Skocz do zawartości

auto rodzinne, wieksze niz kombi - 20koła.


Psychik

Rekomendowane odpowiedzi

od pytania o aktualny samochod mina niedlugo 3 lata: [LiNK]

ale urodzilo mi sie drugie dziecko i cos wiekszego niz kombi by sie przydalo.

nie mam duzych wymagan:

- 20 koła

- 3 fotele z tylu, zeby 2 dzieci i matka w srodku siedziala

- tanie naprawy - piszcie jaki silnik brac. ma byc ekonomiczny, ale zeby jakos jechalo.

- klima musi byc

- raczej nie dizel i ma dobrze dzialac z LPG.

w tej chwili przychodzi mi na mysl Honda FR-V, Reanult Scenic II, Citroen Xsara Picasso i Espace IV (ale gabaryt i spalanie troche mnie zniecheca).

aha... Fiat Multipla NiE MOZE BYC! jak ktos zaproponuje, to zamawia bana na wlasne zyczenie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Grand Scenica. Wszystko by było OK (jeździ na gazie , nie psuje się ale...

Ale te trzy fotele z tyłu to są dwa większe i jeden mniejszy. Przy dwóch fotelikach żona ma ciasno. A jest raczej z tych bardzo szczupłych.

Poza tym autko super. Ja na razie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej chwili przychodzi mi na mysl Honda FR-V

> - 20 koła

Swoją, z 2006r sprzedałem 3 miesiące temu za 19.500zł.

Fakt, że rok wcześniej kupiłem ją za 18.500 grinser006.gif

Samochód w stanie bardzo dobrym. Przed sprzedażą zdobione wszystko na kolejny rok bezproblemowej jazdy.

Mało popularny samochód, ludzie wolą VW, stąd też niskie ceny. Mechanicznie to zlepek bodajże CRV/HRV i Accorda.

> - 3 fotele z tylu, zeby 2 dzieci i matka w srodku siedziala

Są trzy z tyłu, trzy z przodu, środkowe fotele obu rzędów dodatkowo się cofają.

> - tanie naprawy - piszcie jaki silnik brac. ma byc ekonomiczny, ale zeby jakos jechalo.

2.0 Pb. Spalanie z 15k km - 10l. Głównie miasto. Dynamika wystarczająca.

W temacie napraw mogę napisać to co każdy właściciel Hondy - "Co to znaczy 'naprawa'?"

> - klima musi byc

Jest, automat. Dodatkowo zwykły nawiew działa na zasadzie ustawienia temperatury a nie wichury w skali 1-4

> - raczej nie dizel i ma dobrze dzialac z LPG.

Nie zakładałem, ale rozmawiałem z gazownikiem i nie widział przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picasso to mocno niedoceniane auto a znam taką 2 litrową benzynę, któa na lpg śmiga 8 lat i codziennie koleś robi 20 km do roboty w jedną stronę, wakacje itp. Na blacie coś koło 260-300 tysięcy i tylko serwisuje i raz głowice robił, a tak to czasem coś z elektroniki trzeba spsikać wd40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od pytania o aktualny samochod mina niedlugo 3 lata: [LiNK]

> ale urodzilo mi sie drugie dziecko i cos wiekszego niz kombi by sie przydalo.

Honda Stream - http://otomoto.pl/honda-stream-serwis-aso-klim-stan-perfekcyjny-C33951732.html

2 Foteliki i mamusia powinny wejść

na FRV nie będzie ciut mały budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I lubi ja ruda

Nooooo, bardzo lubi. Mazde 5 z 2005r za 25koła kupił znajomy z pracy. I przed zimą jak nie zrobi podłogi to wiosną jej nie będzie icon_eek.gif Nie wiem w takim razie dlaczego ją kupił (świadomie, bo wiedział o tej podłodze! sick.gif), ale nie mój piórnik, nie moje kredki. W każdym razie chyba bym jej nie polecał 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od pytania o aktualny samochod mina niedlugo 3 lata: [LiNK]

> ale urodzilo mi sie drugie dziecko i cos wiekszego niz kombi by sie przydalo.

> nie mam duzych wymagan:

> - 20 koła

> - 3 fotele z tylu, zeby 2 dzieci i matka w srodku siedziala

> - tanie naprawy - piszcie jaki silnik brac. ma byc ekonomiczny, ale zeby jakos jechalo.

> - klima musi byc

> - raczej nie dizel i ma dobrze dzialac z LPG.

> w tej chwili przychodzi mi na mysl Honda FR-V, Reanult Scenic II, Citroen Xsara Picasso i Espace IV

> (ale gabaryt i spalanie troche mnie zniecheca).

> aha... Fiat Multipla NiE MOZE BYC! jak ktos zaproponuje, to zamawia bana na wlasne zyczenie.

Jestem w identycznej sytuacji z limitem max 15kpln i bezwzględnie diesel. Na placu boju pozostały: z trojaczków Ford Galaxy 2gen, Grand Espace 3/4 gen, Citroen C8 oraz Peugeot 807. Teraz szukam jak najlepiej utrzymanego w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem po co Ci aż taka fura do dwójki dzieci, ale S-Max albo Zafira też powinno być ok.

Pewnie tak samo jak ja widzi ile miejsca na tylnej kanapie zajmą dwa foteliki oraz żona. Do tego spory kufer by wstawić wózek i inne graty bez kombinowania jak to szybko i dobrze poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak porownujesz go do tej Xsary, ktora masz w opisie?

Scenic II to nowszy model. Poza tym oba samochody są porównywalne. Pikuś miał nieco większy bagażnik oraz 3 równe fotele z tyłu, Scenic ma mniejszy bagażnik (no chyba że się weźmie granda) oraz 2 skrajne fotele szersze niż środkowy. Ilość miejsca porównywalna, dużo schowków, etc. Awaryjność na podobnym poziomie (czyli niska smile.gif ), ceny części praktycznie takie same. Serwis też kosztuje mnie tyle samo, bo serwisuje mi samochody od ładnych paru lat ten sam mechanik. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.