Skocz do zawartości

Bagażnik (box) dachowy do Sandero szybkie pytanie


abdiel

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/box-dachowy-bagaznik-inter-pack-stella-440-litrow-i4450309222.html

http://allegro.pl/promocja-box-boks-pack-bagaznik-dachowy-ciao-430-i4445141651.html

Który wybrać? Włożyłem wózek do bagażnika i skończyło mi się miejsce.

Ja się kompletnie na tym nie znam by nigdy nie jeździłem z taką trumną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/box-dachowy-bagaznik-inter-pack-stella-440-litrow-i4450309222.html

> http://allegro.pl/promocja-box-boks-pack-bagaznik-dachowy-ciao-430-i4445141651.html

> Który wybrać? Włożyłem wózek do bagażnika i skończyło mi się miejsce.

> Ja się kompletnie na tym nie znam by nigdy nie jeździłem z taką trumną.

Kolejny raz się powtórzę: Thule i nic więcej. Drogie, ale święty spokój jest droższy od pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu koleżanka mi opowiadała jak na A1 parę samochodów przed nią jechało auto, któremu otworzył się bagażnik dachowy (InterPack). Po całej autostradzie walały się klamoty oraz odpadnięta klapa bagażnika. Cudem tylko nie doszło do żadnego wypadku.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/box-dachowy-bagaznik-inter-pack-stella-440-litrow-i4450309222.html

> http://allegro.pl/promocja-box-boks-pack-bagaznik-dachowy-ciao-430-i4445141651.html

> Który wybrać? Włożyłem wózek do bagażnika i skończyło mi się miejsce.

> Ja się kompletnie na tym nie znam by nigdy nie jeździłem z taką trumną.

Kup....Thule. Nawet uzywane zlosnik.gif

Nie ma sensu wymyślać świata na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/box-dachowy-bagaznik-inter-pack-stella-440-litrow-i4450309222.html

> http://allegro.pl/promocja-box-boks-pack-bagaznik-dachowy-ciao-430-i4445141651.html

> Który wybrać? Włożyłem wózek do bagażnika i skończyło mi się miejsce.

> Ja się kompletnie na tym nie znam by nigdy nie jeździłem z taką trumną.

Bez problemu możesz kupić tego Inter-Packa ok.gifSprzedawaliśmy takie trumny kilka lat i nie było problemu.Oczywiście ,jakieś minimum rozsądku trzeba zachować i zamykać kufer zgodnie z zaleceniami producenta ale sytuacji w której bagażnik,,sam się otworzył '' sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to co żaden inny producent serio się nie liczy na rynku?

> Nie ma żadnego dobrego innego rozwiązania?

Wszystko się moim zdaniem rozchodzi o system zamykania i montowania na dachu.

W Thule nie przekręcisz kluczyka jeśli jeden z zamków się nie chce domknąć, albo w ogóle jego druga część nie jest w środku zamka (bo np jakaś walizka jest zbyt duża). A z tego wynika że Ci się bagażnik nie otworzy, bo nie da się go "nie domknąć" lub zostawić otwartym. Zwyczajnie kluczyka nie przekręcisz smile.gif

Co do montowania. Nie potrzebujesz żadnych narzędzi, linek, instrukcji. nakładasz na belki, kręcisz pokrętłem i takie jakby "krokodylki" chwytają belkę. Krokodylki się przesuwają (w celu dopasowania się do rozstawu belek) tylko jak są otwarte. Również tutaj zero szans na pomyłkę.

Może i jakość tworzywa jest taka sama wśród innych producentów, ale w przypadku Thule nie myślisz podczas jazdy "czy ja wszystko oby dobrze pozamykałem?" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem boxa z norauto - najtańsze "byle co"

moim zdaniem jezlei ma to być bagażnik "wakacyjny/urlopowy" nie widze sensu kupowania i płacenia za thule.

zamykanie bądź otwarcie w czasie jazdy??

no nie da się zamknąć na klucz za bardzo wyładowanego bagażnika, ot nie domkniesz go aby złapał zamek.

mocowanie?? w moim najtańszym zakładam na belki i od wnętrza bagażnika skrecam na motylki/nakrętki.

sam montaż bagażnika na belki trwa 4 min nie więcej.

a jak się otworzył komus w czasie jazdy bagażnik, to musiał być totalnym ignorantem i podejrzewam ze go po prostu nie zamknal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko się moim zdaniem rozchodzi o system zamykania i montowania na dachu.

> W Thule nie przekręcisz kluczyka jeśli jeden z zamków się nie chce domknąć, albo w ogóle jego druga

> część nie jest w środku zamka (bo np jakaś walizka jest zbyt duża). A z tego wynika że Ci się

> bagażnik nie otworzy, bo nie da się go "nie domknąć" lub zostawić otwartym. Zwyczajnie

> kluczyka nie przekręcisz

> Co do montowania. Nie potrzebujesz żadnych narzędzi, linek, instrukcji. nakładasz na belki, kręcisz

> pokrętłem i takie jakby "krokodylki" chwytają belkę. Krokodylki się przesuwają (w celu

> dopasowania się do rozstawu belek) tylko jak są otwarte. Również tutaj zero szans na pomyłkę.

> Może i jakość tworzywa jest taka sama wśród innych producentów, ale w przypadku Thule nie myślisz

> podczas jazdy "czy ja wszystko oby dobrze pozamykałem?"

