Skocz do zawartości

Co na posadzkę w garażu?


teodor66

Rekomendowane odpowiedzi

co autokącikowi specjaliści polecają na posadzkę w garażu(ok 30m2)?

Posadzka była wylana rok temu i jest już sucha, zacierana ręcznie, jeżeli to ma znaczenie.

Myślałem żeby pomalować Betondurem ale ma średnie opinie, może jakiś inny zamiennik??

Może płytki, ale to wychodzi ze 3x drożej no i raczej sam ich nie położę więc dodatkowy koszt fachowca.

może macie jakieś inne pomysły?

pozdrawiam:

SEBOL_007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co autokącikowi specjaliści polecają na posadzkę w garażu(ok 30m2)?

Gres techniczny.

> Może płytki, ale to wychodzi ze 3x drożej

Sam kupiłem w Castoramie po 17zł/m.kw. w kolorze grafitowym.

> no i raczej sam ich nie położę

To nie jest takie trudne, na jakie wygląda. Nie poddawaj się bez walki grinser006.gif

> może macie jakieś inne pomysły?

Rozważałem kiedyś posadzki przemysłowe, jakie są m.in. w marketach budowlanych: rodzaj wylewki z "wtrąceniami/dodatkami".

Gładkie, twarde, nośne, nie wiem niestety, jak to kosztowo wygląda. Postawiłem na gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj najtańszy gres w markecie budowlanym. Zobacz czy nie masz takiego wymiaru garażu, że bez docinania się obejdzie. Może uda się tak bez krzyżyków, albo z bardzo dużymi. Kładzie się to prosto, po dwóch rzędach będziesz leciał jak automat. smile.gif Kładłem tak z żoną 30 metrów w garażu i już siedem lat ładnie leżą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co autokącikowi specjaliści polecają na posadzkę w garażu(ok 30m2)?

> Posadzka była wylana rok temu i jest już sucha, zacierana ręcznie, jeżeli to ma znaczenie.

> Myślałem żeby pomalować Betondurem ale ma średnie opinie, może jakiś inny zamiennik??

> Może płytki, ale to wychodzi ze 3x drożej no i raczej sam ich nie położę więc dodatkowy koszt

> fachowca.

> może macie jakieś inne pomysły?

> pozdrawiam:

> SEBOL_007

żywica epoksydowa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co autokącikowi specjaliści polecają na posadzkę w garażu(ok 30m2)?

> Posadzka była wylana rok temu i jest już sucha, zacierana ręcznie, jeżeli to ma znaczenie.

>

koszt zrobienia dobrą żywicą i tanimi płytkami jest podobny ok.gif

Jak zdecydujesz się na żywicę to do kosztów dodaj silikon który trzeba wpuścić w szpary pomiędzy ścianą a podłogą.

Ja robiłem żywicą niecałe 2 lata temu. Następnym razem wybiorę płytki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszt zrobienia dobrą żywicą i tanimi płytkami jest podobny

> Jak zdecydujesz się na żywicę to do kosztów dodaj silikon który trzeba wpuścić w szpary pomiędzy

> ścianą a podłogą.

> Ja robiłem żywicą niecałe 2 lata temu. Następnym razem wybiorę płytki

ja w garażu 31 m kw. dałem najtańsze płytki. Gres techniczny za niewiele ponad 10pln/m kw. ztcp. Użytkuję od zimy, na razie żadnych wad nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylmo niech pamięta, że gres "pije rdzę" z żelaza, które na nim zostawisz. Dotyczy nawet opiłków.

Z gresem o tyle jeszcze będzie problem, że mam kanał i będzie od groma cięcia.

A w garażu często coś robię przy autach i boje się, że płytki po prostu potłukę.

Muszę dokładnie obmierzyć garaż i policzyć koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koszt zrobienia dobrą żywicą i tanimi płytkami jest podobny

grinser006.gif

> Jak zdecydujesz się na żywicę to do kosztów dodaj silikon który trzeba wpuścić w szpary pomiędzy

> ścianą a podłogą.

po co ?

> Ja robiłem żywicą niecałe 2 lata temu. Następnym razem wybiorę płytki

dlaczego ?Trend jest raczej odwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co ?

tak przewiduje instrukcja nakładania żywicy zlosnik.gif no i poza tym coś ze szczelinami/dylatacją trzeba zrobić

> dlaczego ?Trend jest raczej odwrotny.

bo "nowoczesny system" żywicowy mam już sprawdzony i następnym razem zrobię płytki ok.gif chociażby ze względu na to ze do płytkowania posadzka nie musi być tak idealna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak przewiduje instrukcja nakładania żywicy no i poza tym coś ze szczelinami/dylatacją trzeba

> zrobić

Mój wykonawca twierdził co innego, że wystarczy zalać żywicą, w końcu jest ona elastyczna

> bo "nowoczesny system" żywicowy mam już sprawdzony i następnym razem zrobię płytki chociażby ze

> względu na to ze do płytkowania posadzka nie musi być tak idealna

To ciekawe, dobre żywice są bardzo trwałe. U ojca w garażu i piwnicy była położona jedna z pierwszy żywic, było to w 96 roku, obecnie ma 18lat i nadal wygląda jak nowa. Łatwo ją umyć, czy przyjemniej na niej coś robić przy aucie.

