przyjmować - dlatego tam nie warto kupować, mimo, że często

> jest taniej.

pare razy w praktikerze oddawalem, ale zwykle maja drozej nawet ze zlota karta i 10% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.