Skocz do zawartości

Wycieraczki Visee


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

> Testowo założyłem takie w koleżanki aucie i na razie jest zadowolona. Dla porównania zestaw Boscha

> ponad 100zł a tutaj komplet 32zł.

Ja kupilem tez z tych tańszych Aero dwa komplety i tego samego dnia skonczylo sie i tak na boschu. Niestety poł roku i bosche także wysiadaja. Tyle samo co wycieraczki german.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzywal ktos? Szukam opinii o tej firmie wycieraczek

Mam ,używam osobiście i sprzedaje bardzo niż ok ok.gif Trzeba zdać sobie sprawę że Visee to firma która produkuje 3 rodzaje -pod marką Bulltec -tani chińczyk ,standard oraz Aquatec.Aquatec lepszy niż Bosch i Denso razem wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niż Bosch i Denso razem wzięte.

Na pewno rotfl.gif

Wybacz ale nie uwierzę. No chyba że miałeś Denso dla porównania. Ja miałem NWB a teraz Denso czyli 2 razy pod rząd to samo, nie wierzę że te będą lepsze, tym bardziej że ja mam fioła na punkcie idealnie działających wycieraczek. Dosłownie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ulżę mam motgumy zwykłe przegubowe w lanosie od 5lat rok temu czyli po 4latach ta od kierowcy zaczęła mazać wymieniłem obie i dodatkowo kupiłem komplet do megany-chwalę sobie bo to polski dobry produkt,wcześniej testowałem inne wynalazki które to trzymały poziom góra 1 rok lub krócej.Wiem i czytałem,że i na nie narzekają ale mi się sprawdziły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie ulżę mam motgumy zwykłe przegubowe w lanosie od 5lat rok temu czyli po 4latach ta od

> kierowcy zaczęła mazać wymieniłem obie i dodatkowo kupiłem komplet do megany-chwalę sobie bo

> to polski dobry produkt,wcześniej testowałem inne wynalazki które to trzymały poziom góra 1

> rok lub krócej.Wiem i czytałem,że i na nie narzekają ale mi się sprawdziły.

3 razy do MotGumów podchodziłem. Jakieś 6 lat temu w Felicji były ok, potem w Hondzie tragedia , w Toyocie wywaliłem po jednym dniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 razy do MotGumów podchodziłem. Jakieś 6 lat temu w Felicji były ok, potem w Hondzie tragedia , w

> Toyocie wywaliłem po jednym dniu.

przez 6 lat używałem MotGumy w starej Astrze i złego słowa nie powiem - teraz nawet dałem je siostrze do auta bo lepiej działają ( 2 letnie) niż miesięczne Alca czy inny wynalazek

Teraz też chcę kupić Motgumy do nowej Astry ale płaskie i też myślę, żę będą OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rób tego. Po dobrych szkieletowych MotGum'ach kupiłem płaskie - szajs jakich mało.

> Od jakiegoś czasu kupuję płaskie alca - w kilku autach już były OK.

Potwierdzam. Tutaj już wcześniej padło to stwierdzenie - płaskie Motgumy to niestety szrot crazy.gif

edit: z tanich kiedyś kupiłem na allegro wynalazek "HQ Aero Dynamic " - i... sprawdzają się najlepiej ze wszystkich jakie miałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam. Tutaj już wcześniej padło to stwierdzenie - płaskie Motgumy to niestety szrot

Szkieletowe także szrot!!! Dwa razy kupilem bo niby takie zachwalane na forum kiedyś były. Raz zamówiłem przez neta i od początku strasznie jedna mazała. Drugi raz kupiłem je w ASO, bo mi sie rozleciala wycieraczka w trasie. Opakowanie z logo fiata, a w srodku Motgumy. Tak skrzeczaly i skakaly po szybie, że od razu sie cofnałem je oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie ulżę mam motgumy zwykłe przegubowe w lanosie od 5lat rok temu czyli po 4latach ta od

> kierowcy zaczęła mazać wymieniłem obie i dodatkowo kupiłem komplet do megany-chwalę sobie bo

> to polski dobry produkt,wcześniej testowałem inne wynalazki które to trzymały poziom góra 1

> rok lub krócej.Wiem i czytałem,że i na nie narzekają ale mi się sprawdziły.

motgumy kupilem do siebie i tragedia piszcza skakaja od pierwszego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno

> Wybacz ale nie uwierzę. No chyba że miałeś Denso dla porównania. Ja miałem NWB a teraz Denso czyli

> 2 razy pod rząd to samo, nie wierzę że te będą lepsze, tym bardziej że ja mam fioła na punkcie

> idealnie działających wycieraczek. Dosłownie idealnie.

Sprzedaje różne marki,różne marki miałem u siebie.Powiem tak ,moim skromnym zdaniem Aquatec jest lepszy.Nie mówię tutaj już o chińskim Boschu ale nawet tym w dedykowanych zestawach.Denso osobiście też mnie na cycki nie rzuciło.Oczywiście gust jest jak pupa ale radzę spróbować aby wyrobić sobie własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rób tego. Po dobrych szkieletowych MotGum'ach kupiłem płaskie - szajs jakich mało.

> Od jakiegoś czasu kupuję płaskie alca - w kilku autach już były OK.

