Skocz do zawartości

Zgubiłem kluczyk do samochodu.


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

> Typu scyzoryk z pilotem. Pytałem się w FAP o dorobienie nowego. Mówią, że się nie dorabia tylko

> zamawia u producenta i kosztuje to 800 zł

> Nie da się tego taniej zrobić?

Da się, ale niewiele taniej.

Strzelam, że za 450-500 zł dorobisz u "dorabiaczy".

Ale popytaj po różnych ASO. W przypadku renault rozrzut był 600-800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typu scyzoryk z pilotem. Pytałem się w FAP o dorobienie nowego. Mówią, że się nie dorabia tylko

> zamawia u producenta i kosztuje to 800 zł

> Nie da się tego taniej zrobić?

Moje do domu też miały być nie dorobienia, tylko producent zna technologie (tajemnica) koszt 1 klucza ok 100 zł. Kiedyś z ciekawości w pasażu w markecie, w punkcie dorabiania kluczy zapłaciłem 15 zł i otwiera drzwi.

Z Twoim kluczykiem pewnie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typu scyzoryk z pilotem. Pytałem się w FAP o dorobienie nowego. Mówią, że się nie dorabia tylko

> zamawia u producenta i kosztuje to 800 zł

> Nie da się tego taniej zrobić?

Jedz do specjalistów od kluczy, jak ktoś pisal nizej - za 400 mysle ze dorobisz. Choc zależy od modelu... w Vagach dorabiacze mi mówili 300, a w Nissanie 700..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze jeden zwykły, bez pilota.

No to bez problemu. Najwyżej nowego pilota trzeba będzie zakodować.

Gdybyś trochę się zakręcił w temacie to być może dałoby się dorobić sam kluczyk za grosze i do tego oddzielny pilot tez za grosze ale jeśli ma być scyzoryk to tak jak już napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to bez problemu. Najwyżej nowego pilota trzeba będzie zakodować.

> Gdybyś trochę się zakręcił w temacie to być może dałoby się dorobić sam kluczyk za grosze i do tego

> oddzielny pilot tez za grosze ale jeśli ma być scyzoryk to tak jak już napisano.

Wolę scyzoryk ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to bez problemu. Najwyżej nowego pilota trzeba będzie zakodować.

> Gdybyś trochę się zakręcił w temacie to być może dałoby się dorobić sam kluczyk za grosze i do tego

> oddzielny pilot tez za grosze ale jeśli ma być scyzoryk to tak jak już napisano.

Nim coś napiszesz sprawdź- Bravo ma fabryczny CZ i nie jest prosto dorobić osobnego pilota tym bardziej że jest jeszcze immobiliser.

Procedura jest następująca- idziesz do ASO z kartą kodową i dorabiają ci tzw surówkę czyli czysty klucz z wyciętym grotem. Potem za pomocą tego drugiego kluczyka wykodowuje się stary zgubiony i koduje immo i funkcje CZ.

co do ceny- można pytać w różnych ASO- ceny od ok 400 pln do ok 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typu scyzoryk z pilotem. Pytałem się w FAP o dorobienie nowego. Mówią, że się nie dorabia tylko

> zamawia u producenta i kosztuje to 800 zł

> Nie da się tego taniej zrobić?

Ja nie spieszyłbym się. Moze odnajdzie się ten oryginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie spieszyłbym się. Moze odnajdzie się ten oryginalny?

Najprawdopodobniej zgubiłem go w pociągu jadąc z Oświęcimia do Krzeszowic. Obdzwoniłem dyspozyturę w Krakowie, która skontaktowała się z drużyną konduktorską, maszynistą i ekipą zaprzątającą, przeszukali nawet skład ale nic nie znaleźli.

Jeżeli mi wypadł w pociągu to pewnie wziął go jakiś pasażer i już go nie znajdę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nim coś napiszesz sprawdź- Bravo ma fabryczny CZ i nie jest prosto dorobić osobnego pilota tym

> bardziej że jest jeszcze immobiliser.

> Procedura jest następująca- idziesz do ASO z kartą kodową i dorabiają ci tzw surówkę czyli czysty

> klucz z wyciętym grotem. Potem za pomocą tego drugiego kluczyka wykodowuje się stary zgubiony

> i koduje immo i funkcje CZ.

> co do ceny- można pytać w różnych ASO- ceny od ok 400 pln do ok 800.

