Skocz do zawartości

[G] Tylne drzwi


k1s1el

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam głośniki 13cm do zamontowania w tylnych drzwiach Astry G (Hatchback 5D). Muszę tylko dokupić do nich dystanse, ale chodzi mi dokładnie o przelotkę do kabli. Bo z tego co widziałem to jest tam taka fabryczna do zamka centralnego na kostkę.

Jak puścić tamtędy kabelki? Są jakieś inne otwory? Podpiąć się pod to jakoś?

Może ktoś coś podpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia:

1. Rozwiercić przelotkę i poprowadzić przewody.

2. Dorobić piny we wtyczce i gnieździe wpiąć kable i cieszyć się prawie oryginalnym rozwiązaniem.

Ja bym polecał wersję nr 2.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Mam głośniki 13cm do zamontowania w tylnych drzwiach Astry G (Hatchback 5D). Muszę tylko dokupić do

> nich dystanse, ale chodzi mi dokładnie o przelotkę do kabli. Bo z tego co widziałem to jest

> tam taka fabryczna do zamka centralnego na kostkę.

> Jak puścić tamtędy kabelki? Są jakieś inne otwory? Podpiąć się pod to jakoś?

> Może ktoś coś podpowie...

a nie masz tam już instalacji głośnikowej? Często nawet jeżeli nie było głośników to chociaż instalacja bywała,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie masz tam już instalacji głośnikowej? Często nawet jeżeli nie było głośników to chociaż

> instalacja bywała,

No wlasnie chyba nie ma... Jak zdjąłem boczek, tzn uchylilem go tylko to jest otwor na montaz glosnika i jest zasloniety jakas folia, ktora jest na calych drzwiach. Chyba poprostu dorobię tam piny jak kolega wyżej sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wtedy zdemontować drzwi, np. wymiana trzpieni zawiasów, czy do lakierowania lub wymiany na

> inne po kolizji?

> Pozdr.

Nie mam pojęcia. Przez 10 lat nie musiałem tego robić smile.gif

Gdybym musiał to przeciąłbym przewód a później go polutował i zaizolował. Przewód nie był w tej złączce tylko obok, był widoczny na zewnątrz tej gumy z przewodami

Samochód bez kitu to jest coś czym nie zaprzątam sobie zbytnio głowy. Kilkanaście lat temu i owszem ale teraz bynajmniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie chyba nie ma... Jak zdjąłem boczek, tzn uchylilem go tylko to jest otwor na montaz

> glosnika i jest zasloniety jakas folia, ktora jest na calych drzwiach.

ja bym jednak sprawdził pod folią uszczelniającą, od wewnętrznej strony drzwi czy nie ma tam wtyczki przyczepionej do wiązki przewodów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja z tylu mialem fabryczne głośniki ale dokładałem wysokotonowe oryginalne. Kabelki do "gwizdków" wraz z zarobionymi wtykami byly ladnie ułożone i schowane w drzwiach. Tylko wcisnąłem głośniki podłączyłem i hula. Halogenów nie mam ale wtyczki za zderzakiem wiszą. Jakby co to 99r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.