Płytki - nie dość, że podłoga jest średnio przyjemna, łatwo ją pobić to też potrafią odskakiwać. W obecnym mieszkaniu, które wynajmuje jak się wjeżdzał do garażu to jest efekt jakbym po gruzie jechał, każda się rusza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> To ciekawe, dobre żywice są bardzo trwałe. U ojca w garażu i piwnicy była położona jedna z pierwszy

> żywic, było to w 96 roku, obecnie ma 18lat i nadal wygląda jak nowa. Łatwo ją umyć, czy

> przyjemniej na niej coś robić przy aucie.

> Płytki - nie dość, że podłoga jest średnio przyjemna, łatwo ją pobić to też potrafią odskakiwać. W

> obecnym mieszkaniu, które wynajmuje jak się wjeżdzał do garażu to jest efekt jakbym po gruzie

> jechał, każda się rusza

nie zrozum mnie źle - jakościowo jest fajnie, ale w moim przypadku wybrałem żywicę bo chciałem taniej niż płytki i żeby było mniej zachodu. Żywicę kupiłem dobrą tu na AK, wydajność wyszła trochę mniejsza niż producent twierdzi (ale wystarczyło) no i na koniec jeszcze silikon musiałem kupić co totalnie od strony finansowej taniość operacji zepsuło.

Może docenię bardziej posadzkę (i określę jej trwałość) jak już zabytka swego skończę i zmyję rdzę, płyn hamulcowy i olej z podłogi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zrozum mnie źle - jakościowo jest fajnie, ale w moim przypadku wybrałem żywicę bo chciałem

> taniej niż płytki i żeby było mniej zachodu. Żywicę kupiłem dobrą tu na AK, wydajność wyszła

> trochę mniejsza niż producent twierdzi (ale wystarczyło) no i na koniec jeszcze silikon

> musiałem kupić co totalnie od strony finansowej taniość operacji zepsuło.

> Może docenię bardziej posadzkę (i określę jej trwałość) jak już zabytka swego skończę i zmyję rdzę,

> płyn hamulcowy i olej z podłogi

Zależy co porównywać, żywicę kosztują od ok 80 do 300zł /m2, gres można za 18zł kupić + ok 60zł robocizne +kleje i gruntu. W sumie wychodzi podobnie.

Ja zdecydowałem się na żywicę antypoślizgową, bo jest prostu znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co autokącikowi specjaliści polecają na posadzkę w garażu(ok 30m2)?

> Posadzka była wylana rok temu i jest już sucha, zacierana ręcznie, jeżeli to ma znaczenie.

> Myślałem żeby pomalować Betondurem ale ma średnie opinie, może jakiś inny zamiennik??

> Może płytki, ale to wychodzi ze 3x drożej no i raczej sam ich nie położę więc dodatkowy koszt

> fachowca.

> może macie jakieś inne pomysły?

> pozdrawiam:

> SEBOL_007

Właśnie jestem po takiej operacji, miała byc farba epoksydowa, ale

subiekt w sklepie sprzedał/polecił mi farbę do znakowania jezdni.

Navimal

jednoskładnikowa więc nie ma problemu z poprawkami i bardzo szybko schnie, więc trzeba się spieszyć. O wytrzymałości nic nie mogę powiedzieć, bo ma to dopiero 2 tygodnie, ale wygląda ok.

Cena 100 pln netto za 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie jestem po takiej operacji, miała byc farba epoksydowa, ale

> subiekt w sklepie sprzedał/polecił mi farbę do znakowania jezdni.

> Navimal

> jednoskładnikowa więc nie ma problemu z poprawkami i bardzo szybko schnie, więc trzeba się

> spieszyć. O wytrzymałości nic nie mogę powiedzieć, bo ma to dopiero 2 tygodnie, ale wygląda

> ok.

> Cena 100 pln netto za 5l.

jak przygotowałeś posadzkę pod farbę?

Jakiś grunt i na to malowane,pytam bo u mnie bardzo sie pyli i nie wiem jak będzie się to trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak przygotowałeś posadzkę pod farbę?

> Jakiś grunt i na to malowane,pytam bo u mnie bardzo sie pyli i nie wiem jak będzie się to trzymać.

U mnie było bez gruntu na posadzkę samopoziomującą Ceresit CN-72, jak bardzo pyli to zagruntować i powinno być ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.