Skocz do zawartości

czym ciągnąć przyczepę DMC 2000kg


SieneK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak właśnie, przyszedł czas na ciągnięcie przyczepy o DMC 2000kg na odcinkach do 100km.

Do tej pory robił to FORD RANGER,

nie psuje się ale jego spalanie sciana.gifpad.gif

Wysłużony MITSUBISHI PAJERO,

wiecznie coś nie działa i kończy żywot mechanicznie oslabiony.gif

Pod uwagę brane auta 4/5 drzwiowe i nie starsze niż 2000 r.:

OPEL FRONTERA 2.2TD

NISSAN TERRANO 2.5TD

HYUNDAI GALLOPER 2.5TD

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak jest z ich awaryjnością po 15 latach eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak właśnie, przyszedł czas na ciągnięcie przyczepy o DMC 2000kg na odcinkach do 100km.

> Do tej pory robił to FORD RANGER,

> nie psuje się ale jego spalanie

benzyna czy ropa?

jak benzyna to gaz jest?

może jak auto znasz i się nie psuje warto w gaz zainwestować i się kosztami nie martwić?

> Pod uwagę brane auta 4/5 drzwiowe i nie starsze niż 2000 r.:

> OPEL FRONTERA 2.2TD

> NISSAN TERRANO 2.5TD

> HYUNDAI GALLOPER 2.5TD

z tych trzech co podałeś to chyba dwa ostatnie bym patrzył

Frotka w sumie też, ale jakoś mi osobiście mniej podchodzi

nie podałeś budżetu więc nie wiem co innego można zaproponować

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak jest z ich awaryjnością po 15 latach eksploatacji.

przede wszystkim to chyba na rudą waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie terenówki będą Ci paliły 11-15l ropy niesety. Zastanów sie czy nie lepiej kupić busa pomimo braku napędu. Jeśli nie masz złego dojazdu do stajni to ja bym proponował jakąś T4, Transita itp. Nawet z przyczepa powinny spalic max 10-12l ropy.

LPG jest IMO zbyt problematyczne w przypadku "auta do pracy" terenówka spali podczas ciągniecia kolo 20-25l będzie taniej, ale tankowanie dosłownie co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie terenówki będą Ci paliły 11-15l ropy niesety. Zastanów sie czy nie lepiej kupić busa

> pomimo braku napędu. Jeśli nie masz złego dojazdu do stajni to ja bym proponował jakąś T4,

> Transita itp. Nawet z przyczepa powinny spalic max 10-12l ropy.

> LPG jest IMO zbyt problematyczne w przypadku "auta do pracy" terenówka spali podczas ciągniecia

> kolo 20-25l będzie taniej, ale tankowanie dosłownie co chwilę.

LPG to ZŁO czacha.gif

zlosnik.gif

pod uwagę biorę tylko diesla

jeździłem JEEPem Liberty 3,7 automat z gazem i ... porażka icon_eek.gif jak ten motor się mordował yikes.gif

Zwykle trasy do stajni to asfalt lub polne drogi ale już same dojazdy bywają różne, szczególnie zimą.

Poza tym prawie 100kg dociąża oś tylną auta i lepiej się jeździ, stabilniej, 4x4 niż FWD.

Widziałem zawracanie T4 /long/ na wilgotnej trawie z przyczepą i ... cóż, trzeba było odpiąć przyczepę i resztę "ręcznie" wykonać.

Co do spalania to sprowadzałem sobie przyczepę i wysłużony Pajero w trasie przy prędkości 80-90km/h spalił mi 9l/100km /pusty koniowóz - przyczepa około 500-550kg/.

Właścicielowi to auto pali 12-15l/100km w trasie hehe.gif

Auto tylko do targania przyczepy a budżet to do 15kPLN.

Do drive.gif na co dzień mam wolnossące 1.9D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak właśnie, przyszedł czas na ciągnięcie przyczepy o DMC 2000kg na odcinkach do 100km.

> Do tej pory robił to FORD RANGER,

> nie psuje się ale jego spalanie

> Wysłużony MITSUBISHI PAJERO,

> wiecznie coś nie działa i kończy żywot mechanicznie

> Pod uwagę brane auta 4/5 drzwiowe i nie starsze niż 2000 r.:

> OPEL FRONTERA 2.2TD

> NISSAN TERRANO 2.5TD

> HYUNDAI GALLOPER 2.5TD

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak jest z ich awaryjnością po 15 latach eksploatacji.

terrano 2,5 td to kapeć - produkowane bylo do 1993roku, poszukaj terrano 2 z silnikiem 2,7d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> terrano 2,5 td to kapeć - produkowane bylo do 1993roku, poszukaj terrano 2 z silnikiem 2,7d

znajomy mial terrano 2.7 td uzywany do normalnej jazdy i spalalo to mu 10 litrow ropy. potem mial 3.0td i tez palilo 10 litrow, jazda 1-2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak właśnie, przyszedł czas na ciągnięcie przyczepy o DMC 2000kg na odcinkach do 100km.

