Skocz do zawartości

Wymiana radia w XP - nie za łatwo idzie ??


Dakota

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić radio w mojej XP. Stare powoli pada. Naczytałem się w necie jakie to z tym są problemy - nie działa sterowanie pod kierownicą (na tym akurat nie specjalnie mi zależy), czasami nie działa wyświetlacz komputera (a tego to chciałbym uniknąć) i czasami coś tam jeszcze. Dla sprawdzenia wyciągnąłem z drugiego samochodu starego Pioneera (rocznik 1999) i podłączyłem do XP. Kostki ISO pasowały idealnie, ale gniazdo antenowe jest inne. I co ? Radio odpaliło zaraz po podłączeniu, dźwięk jest, sterowania pod kierownicą oczywiście nie ma, wyświetlacz komputera działa bez problemów. Czy to znaczy, że jeżeli kupię jakieś inne radio z kostkami ISO to też pójdzie od pierwszego razu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę wymienić radio w mojej XP. Stare powoli pada. Naczytałem się w necie jakie to z tym są

> problemy - nie działa sterowanie pod kierownicą (na tym akurat nie specjalnie mi zależy),

> czasami nie działa wyświetlacz komputera (a tego to chciałbym uniknąć) i czasami coś tam

> jeszcze. Dla sprawdzenia wyciągnąłem z drugiego samochodu starego Pioneera (rocznik 1999) i

> podłączyłem do XP. Kostki ISO pasowały idealnie, ale gniazdo antenowe jest inne. I co ? Radio

> odpaliło zaraz po podłączeniu, dźwięk jest, sterowania pod kierownicą oczywiście nie ma,

> wyświetlacz komputera działa bez problemów. Czy to znaczy, że jeżeli kupię jakieś inne radio

> z kostkami ISO to też pójdzie od pierwszego razu ?

Wyświetlacz działa, ale czy jesteś w stanie go obsługiwać ? zmiana daty/godziny/kasowanie komputera ?

Nie pamiętam jak to było w XP realizowane, poprzez radio czy wyświetlacz ma oddzielne klawisze do sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie trzeba

> do oryginalnego trzeba

OK.

W pytaniu chodzi mi o to, że jeżeli stary Pioneer zadziałał bez problemów to czy jeżeli kupię jakieś inne, niefabryczne radio z kostkami ISO to czy również będzie działać.

A może szukać lepszego modelu radia Citroena i wtedy zmieniać VIN ? To być może pozwoli na zachowanie sterowania pod kierownicą.. Jakie lepiej grające radio Citroena będzie pasować do XP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyświetlacz działa, ale czy jesteś w stanie go obsługiwać ? zmiana daty/godziny/kasowanie komputera

> ?

> Nie pamiętam jak to było w XP realizowane, poprzez radio czy wyświetlacz ma oddzielne klawisze do

> sterowania.

XP ma oddzielne sterowanie wyświetlaczem przyciskiem na końcówce dźwigienki wycieraczek (nie przez radio).

Wyświetlacz działa, wskazania dadzą się przełączać. Czy dają się kasować - tego nie sprawdziłem. Spróbuję dzisiaj odłączyć radio i to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK.

> W pytaniu chodzi mi o to, że jeżeli stary Pioneer zadziałał bez problemów to czy jeżeli kupię

> jakieś inne, niefabryczne radio z kostkami ISO to czy również będzie działać.

> A może szukać lepszego modelu radia Citroena i wtedy zmieniać VIN ? To być może pozwoli na

> zachowanie sterowania pod kierownicą.. Jakie lepiej grające radio Citroena będzie pasować do

> XP ?

Jeśli będzie tylko z odpowiednia szyną danych smile.gif to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie radio (Sony) zadziałało , musiałem tylko zamienić miejscami dwa kabelki ( przygotowane do

> tego i opisane w instrukcji) . Wyświetlacz nie zadziałał ale odłączenie akumulatora na kilka

> sekund pomogło.

a ja u siebie nie znalazłem w kostce 12V po kluczyku,

tam napięcie jest na stałe, jak zgaszę silnik radio nie gaśnie

12V po kluczyku jest np w zapalniczce hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja u siebie nie znalazłem w kostce 12V po kluczyku,

> tam napięcie jest na stałe, jak zgaszę silnik radio nie gaśnie

> 12V po kluczyku jest np w zapalniczce

U mnie tez nie gaśnie tzn. gaśnie po jakimś czasie , ale odpuściłem sobie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.