Skocz do zawartości

Seat Ibiza 1.9 TDI nie odpala przy niskim poziomie paliwa


Maniek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja dziewczyna ma problem z Seatem takim jak w temacie (2000 rocznik). Jakiś miesiąc temu samochód zgasł na środku drogi i już nie odpalił. Od razu podejrzenie padło na to, że jest za mało paliwa. Wskazówka co prawda nie opadła do zera i od momentu jak się zaświeciła rezerwa przejechane było może 60 km, ale w przewodach paliwowych było widać pęcherzyki powietrza. Wlaliśmy 10 litrów do baku i dość długo męczyliśmy się z odpalaniem, jak to z dieslem gdy braknie paliwa. Niestety po wielu próbach (aż padł akumulator) nie dało się odpalić samochodu, ruszył dopiero jak mechanik go odpowietrzył. Od tej pory kazałem dziewczynie pilnować stanu paliwa i tankować zaraz jak się zapali rezerwa. Wczoraj zapaliła jej się rezerwa i przejechała może z 10 km, wstawiła samochód do garażu i dziś już nie odpalił, a w przewodach paliwowych widać pęcherzyki powietrza. Po dolaniu ropy samochód nie odpala nawet po długim kręceniu. Teraz pytanie gdzie leży przyczyna? Czy w baku rzeczywiście było mało paliwa, a wskaźnik źle wskazuje poziom bo np. pływak się zawiesił? Czy może niedomaga pompa paliwa lub filtr paliwa jest zapchany (nie wiem kiedy był wymieniany, a dziewczyna tym bardziej nie będzie pamiętać grinser006.gif) i przy małej ilości paliwa niedomaga? Kiedyś podobno dało się przejechać tym samochodem nawet 100 km na rezerwie i nie gasł, a teraz takie kwiatki. Dodam jeszcze, że auto też miewa taki problem, że przy pierwszym ruszeniu trzeba mu mocniej depnąć, bo jak nie to potem będzie mulił całą drogę. Nie wiem na ile w tym prawdy bo nie prowadziłem tego samochodu i szczerze mówiąc nie znam się na dieslach, ale mechanik twierdzi że to wina turbiny? Przebieg samochodu to 250tys. km

Z góry dzięki za porady wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.