Skocz do zawartości

nowy pomysl na fure - renault megane RS


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze w koncu chyba juz trzeba cos kupic, urodzil sie nowy pomysl, jako ze zona chce suv'a, a do czasu skonczenia aktualnego leasingu nie moge sobie pozwolic na zakup auta >130 (a takie niestetey są ceny), to autko bedzie dla mnie.

Aby byla to zabawka to musi miec troszke mocy, a jednoczenie dac mozliwosc podrzucenia dzieciakow do przedszkola.

W weekend jadę oglądać 2 sztuki na Śląsk, nową w salonie, bo we Wrocku nie mają, używkę 2 letnią na gwarancji, bo oszczędność w stosunku do nowej jakieś 30k

Na co zwrócić uwagę w tym aucie, czy ktoś ma doświadczenie z rs'ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako ze w koncu chyba juz trzeba cos kupic, urodzil sie nowy pomysl, jako ze zona chce suv'a, a do

> czasu skonczenia aktualnego leasingu nie moge sobie pozwolic na zakup auta

> Aby byla to zabawka to musi miec troszke mocy, a jednoczenie dac mozliwosc podrzucenia dzieciakow

> do przedszkola.

> W weekend jadę oglądać 2 sztuki na Śląsk, nową w salonie, bo we Wrocku nie mają, używkę 2 letnią na

> gwarancji, bo oszczędność w stosunku do nowej jakieś 30k

> Na co zwrócić uwagę w tym aucie, czy ktoś ma doświadczenie z rs'ami

Kup Lexusa - będzie 10x więcej zabawy niż z Megane a i w cenie się zmieścisz.

http://otomoto.pl/osobowe/lexus/is-f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako ze w koncu chyba juz trzeba cos kupic, urodzil sie nowy pomysl, jako ze zona chce suv'a, a do

Mamy w rodzinie cool.gif. Fajne autko. Znakomita trakcja.

1. Musi miec szperę. Bez niej niestety nie jedzie, a nie każdy ma... oslabiony.gif

2. Zawieszenie, często padają sworznie zwrotnic. A że to "wynalazek" jest piekielnie drogi. Kilka tyś.. PLN

3. Banan na twarzy gwarantowany!

Dla mnie to najlepszy seryjny compact FWD na rynku. Bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup Lexusa - będzie 10x więcej zabawy niż z Megane a i w cenie się zmieścisz.

> http://otomoto.pl/osobowe/lexus/is-f

Więcej zabawy Lexusem ważącym ponad 1700 kg, mającym 5-litrowy silnik, a mimo to kręcącym na Nurburgringu wolniejsze czasy niż ten tani HH renault z małym silniczkiem i napędem na przód, kosztującym do tego ułamek ceny Lexusa zlosnik.gif Ja rozumiem, że każdy może mieć trochę inne pojęcie zabawy, ale nie przesadzajmy. Wielki, ciężki sedan z automatem to może jest fajna zabawka dla przeciętnego amerykanina, który lubi sobie szybciej przyśpieszyć na autostradzie, a jednocześnie jest zbyt leniwy, żeby zmieniać ręcznie biegi, ale w Europie raczej to się nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo samochód jest tego wart...

Już bym wolał kupić jakieś 911 zamiast tego. Nawet stare, znienawidzone przez fanatyków, 996.

Śmiem twierdzić, że serwisowanie tego w polskich warunkach, nie będzie zauważalnie droższe od tego Lexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już bym wolał kupić jakieś 911 zamiast tego. Nawet stare, znienawidzone przez fanatyków, 996.

> Śmiem twierdzić, że serwisowanie tego w polskich warunkach, nie będzie zauważalnie droższe od tego

> Lexa.

Tyle że cena zakupu będzie. Tak mniej-więcej jeszcze drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co zwrócić uwagę w tym aucie, czy ktoś ma doświadczenie z rs'ami

Mój ma trochę ponad 2 lata. Ta wersja (256 Cup) ma poprawioną skrzynię biegów,

bo był problem z synchronizatorami w pierwszych rocznikach.