> Do tej pory robił to FORD RANGER,

> nie psuje się ale jego spalanie

> Wysłużony MITSUBISHI PAJERO,

> wiecznie coś nie działa i kończy żywot mechanicznie

> Pod uwagę brane auta 4/5 drzwiowe i nie starsze niż 2000 r.:

> OPEL FRONTERA 2.2TD

> NISSAN TERRANO 2.5TD

> HYUNDAI GALLOPER 2.5TD

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak jest z ich awaryjnością po 15 latach eksploatacji.

a moze dobre kombi ? duzo tego "trudnego" terenu masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze dobre kombi ? duzo tego "trudnego" terenu masz ?

Problem jest taki, że duże kombi, często dalej ma za mało na haku, to po pierwsze. Po drugie czesto duże kombi ma dłuuuugą skrzynie, i przy manewrowaniu, szczegolnie cofaniu, gdzie działają wielkie opory pali się sprzęgło, bo trzeba to robić na pół sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Terrano nie ma mechanizmu różnicowego między osiami, więc po czarnym pojeździsz tylko z napędem na

> tył, albo musisz doliczyć co jakiś koszt naprawy czas ukręconego wału.

> Przerobiłem to na własnej skórze.

na czarnym interesuje mnie tylko napęd na tył z racji dociążenia osi

przód dołączany tylko w terenie i to takim gdzie sam tył nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze dobre kombi ? duzo tego "trudnego" terenu masz ?

z terenem różnie to bywa ale dojazdy do stajni a szczególnie zimą nie przypominają ekspresówek

nie znalazłem takiego kombi co to będzie miało napęd na tył i O1 co najmniej 2000kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z terenem różnie to bywa ale dojazdy do stajni a szczególnie zimą nie przypominają ekspresówek

> nie znalazłem takiego kombi co to będzie miało napęd na tył i O1 co najmniej 2000kg

a kombi z napedem na 4 koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z terenem różnie to bywa ale dojazdy do stajni a szczególnie zimą nie przypominają ekspresówek

> nie znalazłem takiego kombi co to będzie miało napęd na tył i O1 co najmniej 2000kg

kazde bmw 5 szczegolnie po 2004r np e61 530d ma 2200kg, ale chyba nie miesci sie w cenie ?

mozesz opszukac w210 czyli popularny okularnik, 300td lub 290td, naped na tyl, spokojnie powyzej 2000kg ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazde bmw 5 szczegolnie po 2004r np e61 530d ma 2200kg, ale chyba nie miesci sie w cenie ?

> mozesz opszukac w210 czyli popularny okularnik, 300td lub 290td, naped na tyl, spokojnie powyzej

> 2000kg ma

hmm.gif podpinam przyczepę, ładuję konie i ... wiszę na pierwszej muldzie polnej drogi ...

widziałem takie "kombinacje" mercedes kombi i przyczepa na dwa konie

sciana.gif

sam dwukrotnie ciągnąłem passatem 1.9tdi tyle że przyczepę DMC 1300 z koniem i w wadze 700-750kg

na czarnym jest ok.gif ale już zjazd na trawę to problem z manewrowaniem a co dopiero leśne czy polne dukty sick.gif

287902034-bialka.jpg

post-10099-14352525633461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak właśnie, przyszedł czas na ciągnięcie przyczepy o DMC 2000kg na odcinkach do 100km.

> Do tej pory robił to FORD RANGER,

> nie psuje się ale jego spalanie

> Wysłużony MITSUBISHI PAJERO,

> wiecznie coś nie działa i kończy żywot mechanicznie

> Pod uwagę brane auta 4/5 drzwiowe i nie starsze niż 2000 r.:

> OPEL FRONTERA 2.2TD

> NISSAN TERRANO 2.5TD

> HYUNDAI GALLOPER 2.5TD

Ja swoim Subaru bez problemu ciagnelem przyczepe z koparka o DMC 2000kg, max moge 2050. Gazu wciągnął coś koło 11l

Jeżeli nie masz jakiś trudnych podjazdów i wzniesień to większe kombi powinno dać radę.

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak jest z ich awaryjnością po 15 latach eksploatacji.

