Skocz do zawartości

Jakie felgi et? i ilosc cali


LiteThat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo od pewnego czasu szukam felg aluminiowych i chcialbym by wypowiedzialy sie osoby ktore na tet temat sporo wiedza.

Nie wiem ile cali moge wlozyc ? i jakie J? no i najwazniejsze et ?

Znalazlem cos takiego :

http://olx.pl/oferta/kola-alu-felgi-alum...html#2e8916f17c

lub

http://olx.pl/oferta/alufelgi-rh-cup-7x1...html#6f356811b5

lub

http://olx.pl/oferta/alufelgi-13x7-intra-4x100-CID5-ID5TSCw.html

Chcialbym by felgi nie wystawały tzn zeby mi dowodu nie zabrali i by byly takie aby nigdzie nie tarły. Co do poszerzania nadkoli odpada szkoda mi niszczyc budy. Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie jaki masz zawias?

1. 15" na serii zawiasie będzie porażka. No i ciężko będzie spasować szczególnie z przodu bo się robi trochę ciasno w nadkolu. Nie wiadomo jakie ET no i czeka cię zakup opon, obowiązkowo niski profil i nic szerokiego np. 165/45 R15

2. Duże ET więc napewno dystans by się przydał. Na oko to przód z 20mm, tył 10 ale 8 cali z tyłu bez liźnięcia wahaczy, zagięcia rantów w nadkolu i chociaż minimalnego wyciągnięcia nadkola może się nie zmieścić.

3. Sprawdzony temat, pełno tego na Cento jeździ. Podchodzą p&p ew po małym dystansie dla spasu ale za tą cenę bez opon to troszkę drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze pytanie jaki masz zawias?

> 1. 15" na serii zawiasie będzie porażka. No i ciężko będzie spasować szczególnie z przodu bo się

> robi trochę ciasno w nadkolu. Nie wiadomo jakie ET no i czeka cię zakup opon, obowiązkowo

> niski profil i nic szerokiego np. 165/45 R15

> 2. Duże ET więc napewno dystans by się przydał. Na oko to przód z 20mm, tył 10 ale 8 cali z tyłu

> bez liźnięcia wahaczy, zagięcia rantów w nadkolu i chociaż minimalnego wyciągnięcia nadkola

> może się nie zmieścić.

> 3. Sprawdzony temat, pełno tego na Cento jeździ. Podchodzą p&p ew po małym dystansie dla spasu

> ale za tą cenę bez opon to troszkę drogo.

A moze zaproponujesz jakies sprawdzone felgi lub wypowie sie ktos kto montowal juz jakies fele i wyszlo to naprawde fajnie? Co do profilu oponki to sam zamierzam kupic niski profil by zrobic lekki naciag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone = nudne, oklepane

Felgi dla fana motoryzacji są jak biżuteria dla kobiety. Każdy lubi mieć inne błyskotki, wyróżniać się szczegółami etc

Jaki masz budżet na całość, felgi + opony, jaki zawias?

U mnie obecnie siedzi taki zestaw:

Borbet Procast 15x7 Made in germany

4x100 ET37

Oryginalny lakier, 4xoryginalne aluminiowe dekielki z logo Procast

Dystans przód 4mm, tył 6mm

Opony:

4x Federal Formoza FD1 165/45 R15

Ukryte wentyle chromowane

Obecnie jedyna takie na Fiacie i nie tylko wink.gif

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...249227600_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzone = nudne, oklepane

> Felgi dla fana motoryzacji są jak biżuteria dla kobiety. Każdy lubi mieć inne błyskotki, wyróżniać

> się szczegółami etc

> Jaki masz budżet na całość, felgi + opony, jaki zawias?

> U mnie obecnie siedzi taki zestaw:

> Borbet Procast 15x7 Made in germany

> 4x100 ET37

> Oryginalny lakier, 4xoryginalne aluminiowe dekielki z logo Procast

> Dystans przód 4mm, tył 6mm

> Opony:

> 4x Federal Formoza FD1 165/45 R15

> Ukryte wentyle chromowane

> Obecnie jedyna takie na Fiacie i nie tylko

> https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...249227600_o.jpg

Rozumiem co do tej bizuterii ale nikt nie powiedzial ze takie same fele beda dawac ten sam efekt. Jesli chodzi o zawias to standard glownie wszystko jest standard moze w pozniejszym czasie zaczne cos robic w kierunku lekko przyglebic ale na dzien dzisiejszy chodzi mi glownie o felgi jesli nic konkretnego nie znajde jedynym moim wyjsciem bedzie zrobienie felg stalowych na poszerzane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho, niski profil plus seria zawias = tragedia

> sam u siebie kiedyś przymierzałem moje koła na seryjnym zawiasie, to żeby nie skłamać, odległość

> między nadkolem a oponą wynosiła dobre 7-8cm

> opony 185/50/14

To co proponujesz? Odrazu obniżyć? Tylko nie jestem pewien czy mogę założyć inne sprężyny do standardowych amorkow Monroe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłednie tak, najpierw w dół -40 i do tego jakieś 14-ki i wtedy będzie to miało sens, bo inaczej zmienisz felge a samochód i tak będzie wyglądał jak kupa. Psłuchaj starych wyjadaczy, którzy już pare kompletów kół przeżucili ( i nie pisze tu o sobie, bo ja jak złożyłem felge na samym początku swojej zabawy z Sc to tylko kolory zmieniam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu masz foto mojego daily car'a. Zawias Weitec 40/40 + seria amor i felga 6jx14. Przy 15 calach

> koło trochę lepiej wypełni nadkole, ale 7j to jest max co założysz bez ruszania nadkoli

> (ewentualnie sam wahacz szlifnąć)

No i teraz mam mentlik bo od pewnego czasu szukalem fajnych felg myslalem takze o poszerzanej stali tyle ze mam tylko 2 komplety 13 ktore moglbym robic a to jednak za malutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.