Dla pewnosci mozna przeciez zawsze zalozyc jakis pas sciagajacy i powinno byc OK ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla pewnosci mozna przeciez zawsze zalozyc jakis pas sciagajacy i powinno byc OK

O właśnie zapomniałem wcześniej o tym napisać. zlosnik.gifhahaha.gif

Podczas swoich wojaży narciarskich (a wtedy sporo aut z boxami się widzi) nie widziałem jeszcze żeby ktoś pasem ściągającym opasywał Thule. Z innymi boxami już tak różowo nie jest - jeżdżą z takimi obwiązanymi. facepalm%5B1%5D.gif I to nie tylko nasi rodacy. Ale Polacy jakoś najbardziej mi się rzucają w oczy z takimi sznurkotaśmami na boxach. Widziałem też specjalistę zbierającego narty z autostrady nr 9 pod Monachium. pad.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O właśnie zapomniałem wcześniej o tym napisać.

> Podczas swoich wojaży narciarskich (a wtedy sporo aut z boxami się widzi) nie widziałem jeszcze

> żeby ktoś pasem ściągającym opasywał Thule. Z innymi boxami już tak różowo nie jest - jeżdżą z

> takimi obwiązanymi. I to nie tylko nasi rodacy. Ale Polacy jakoś najbardziej mi się rzucają

> w oczy z takimi sznurkotaśmami na boxach. Widziałem też specjalistę zbierającego narty z

> autostrady nr 9 pod Monachium.

> mar00ha

Ludzie są różny ,dziewuszka kiedyś u mnie kupowała linki ośmiorniczki do mocowania nart hehe.gifWidziałem później jak z chłopakiem robili coś a la stelaż z deseczek i tych linek dla nart hehe.gif.Natomiast jeśli ktoś lepiej będzie się czuł opasując boxa dodatkową linką to w czym problem? niewiem.gifJak pisałem sprzedałem trochę tych Inter- Packów i nikt nie był się pochwalić że mu się otworzył.Fakt ,faktem te boxy nie były tak ładne jak Thule no ale wiesz dziadowania nie popieram natomiast typowego ,,mienia'' wszystkiego co ,,markowe '' tez nie.Szczególnie jeśli ma to być używane okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale sam przyznasz, że boxy Thule to nie tylko markowość?

> mar00ha

Inter Paki sprzedawałem parę lat temu,fakt wykonanie wizualne Thule było lepsze nie zaprzeczę.Inter -pack miał wtedy jeszcze taką ,,chamską '' łapkę w środku nie wiem jak to nazwać samootwieracz który nie był zabudowany.Nie wiem jak to wygląda teraz.Natomiast te minusy jak dla mnie nie przekonują do wydania 2 krotnie większej $ ,szczególnie jeśli będę używał tego okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźc innego zdjęcia, ale mam taki bagażnik dachowy:

http://www.promoceny.pl/detail/bagazniki-dachowe-na-relingi-feu-vert-11599/

Będzie to niego pasować tule, czy do niego muszę mieć jakiś specjalny adapter?

Ten Inter zakładam, ze spokojnie do tego zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę znaleźc innego zdjęcia, ale mam taki bagażnik dachowy:

> http://www.promoceny.pl/detail/bagazniki-dachowe-na-relingi-feu-vert-11599/

> Będzie to niego pasować tule, czy do niego muszę mieć jakiś specjalny adapter?

> Ten Inter zakładam, ze spokojnie do tego zamontuję.

Nie siedzę już w bagażnikach Thule ale powinny pasować.Znajdź dystrybutora w swoim mieście i jedź przymierz.Takich rzeczy nie radzę kupować przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Taurusa, mam Altro 460 (chyba biglaugh.gif), juz z 3-4 lata. IMO wart wydanych pieniedzy. Pokazany inter-pack ma chyba niewygodne mocowanie. Zastanwialem sie na Thule, Mont blanc, kamei - ostatecznie poszukalem czegos tanszego, bo uzmyslowilem sobie, ze bede korzystal tylko przy okazji wyjazdow... Co do predkosci, proponuje przeczytac instrukcje, max ~120km/h, i to czy z boxem, uchwytami na rower (thule), czy antena cb na magnesie (i to nie jakims maluchem tylko cte 16 cm). Oczywiscie to sa _tylko_ zalecenia producenta biglaugh.gif, mozna i ponad 200 km/h z hustlerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzucisz okiem na linka powyżej?

Rzuciłem. Ale nic Ci o nich nie napiszę - nigdy nie interesowałem się takimi krótkimi boxami. Dla mnie podstawowa funkcja to przewóz nart, więc box musi być długi.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczególnie jeśli będę używał tego okazjonalnie.

Prawie każdy użytkownik boxa używa go okazjonalnie. I tak, moim zdaniem, warto w tym przypadku zainwestować w jakość i pewność. Dobrego boxa będzie się używać przecież latami.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thule.Osobiscie zakupilem thule pacific 600, zaplacilem 650zl, box mial pol roku, tez myslalem nad inter pack, ale pewien kacikowicz, ktory sie tu wypowiada odradzil i nie zaluje tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to co żaden inny producent serio się nie liczy na rynku?

> Nie ma żadnego dobrego innego rozwiązania?

jeżdzilem dziesiątki razy z boxami - od no-name chałupniczych wyklejanek kupowanych jeszcze na giełdzie w słomczynie, poprzez interpacki, thule, montblanc i inne.

niektóre są lepsze, niektóre są gorsze, ale wszystkie spełniają swoją funkcję. żaden nie był na tyle zły, żeby nie móc się w niego zapakować i dojechać na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.