Na DR i max DMC grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpinam przyczepę, ładuję konie i ... wiszę na pierwszej muldzie polnej drogi ...

> widziałem takie "kombinacje" mercedes kombi i przyczepa na dwa konie

> sam dwukrotnie ciągnąłem passatem 1.9tdi tyle że przyczepę DMC 1300 z koniem i w wadze 700-750kg

> na czarnym jest ale już zjazd na trawę to problem z manewrowaniem a co dopiero leśne czy polne

> dukty

pasat to cienki bolek do przyczep, mercedes faktycznie nie nadaja sie jako woz terenowy

a myslales moze o terenowym kombi 4x4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pasat to cienki bolek do przyczep, mercedes faktycznie nie nadaja sie jako woz terenowy

> a myslales moze o terenowym kombi 4x4 ?

tak czy siak musi być bezpiecznie więc auto ma być na ramie

padło na Nissana Terrano II 2.7TDi manual

teraz szukam odpowiedniego egzemplarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak czy siak musi być bezpiecznie więc auto ma być na ramie

> padło na Nissana Terrano II 2.7TDi manual

> teraz szukam odpowiedniego egzemplarza

jak nie będzie zeżarty przez rudą to silnik o ile nie był użytkowany przez kompletnego de$ila powinien jeszcze podziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak czy siak musi być bezpiecznie więc auto ma być na ramie

> padło na Nissana Terrano II 2.7TDi manual

> teraz szukam odpowiedniego egzemplarza

zapytam kumpla czy nie chce sprzedac swojego, jak cos sie odezwe, auto z pewnych rak skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapytam kumpla czy nie chce sprzedac swojego, jak cos sie odezwe, auto z pewnych rak

już mam drive.gif

2001 rok

wyprodukowany w Hiszpanii dla dealera z Włoch

sprowadzony do kraju w 2006 roku

wersja limitowana z okazji upamiętnienia NISSAN OFF ROAD 1951 model nr 820 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już mam

> 2001 rok

> wyprodukowany w Hiszpanii dla dealera z Włoch

> sprowadzony do kraju w 2006 roku

> wersja limitowana z okazji upamiętnienia NISSAN OFF ROAD 1951 model nr 820

Bez foty się nie liczy zlosnik.gif

EDIT: już zauważyłem, ale możesz więcej fotek wrzucić. Z tą przyczepą to już B+E będzie, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już mam

> 2001 rok

> wyprodukowany w Hiszpanii dla dealera z Włoch

> sprowadzony do kraju w 2006 roku

> wersja limitowana z okazji upamiętnienia NISSAN OFF ROAD 1951 model nr 820

fajny

zdawaj relację jak tym się jeździ

kurcze, znów z utęsknieniem patrzę w stronę 4x4

a jak sąsiad mi jeszcze obwieścił, że pozbywa się e60, żeby sobie kupić drugiego LC ...

ech ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajny

> zdawaj relację jak tym się jeździ

> kurcze, znów z utęsknieniem patrzę w stronę 4x4

> a jak sąsiad mi jeszcze obwieścił, że pozbywa się e60, żeby sobie kupić drugiego LC ...

> ech ...

Szukałem auta do przyczepy i ... znalazłem. Podstawowym kryterium był kolor zlosnik.gif Aby się nie różnił od przyczepy hehe.gif

287915330-zestawik.jpg

no cóż:

- jeżdżąc żelką /Pajero/ to jest bardziej taki ... jakby, luksusowy, taka limuzyna, miękko, płynnie i cicho spineyes.gif

- jeżdżąc traktorem /Ranger/ to jest taki ... cichutki, mięciutki, taki wręcz sleeping_2.gif

Kiedyś przeżyłem szok na stacji benzynowej tankując Passata. Po wlaniu sześćdziesięciu litrów zacząłem się rozglądać i zaglądać pod auto, czy czasem mi się gdzieś "w kratkę ściekową" nie ulewa yikes.gif

Teraz na pewniaka podjechałem i wlałem 67 litrów, po 200km podjadę i znów zaleję do pełna.

Pewnie będzie to co kiedyś YahOO mówił jak go pytali ile pali uno turbo:

- tyle ile wlejesz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałem auta do przyczepy i ... znalazłem. Podstawowym kryterium był kolor Aby się nie różnił od

> przyczepy

Od dawna wiadomo, że ludzie są wzrokowcami zlosnik.gifzlosnik.gif

> no cóż:

> - jeżdżąc żelką /Pajero/ to jest bardziej taki ... jakby, luksusowy, taka limuzyna, miękko, płynnie

Chyba te wahacze z przodu powodują taki efekt smile.gif

> Teraz na pewniaka podjechałem i wlałem 67 litrów, po 200km podjadę i znów zaleję do pełna.

