Skocz do zawartości

zamiana kół do e90


Arturo_147

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, czy koła np z nowych ,,3" albo ,,5" pasują do e 90? Głównie chodzi o et, bo widze ze

> wystepuje 34, 47, nawet 20... Są zamienne?

Tak, bo et zalezy od szerokosci felgi i pośrednio od jej budowy. Czy pasują od nowych ? jeśli będzie się zgadzał otwór centrujący i et będzie w granicach rozsądku to będą (beemki mają dużą tolerancje na zmiane et)

Jeśli mogę coś doradzić, to na bazie własnych doświadczeń - nie kombinować i kupić oryginały od danego modelu dedykowane typowo pod auto. BMW ma sporo wzorów, dlatego z zaspokojeniem gustów nie powinno być problemu, a jakość oryginalnych felg przewyższa znacznie wszelkie zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oczywiście mysle tylko o oryginalnych, tylko nie wiem które są od e90, które inne podpasuja bez żadnych pierścieni i dystansów. Moze ktos podpowie jeszcze z jakich modeli podpasuja do e90? 17" od f10, nowa 5ka, będą pasować bo mam takie upatrzone ale nie mam opcji przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście mysle tylko o oryginalnych, tylko nie wiem które są od e90, które inne podpasuja bez

> żadnych pierścieni i dystansów. Moze ktos podpowie jeszcze z jakich modeli podpasuja do e90?

> 17" od f10, nowa 5ka, będą pasować bo mam takie upatrzone ale nie mam opcji przymiarki.

Jeśli chcesz kupić felgi do auta to kup oryginalne dedykowane do danego modelu. Osobiście nie uznaje zamiany felg między modelami, nie podobają mi sie nawet E90 z felgami od E90 LCI itd. Żeby wiedzieć jakich felg szukac to poszukaj sobie gdzieś w necie katalogu modelu i tam pod koniec jest strona z wzorami felg jakie były oferowane.

Jak kupiłem auto to było na 16-tkach, od razu miałem w planie kupić 17-tki i miałem nawet jeden model upatrzony, ale jak wpadł mi w ręce katalog to przyjrzałem się wszystkim wzorom i spodobał mi sie bardziej inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mogę coś doradzić, to na bazie własnych doświadczeń - nie kombinować i kupić oryginały od

> danego modelu dedykowane typowo pod auto. BMW ma sporo wzorów, dlatego z zaspokojeniem gustów

> nie powinno być problemu, a jakość oryginalnych felg przewyższa znacznie wszelkie zamienniki

Tylko umówmy się, producent się nie popisał z felgami w e90 i spieprzył ET. Do tego nadwozia powinny być koła z mniejszym ET, bo oryginały wyglądają jak dojazdówki.

Żeby nie było, też jestem za felgami z palety producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> dojazdówka bmw 16" podpasuje? bo jeszcze jest prbolem czy opony run flat czy zwykłe+dojazdówka w

> bagażniku...

pisałem już kilkakrotnie, odkąd kupiłem auto to wyrzuciłem zurzyte już opony ROF i kupiłem nowe, zwykłe. Zarówno letnie jak i zimowe. NIe mam dojazdówki ani nawet zestawu naprawczego (w większości sytuacji można go sobie wsadzić), mam assistance. Nigdy jeszcze z niego nie korzystałem, nie przydarzyło mi sie przebicie koła w trasie, a ze 3 razy w mieście, ale tu zadziałał czujnik ciśnienia, podpompowałem koło i zdążyłem spokojnie dojechać do wulkanizatora i załatać oponę.

Dla mnie jeżdzenie na ROF jest bardzo niekomfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.