Czyli nie ma się co łudzić na zamiennik. W ASO Bielsko Biała za kluczyk zawołali mi 800 zł. Ciekawe, gdzie by było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie ma się co łudzić na zamiennik. W ASO Bielsko Biała za kluczyk zawołali mi 800 zł.

> Ciekawe, gdzie by było taniej.

zadzwoń do Kocaru w Tychach - oni się bawią w kodowania kluczy, tylko nie wiem czy surówkę i dorobienie też organizują czy tylko kodowanie.

De facto kosztem tu jest sam klucz, kodowanie w ASO w BB kosztuje niecałą 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40% taniej to już jest warte zachodu. Pytanie tylko czy ten od "dorabiaczy" będzie podobnej jakości

> co fabryczny.

W moim aucie był dorabiany kluczyk w ASO wg. VIN , a co tam firma płaci więc koszta nie grają roli . Kluczyk ten otwiera tylko drzwi tak go dorobili "fachowcy" po za tym coś porobili z pastylką immo którą źle zaprogramowali . Dopiero dorabiacz-fachman dorobił mi kluczyk i odpowiednio go "postarzał" aby otwierał i drzwi i stacyjkę . Tyle co do fachowców z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadzwoń do Kocaru w Tychach - oni się bawią w kodowania kluczy, tylko nie wiem czy surówkę i

> dorobienie też organizują czy tylko kodowanie.

> De facto kosztem tu jest sam klucz, kodowanie w ASO w BB kosztuje niecałą 100.

wszystko ogarniają ok.gif

dorabiałem u nich kluczyk do PII ze sterowaniem centralnym zamkiem w pilocie, do tego nie miałem karty kodowej, i wsio ogarnęli w ciągu 30minut ok.gif

Płaciłem chyba 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim aucie był dorabiany kluczyk w ASO wg. VIN , a co tam firma płaci więc koszta nie grają roli

> . Kluczyk ten otwiera tylko drzwi tak go dorobili "fachowcy" po za tym coś porobili z pastylką

> immo którą źle zaprogramowali . Dopiero dorabiacz-fachman dorobił mi kluczyk i odpowiednio go

> "postarzał" aby otwierał i drzwi i stacyjkę . Tyle co do fachowców z ASO.

Powiedziałeś- dziękuję zabuliłeś i pojechałeś zapłacić jeszcze raz komuś innemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a u mojej w daihatsu sirion sa 2 kluczyki (tj 1 zapasowy) i oddzielny pilot cz, sztuk 1. Brak

> zapasowego pilota, brak karty kodow. Mozna jakos dorobic samego pilota w razie

> zgubienia/uszkodzenia oryginalnego? Orientacyjny koszt?

Zawsze można. Pastylki immo są standardowo dostępne, BTW, takie jak do Hi-Lux-a/4Runner itp o ile mnie pamięć nie myli. Kosztów dokładnych nie znam. U chińczyka jakieś grosze. Do tego ogarnięty elektronik aby zakodować. Tak samo z pilotem. Nawet jeśli to jakiś unikat. To tylko kwestia zobaczenia co w nim siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadzwoń do Kocaru w Tychach - oni się bawią w kodowania kluczy, tylko nie wiem czy surówkę i

> dorobienie też organizują czy tylko kodowanie.

> De facto kosztem tu jest sam klucz, kodowanie w ASO w BB kosztuje niecałą 100.

Ja np. zakodowałem sobie drugi kluczyk samemu w 10 minut, czytając instrukcję alarmu. Ale czy w nowszych też się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Katowice Lwowska w Selgrosie jest punkt, nawet ASO tam dorabia

Dorabialiśmy tam do grande punto, nie mieliśmy karty fiata tylko oryginalny kluczyk z pilotem. Klucz który dorabialiśmy był bez pilota ale z zaprogramowanym immo koszt to ok 250zł. Za taki z pilotem chyba też ok 800 wołali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja np. zakodowałem sobie drugi kluczyk samemu w 10 minut, czytając instrukcję alarmu. Ale czy w

> nowszych też się da?

Nie zawsze da się. W Audi A4 B8 ZTCW to ASO musi być online podłączona z centralą u Niemców żeby dało radę zakodować kluczyk.

Nie ma połączenia , nie ma kodowania.

W Oplu Astra III ZTCP wystarczy znać PIN z carpassa i można zakodować np Opcomem.

Generalnie im nowszy model auta tym wiecej trudności.

W Audi A4 B8 nie wymienisz np niektórych sterowników bo jest tzw ochrona komponentu którą bardzo trudno poza ASO zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.