Skocz do zawartości

E36 wypada szyba uszkodzone ślizg i trzpień do wymiany -foto


andre1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rozebrałem dziś boczek, ponieważ szyba wypadała i ukazał się taki widok

-ślizg prawy w ogóle nie trzyma ale to rozumiem w BMW można dokupić.

Ale co z trzpieniem na środku (foto)

Nie trzyma w ogóle - rozwierciłem go i będę myślał co dalej?

Można taki dokupić, jakoś obspawać od tyłu ? jakieś pomysły ?

Będę wdzięczny piwo.gifpiwo.gifpiwo.gif

55384381381953344130.jpg26399004143957684366.jpg34942786136196994133.jpg44831450825795715577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest ten element do dostania w większości lepszych sklepów motoryzacyjnych,np.w katalogu firmy

> Romix jest to spinka o oznaczeniu C10110,kosztuje to parę złotych.

Tak taki ślizg owszem można kupić, ale co z trzpieniem z 1 zdjęcia ? Macie jakiś pomysł ?

Chciał bym ogarnąć bez wymiany na nowy mechanizm, trzeba rozwiercać nicy wymontować wszystko i znów nitować frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak taki ślizg owszem można kupić, ale co z trzpieniem z 1 zdjęcia ? Macie jakiś pomysł ?

> Chciał bym ogarnąć bez wymiany na nowy mechanizm, trzeba rozwiercać nicy wymontować wszystko i znów

> nitować

Przyspawaj. O ile ramię, to tzw szajsmetal, to sam trzpień (kulka) jest ze stali. Podłóż od tyłu kawałek podkładki nieco większej od otworu i trzy małe spawy do trzpienia wystarczą. Problemem może być dojście końcówką migomatu.

A nie, sorry, dojście jest, bo przecież masz to od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym własnie dospawał nowy trzpień kupił nowy ślizg i tyle w temacie by było grinser006.gif

Tylko zastanawiam się z czego zrobić trzpień który będzie jeździł po szynie w środku ?

Oryginalnie był to plastik na metalowym trzpieniu który jak widać na foto 1 z lewej strony się wytarł frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chętnie bym własnie dospawał nowy trzpień kupił nowy ślizg i tyle w temacie by było

> Tylko zastanawiam się z czego zrobić trzpień który będzie jeździł po szynie w środku ?

> Oryginalnie był to plastik na metalowym trzpieniu który jak widać na foto 1 z lewej strony się

> wytarł

No ale przecież ten plastik kupisz nowy. Wymieniałem u siebie całkiem niedawno. Płaciłem za szt 6zł. Problem w tym, że trzeba kupić 5 szt w ofercie Romixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale przecież ten plastik kupisz nowy. Wymieniałem u siebie całkiem niedawno. Płaciłem za szt

> 6zł. Problem w tym, że trzeba kupić 5 szt w ofercie Romixa.

Jesteś pewny ? nie chodzi tu o ślizgi na dole tylko o ten środkowy trzepień, który wydaje się być nie wymienialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewny ? nie chodzi tu o ślizgi na dole tylko o ten środkowy trzepień, który wydaje się być

> nie wymienialny

Quote:

Tylko zastanawiam się z czego zrobić trzpień który będzie jeździł po szynie w środku ?

Oryginalnie był to plastik na metalowym trzpieniu


Piszesz, że masz problem z tą częścią, więc już nie wiem o co chodzi.

Po szynie jeździ takie coś

spinka-szyby-bmw-3-e36-5-e34.jpg

Walają mi się takie nowe gdzieś w schowku w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc, zakupiłem oby 2 nowe ślizgi... ale problem tkwił jeszcze w tym

17038721723475273946.jpg

jak widać wyrobiło się, rozwierciłem próbowałem nowych cudów świata ze śrubkami na ciasno itp ale niestety po 30 otwarciach nie zdawało egzaminu.

Pozostało kupić używany cały mechanizm ,

Ps. Ale ślizgi są nowe smile.gif

Dzięki za odpowiedzi kolego cool.gifcool.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.