Właśnie to mnie zastanawiało ,tyle ludzi polecało tutaj Motguma a testowałem zwykłe i płaskie i IMHO nie nadają sie do niczego....Nie wiem producent tu siedzi czy co hehe.gifPodobnie z Alca vel Hayer uważam za jedne z gorszych chińczyków a po forach rozpływają sie ludzie jakie to sa cud miód hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ze szkieletowych które polecisz, bo ten Aquatec to chyba bezszkieletowy jest

Od jakiegoś czasu używam już tylko bezszkieletowych ,sprzedaje się ich też prawie 90%.Nie bardzo widzę sens użytkowania szkieletowych.Kiedyś niezłe były Boschowskie Twiny ,ale teraz nie wiem jak to wygląda.Jeśli ma być tanio to ten Visee robi wersje szkieletowe econo-s ze spojlerem lub bez w cenie kilku złotych.Mam je na półce coś tam sprzedałem ,ale narazie nikt nie chwalił /nie ganił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie to mnie zastanawiało ,tyle ludzi polecało tutaj Motguma a testowałem zwykłe i płaskie i

> IMHO nie nadają sie do niczego....Nie wiem producent tu siedzi czy co Podobnie z Alca vel

> Hayer uważam za jedne z gorszych chińczyków a po forach rozpływają sie ludzie jakie to sa cud

> miód

Alca są dobre, tylko trzeba je czesto wymieniac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> motgumy kupilem do siebie i tragedia piszcza skakaja od pierwszego dnia

Potwierdzam. Dwa podejścia (w odstępie jakiś dwóch lat) do płaskich motgumów (różne auta) i porażka od pierwszego użycia. Po miesiącu mnie trafiło i wymieniłem na silbak (chyba tureckie?). Bardzo ładnie działają.

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzywal ktos? Szukam opinii o tej firmie wycieraczek

Ja przestałem testować, kupują Bosch i jest cicho i zbierają dobrze. Po Valeo mi zostawała mgiełka na ułamek sekundy co mocno mnie drażniło, Champion dobre ale droższe od Bosch. Z tanimi odpuściłem jakiś czas temu.

Mot gum-dla mnie szmira, która piszczała i skakała po szybie. Może jakość poszła do przodu, jednak 2-3 razy zrażony nie zamierzam wydawać kasy ponownie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Visee - to polskie jest i to wystarczający powód, żeby tego nie brać. Tak samo jak MotGuma. Nie dziwi mnie, że się rozpadają, podobnie jak MotGum któremu 4 razy szanse dawałem. Serio, nie przesadzam. Mogę się założyć że o ile się nie rozlecą, nie pękną albo inne jaja, to starczą na góra 3 miesiące. Takie są moje doświadczenia ze wszelkimi polskimi produktami motoryzacyjnymi, włączając w to opony GoodYear made in Dębica. 

 

Ja bym bardzo chciał wspierać polski przemysł, ale nie jak mam mieć znowu szybę porysowaną a w razie czegoś takiego, przemysł nie wspiera mnie i nie bierze na siebie odpowiedzialności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Wszystkich, 

Zdecydowanie odradzam te wycieraczki. Zakupiłem model Visee Aquatec, zachęcony bardzo pozytywnymi opiniami na Ceneo. 

Priorytetem nie była dla mnie cena, tylko żekoma cicha praca tych wycieraczek. Po montażu wycieraczki pracowały bardzo cicho i pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne.

Niestety czar prysł po miesiącu, kiedy to wycieraczki zaczęły wydawać piski rodem z produktów z najniższej jakościowej półki. 

Była to pierwsza i ostatnia para wycieraczek marki Visee zakupionych przeze mnie. Poszukiwania cichych wycieraczek, które wytrzymają przynajmniej pół roku nadal trwają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nie polecam Negotti ;]

 

Widzę, że wątek sprzed 6 lat, ale pamietam że po Visee założyłem Negotti, nieco lepsze, ale też jakość szybko wymieniłem.

 

W Lagunie latem zakładałem OEM, dzisiaj je zmieniłem na Valeo Silencio. Nie piszczały ale już zaczęły mazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ZUBERTO said:

Mam teraz jakieś Visee w Insignii A i się nie spisują (smużą), ale w tym aucie jeszcze nie znalazłem dobrych wycieraczek, nawet idąca na 1 montaż są do kitu.

 

 

To chyba kwestia slabego docisku ramion... W Astrze J tez mialem z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

To chyba kwestia slabego docisku ramion... W Astrze J tez mialem z tym problem.

dużo większy wpływ maja luzy na mocowaniu wycieraczki, jakość piór i stan szyby.

Ja polecam pióra z gumy silikonowej, trwalsze i miększe niż popularne z grafitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

dużo większy wpływ maja luzy na mocowaniu wycieraczki, jakość piór i stan szyby.

 

Podobnie jak ludzie wymieniają co chwilę wycieraczki, bo skaczą po szybie a w rzeczywistości są luzy na sworzniach w mechanizmie. Przerabiałem takie coś u siebie, po wymianie mechanizmu, stare wycieraczki przestały skakać, miałem tak też w Astrze G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2014 o 20:31, analyzer64 napisał:

Dodatkowo te wycieraczki poniekąd przyczyniły się do wymiany szyby u mnie. Jak je zdejmowałem to po prostu mocowanie rozleciało mi się w rękach i gołe ramię uderzyło w szybę... http://forum3.autokacik.pl/public/style_emoticons/default/crazy.gif

witaj w klubie . Moja żona jak zmieniała to w ten sam sposób zbiła :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.