Skocz do zawartości

Pompa,wody do 1.4


Lucyfer

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies wskazania co kupić, a czego unikać?

Niech mi ktoś powie, że ta wloszczyzna jest nietrwala. Od jakiegoś czasu pompa lekko się poci. Dziś pokazalem to znajomkowi w warsztacie, który stwierdził, ze pompy w uno wytrzymuja fabrycznie 160 tkm, a wymienione 80.

Moja ma 280 tkm zlosnik.gif

Ale jakąś bym na zapas kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego trupa sprzedawałem z podobnym przebiegiem(coś około 280 kkm) i fabryczną pompą i nawet się

> nie pociła

Pomijając blachę, której wymiana u mnie na wsi kosztuje grosze, naprawdę nie mam powodów narzekac na niezawodność. Praktycznie 280 tkm z jedną lawetą, gdy padła pompa paliwa. Zapala i jedzie gdzie chcę. Sąsiad był gotów się zamieniać na moje 20 letnie uno na 10 letnią Picassę, z którą co zimę co dwa tygodnie ląduje w warsztacie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakies wskazania co kupić, a czego unikać?

> Niech mi ktoś powie, że ta wloszczyzna jest nietrwala. Od jakiegoś czasu pompa lekko się poci. Dziś

> pokazalem to znajomkowi w warsztacie, który stwierdził, ze pompy w uno wytrzymuja fabrycznie

> 160 tkm, a wymienione 80.

> Moja ma 280 tkm

> Ale jakąś bym na zapas kupil.

bo pompy na paskach klinowych są trwałe ze względu na mniej zmienne obciążenia łożysk w trakcie pracy silnika.

Swoją drogą może być tak ze dopiero po wymontowaniu starej dobierzesz nową (bo było parę typów) .

Producent akurat tu ma mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzilo mi bardzoej o kwestię trwałości, bo podobno zdarzaja się wytrzymujące 30 tkm. A moja jest

> napędzana paskiem wielorowkowym.

Pasek wielorowkowy to

to odmiana paska kinowego.

Ja polecam pompę firmy Dole lub Hepu, ale czasami w ich cenie można dostać ricambi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasek wielorowkowy to

> to odmiana paska kinowego.

> Ja polecam pompę firmy Dole lub Hepu, ale czasami w ich cenie można dostać ricambi.

Dzięki - podrzuciles mi pomysł - zadzwonię do ASO. Kilka razy zdarzylo mi się tam kupić części tamiej niz w IC. Ale wcale nie lepsze jakościowo zlosnik.gif

Edit - ASO odpada, chcą 530 zl i na zamówenie, bo muszą z muzeum przywieźć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki - podrzuciles mi pomysł - zadzwonię do ASO. Kilka razy zdarzylo mi się tam kupić części

> tamiej niz w IC. Ale wcale nie lepsze jakościowo

> Edit - ASO odpada, chcą 530 zl i na zamówenie, bo muszą z muzeum przywieźć

Przekop jeszcze allegro z numerem OE. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, znowu - czyli?

> Co do tzw. etki to juz kilkukrotnie się przekonałem, że są w nich błędy. Np. poduszka mocowania

> skrzyni w 1.4 jest podawana do 1.1, a tę wlaściwą znajdzieszj jako do diesla

Dokladnie to taka Fiatowska etka. Bledy sa ale sporadyczne, szukales po VIN ta poduszke? Bo jak niee to moze wlasnie dlatego. Wloskie egzemplarze praktycznie nie maja bledow, do polskich niekiedy wkladano to co bylo pod reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie to taka Fiatowska etka. Bledy sa ale sporadyczne, szukales po VIN ta poduszke? Bo jak

> niee to moze wlasnie dlatego. Wloskie egzemplarze praktycznie nie maja bledow, do polskich

> niekiedy wkladano to co bylo pod reka.

Ja mam polski egzemplarz, ale poduszka jest w samochodzie wlaściwa, zaś błąd byl w etce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze ta poduszka z diesla byla tez montowana w 1.4 ktore wychodzily we wloszech? Ja szukajac do

> swojego po VIN czesci nigdy nie mialem problemu.

Nie, nawet w ASO najpierw przynieśli złą, wskazaną przez etkę. Dopiero gdy im powiedziałem, ze powinni wziąć tę od diesla, pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.