Skocz do zawartości

Wycieraczki Visee


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

Visee nie znam, ale chyba nie zaryzykuje. Motgumy kupiłem płaskie, i poszły do śmietnika jak tylko przyszły Denso. Valeo First to chłam. Jak Valeo tylko wyższe serie, a i tak jestem zdania, Denso obecnie robi jedne z najlepszych wycieraczek - płaskie i hybrydowe. To takie doświadczenia z ostatniego okresu zabawy w kilku samochodach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że stary wątek w którym brałem kiedyś udział hehe. Otóż po lanosie już nie ma śladu a tam wycieraczki szkieletowe Motgumy dawały radę , później też szkieletowe w meganie 2 były ok ,ale już w meganie 3 płaskie niestety nie☹️ i zostały odesłane sprzedawcy.

Obecnie w oktavii i fieście siedzą od roku HQ Automotive płaskie za niewiele ponad 70zł za kpl. na przód i powiem , że dają rady- ciche , dobrze zbierają w oktavii nawet przy 170km/h nie podrywało ich i idealnie czyściły szybę...

Także mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/20/2020 at 4:27 PM, analyzer64 said:

Podobnie nie polecam Negotti ;]

 

Widzę, że wątek sprzed 6 lat, ale pamietam że po Visee założyłem Negotti, nieco lepsze, ale też jakość szybko wymieniłem.

 

W Lagunie latem zakładałem OEM, dzisiaj je zmieniłem na Valeo Silencio. Nie piszczały ale już zaczęły mazać.

Uzywam Valeo silencio od lat, wytrzymuja kilka lat... jak zaczynaja mazac... to umyj porzadnie szybe po czym umyj porzadnie same piora wycieraczek - beda zbieraly jak nowe przez dlugi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceq napisał:

Uzywam Valeo silencio od lat, wytrzymuja kilka lat... jak zaczynaja mazac... to umyj porzadnie szybe po czym umyj porzadnie same piora wycieraczek - beda zbieraly jak nowe przez dlugi czas.

 

Teraz widzę jak źle napisałem ;]

Mazać zaczęły te OEM Renault, Valeo póki co sprawują się dobrze ale i deszcz większy jeszcze nie padał. W każdym razie jak zaczną one mazać to zastosuję się do Twoich rad :ok:

 

kiedyś do mamy auta założyłem Valeo XTRM, to one kilka dobrych lat służyły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KYRTAP napisał:

Gdzie kupujecie Denso? Polecicie jakiś sklep internetowy z opcją paczkomatu?

Ostatnio robiłem rozeznanie. 

 

1) Jeden z oficjalnych dystrybutorów. Ceny najwyższe z tych, które podaję:

https://sklep.sagaauto.com.pl/

 

2) Tutaj mają w nazwie strony Denso, ale nie wiem czy to sklep importera czy tylko taką nazwę domeny sobie dali. Ceny średnie:

http://e-denso.pl

 

3) Tutaj najtaniej, ale nie wiem czy towar 100% pewny? Z allegrowych tego właśnie sobie wytypowałem:

https://allegro.pl/uzytkownik/PunktOlejowy/akcesoria-samochodowe-piora-wycieraczek-257358?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-aut-1-1-1106

 

Chętnie sam się dowiem gdzie towar najpewniejszy i w rozsądnej cenie. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jeśli chodzi o wycieraczki, to każdy oczekuje czegoś innego. Jeden narzeka, że już po roku trzeba wymieniać a ja nie miałem wycieraczek dłużej niż 6 miesięcy i to niezależnie od firmy. Wycieraczki mają ściągać całą wodę bez żadnej smugi, zaczynają smużyć, piszczeć lub przeskakiwać - wymiana. Te tańsze po 1-2 miesiącach, jak się trafi na świeże firmowe to max pół roku. Żona w swoim samochodzie nie ma potrzeby zmieniać, nic jej nie przeszkadza, więc ma zmieniane najczęściej jak ja wezmę przypadkowo jej auto :)  średnio  raz w roku. Teściowa ma Pandę od 4 lat i nadal oryginały ... ja bym dostał szału.🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.11.2020 o 23:06, aviator napisał:

Od roku mam hybrydowe Oximo - dają radę. Choć przyznam, że znam takich co narzekają... 

Kupiłem do Sportsvana oximo niby dedykowany zestaw i niestety nie pasują mocowania. Mają za długie te plastikowe elementy z zatrzaskiem, które wchodzą w ramiona wycieraczek. Oryginalne są dobre pół cm krótsze i ładnie się mieszczą (drugie zdjęcie) 

Dłuższa weszła na siłę (część mocowania wystaje z ramienia - niebieskie kółko, krótszą musiałem rozmontować i przełożyć samo piórko do starej wycieraczki. 

 

Zobaczymy jak długo pociągną, następnym razem po prostu dokupię chyba same pióra (gumki), skoro już rozkminiłem jak to rozmontować ;)

IMG_20201220_221418.jpg

IMG_20201220_150239.jpg

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Czy używaliście  wycieraczek Michelin ? Pojawiły się na allegro w podejrzanie niskiej cenie. Michelin to Michelin, ale czy pióro 600mm za 15-30zł da radę? 

https://allegro.pl/oferta/michelin-wiper-blade-600mm-wycieraczka-samochodowa-9887124180

 

https://allegro.pl/oferta/wycieraczka-michelin-rain-force-600mm-10759203194

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mati_lecha napisał:

Czy używaliście  wycieraczek Michelin ? Pojawiły się na allegro w podejrzanie niskiej cenie. Michelin to Michelin, ale czy pióro 600mm za 15-30zł da radę?

Tak używałem, w poprzednim samochodzie miałem 2 albo 3 razy Rain Force, kupowałem w jakim markecie w zbliżonej cenie. Wytrzymywały ok 5-6 miesięcy pod koniec żywota trochę popiskiwały. Na razie mam "fabryczne" (nawet nie wiem jakie to są) ale jak będę miał wymieniać, a dostanę te Micheliny, to kupię.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.