Skocz do zawartości

Regeneracja akumulatora robił ktoś


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem w necie kilka ogłoszeńodnosnie regeneracji akumulatora . Pisza tam rózne ciekawe żeczy z których wynika że po regeneracji aku bedzieprawie jak nowy Koszty od 25-30pln wiec nie tak źle i włąsnie sie zastanawiam czy nie oddac swojego do regenbracji bo juz troche nie domaga jak stoje na postoju z włączonym radiem to po 30-40min juz nie odpale

Próbował ktos regenerowac i może podzielic sie swoją opinia bo niby kasa niewielka ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej samemu zrobić?

otwierasz korki z aku,

dolewasz wody destylowanej,

ładujesz małym prądem przez minimum 24h.

W ten sposób uratowałem 2 akumulatory...

Po tym zabiegu 1 akumulator żył jeszcze 3 lata, drugi żyje nadal (robiłem mu to rok temu w zimie) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie prościej samemu zrobić?

> otwierasz korki z aku,

> dolewasz wody destylowanej,

> ładujesz małym prądem przez minimum 24h.

> W ten sposób uratowałem 2 akumulatory...

> Po tym zabiegu 1 akumulator żył jeszcze 3 lata, drugi żyje nadal (robiłem mu to rok temu w zimie)

a bezobsługowy ???Nie ma jak tam dolac wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerację można zrobić tak:

- wylewamy stary elektrolit

- płuczemy akumulator najlepiej wodą destylowaną, ale z doświadczenia wiem że najlepiej zrobi się to wężem z bieżącą wodą, wszystkie cele bardzo dokładnie (opad z płyt na dnie aku robi zwarcie pomiędzy płytami jeśli jest go dużo)

- zalewamy wodę destylowaną i ładujemy malutkim prądem ok doby

- rozładowujemy aku jak pojawi się napięcie

- wylewamy + świeża destylowana i ładowanie (ładowaniem odsiarczamy płyty)

-rozładowujemy, wylewamy, płuczemy, zalewamy nowy elektrolit, ładujemy zgodnie z parametrami i gotowe

Po takiej operacji pochodził aku w sejku 3 lata a był dętka, nie reagował zupełnie na ładowanie, nie trzymał prądu.

Największy problem w całej operacji to miejsce gdzie można wypłukać aku - oczywiści wszystko robimy w rękawicach ochronnych, okularach i jakiś ciuchach które możan wywalić po tym jak wypali nam dziurę kwasem - trzeba uważać, ale trochę roboty i 30 zł a aku pochodzi jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Regenerację można zrobić tak:

> - wylewamy stary elektrolit

> - płuczemy akumulator najlepiej wodą destylowaną, ale z doświadczenia wiem że najlepiej zrobi się

> to wężem z bieżącą wodą, wszystkie cele bardzo dokładnie (opad z płyt na dnie aku robi zwarcie

> pomiędzy płytami jeśli jest go dużo)

> - zalewamy wodę destylowaną i ładujemy malutkim prądem ok doby

> - rozładowujemy aku jak pojawi się napięcie

> - wylewamy + świeża destylowana i ładowanie (ładowaniem odsiarczamy płyty)

> -rozładowujemy, wylewamy, płuczemy, zalewamy nowy elektrolit, ładujemy zgodnie z parametrami i

> gotowe

> Po takiej operacji pochodził aku w sejku 3 lata a był dętka, nie reagował zupełnie na ładowanie,

> nie trzymał prądu.

> Największy problem w całej operacji to miejsce gdzie można wypłukać aku - oczywiści wszystko robimy

> w rękawicach ochronnych, okularach i jakiś ciuchach które możan wywalić po tym jak wypali nam

> dziurę kwasem - trzeba uważać, ale trochę roboty i 30 zł a aku pochodzi jak nowy.

aw motoryzacyjnym dostane elkektrolit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Regeneracja nie polega na wymianie plynów i ładowaniu,tylko miedzy innymi na wymianie cel które

> maja zwarcie lub sa spalone..

> Ja robiłem takie cudo i powiem,że nie polecam zaplacilem 80zł aku pochodzil jeszcze rok.dorzucic

> 100zl i jest nowy

No właśnie a tu niby ładowanie jakimssuper urządzeniem i po tym ma działac jak nowy nie bardzo w to wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem 2 lata temu aku 41ah basic by centra z auchana za 99zł i śmiga jak wściekły na krótkich

> odcinkach. Teraz będzie 3 zima.

Dobrzetrafiłes Wiem z róznych źródełże jak sie trafi na świezy i solidnie zrobiony to nie odbiega on jakoscia od markowych za które płaci sie 2X wiecej ale to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.