> Pewnie będzie to co kiedyś YahOO mówił jak go pytali ile pali uno turbo:

> - tyle ile wlejesz

Nie powinno być dużo smile.gif btw. coś wiesz nt. tego silnika 3.0D w Terrano? To to samo, co 3.0 w Parchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BE i viatoll

Viatoll to na wszystko, co przekracza 3500 kg DMC, jako pojazd lub zespół pojazdów. Trochę paranoja, gdyż np. kat. B uprawnia do jechania zestawem 4250 kg DMC (abstrachując od B96, bo nie o to chodzi), myślę, że od tej wartości powinno się wnosić opłaty. I wiem, że jakaś zmiana miała być już dawno temu i cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od dawna wiadomo, że ludzie są wzrokowcami

> Chyba te wahacze z przodu powodują taki efekt

> Nie powinno być dużo btw. coś wiesz nt. tego silnika 3.0D w Terrano? To to samo, co 3.0 w Parchu?

ja mam 2.7TDi na pompie BOSCHa a 3.0 to mi odradzali jak również 2.7TDi z pompą ZYXELa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 2.7TDi na pompie BOSCHa a 3.0 to mi odradzali jak również 2.7TDi z pompą ZYXELa

O, to nawet nie wiedziałem, że na 2 różnych pompach były. Może chodzi o łatwość ew. napraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, to nawet nie wiedziałem, że na 2 różnych pompach były. Może chodzi o łatwość ew. napraw?

Moja wiedza opiera się na opowiadaniach tych co mają "4x4" i psioczą na pompy ZYXELa.

Mają wbudowaną elektronikę, są awaryjne, drogie i części są trudno dostępne.

Pisałem już o problemie w automacie 2.7TDi na ZYXELu co to są problemy z uruchamianiem i przyspieszaniem.

Nawet serwis NISSANa nie bardzo chciał się podjąć naprawy pompy, zaproponowali od razu wymianę - ponad 1k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Teraz na pewniaka podjechałem i wlałem 67 litrów, po 200km podjadę i znów zaleję do pełna.

> Pewnie będzie to co kiedyś YahOO mówił jak go pytali ile pali uno turbo:

> - tyle ile wlejesz

Mój Terrano 3,0 automat palił w zależności od kierowcy od 9,8 l/100 (pod nogą mojej mamy) do 18 l/100 (pod moją nogą na autostradzie).

Minimum jaki mnie się udało uzyskać to 10,5 l/100 ale to nie była jazda, tylko mordęga.

Zazdroszczę Ci 5-ci drzwiowego modelu. Ja miałem krótkiego i był za mały dla naszej rodziny - wyjazd w góry w 3 osoby + duży pies = wszystkie bagaże na fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Póki co Punto mi skasowali,ale na przyszły rok mam mieć Astrę H kombi 1.8l 125PS Automat. No i Lpg

> do tego będzie

> Jak 9 litrów, to super mało splił

jak szukasz przyczepy to szukaj "jedynki, uno, itp" ale półtorówki

jest szersza od jedynki i wygodniejsza bo stabilniejsza ok.gif

no i pamiętaj o DMC przyczepy bo można się oszukać frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo przyzwoicie. Kiedyś muszę sprawdzić, ile Patrol paliłby z podobnym obciążeniem, ale zgaduje

> że co najmniej 3-4 litry więcej.

to zależy od sposobu jazdy

pisałem już kiedyś, że wysłużony Pajero w trasie przy prędkości 80-90km/h spalił mi 9l/100km /pusty koniowóz - przyczepa około 500-550kg/.

Właścicielowi to auto bez przyczepy pali 12-15l/100km w trasie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak szukasz przyczepy to szukaj "jedynki, uno, itp" ale półtorówki

> jest szersza od jedynki i wygodniejsza bo stabilniejsza

> no i pamiętaj o DMC przyczepy bo można się oszukać

Tak, tak takiej szukam smile.gif Po prostu DMC muszę mieć max 1300kg smile.gif

Jakby Ci się gdzieś obiło o uszy jakaś zadbana przyczepa w rozsądnych pieniążkach to nie obrażę się na cynk wink.gif

Bo jedynek, jest strasznie mało i strasznie drogie są frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tak takiej szukam Po prostu DMC muszę mieć max 1300kg

> Jakby Ci się gdzieś obiło o uszy jakaś zadbana przyczepa w rozsądnych pieniążkach to nie obrażę się

> na cynk

> Bo jedynek, jest strasznie mało i strasznie drogie są

tutaj warto zaglądać palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.