Swojego upalam na torze, tylko w tym roku jak na razie 11 razy i jedyne po co jeżdżę do warsztatu,

to wymiana oleju, płynu hamulcowego i opon. Bardzo niezawodne auto - polecam ok.gif

Radości z jazdy co niemiara, oczywiście waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem do Ciebie pisać, bo widziałem na innym forum że się udzielasz i masz taką właśnie sztukę.

Byłem w sobote obejrzeć potencjalny nabytek i jestem zajarany jak małe dziecko. Auto zachowuje się na drodze jak typowe cywilne auto, pokazuje pazury jak się wciśnie gaz. Nie szalałem specjalnie, bo to pierwszy manual od 5 lat i czułem się jak na eLce, ale zrobiło na mnie dobre wrażenie.

Obejrzałem też salonówkę i przepłacanie za nią dodatkowe 35tysi, jest bezsensu, w dodatku sztuka którą oglądałem w salonie miała kubły - średnio wygodne dla mnie, używka skórzane foteliki z pełną elektryką, bardziej mi przypadły do gustu.

Jedyne co jakieś dziwne jest to auto ma środek z auta po lifcie (biała tarcza zamiast żółtej, karbonowe wstawki, czerwone dodatki, jednak przód ma przed liftem, sztuka z 2012 roku więc zakładam, że jakaś przejściówka, ale auto prezentuje się genialnie, jeździ tak samo. 36 tys przebiegu, salon pl, faktura, 2 lata gwarancji jeszcze, czyli wszystko co mi potrzeba smile.gif

Jak weryfikacja gościa przejdzie pomyślnie to za miesiąc będę miał tą sztukę (3 listpoada gość kończy leasing. Walcze też z tematem fotelików, bo żony warunek jest że możemy kupić zabawkę, ale jak będzie można dzieci czasami zawieźć / odebrać z przedszkola. Mój fotelik nawet się nie dał włożyć, choć w salonie mieli coś co pasowało, jednak nie wiem jak z bezpieczeństwem tamtego fotelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielki, ciężki sedan z automatem to może jest fajna zabawka dla

> przeciętnego amerykanina, który lubi sobie szybciej przyśpieszyć na autostradzie, a

> jednocześnie jest zbyt leniwy, żeby zmieniać ręcznie biegi, ale w Europie raczej to się nie

> sprawdza

Jechałeś kiedyś takim autem ?

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem w sobote obejrzeć potencjalny nabytek ...

Zawieszenie nie stukało ?

Też sprawdzaliśmy RS-a i jazda próbna była rozczarowaniem. Auto szło OK ale zawieszenie dudniło jak wagon pocztowy.

Przy przebiegu 9 tysięcy facepalm%5B1%5D.gif

Toyka i Subaru odpadły.

Pozostaje Cupra lub ponownie Scirocco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawieszenie nie stukało ?

nie, jechaliśmy po niezłych dziurach i auto wybierało nie gorzej niż mój touran. Mimo zawieszenia CUP

> Też sprawdzaliśmy RS-a i jazda próbna była rozczarowaniem. Auto szło OK ale zawieszenie dudniło jak

> wagon pocztowy.

to nie wiem, tutaj nie było tego typu efektów, a kierowca nie oszczędzał auta

> Przy przebiegu 9 tysięcy

może składane z przystanku ? grinser006.gif albo 9 nie było rzeczywistym przebiegiem

> Toyka i Subaru odpadły.

malutkie samochody

> Pozostaje Cupra lub ponownie Scirocco.

no dla mnie ceny w interesujących wersjach zabójcze - więc chyba będzie RS smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo to, dostaje baty od fwd.

Z jakichś niewytłumaczalnych powodów w F1 nadal napędzają tylne koła. Pierwszy zespół który zrobi bolid F1 z napędem na przód zgarnie Grand Prix z marszu. Ciekawe czemu jeszcze tego nie zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawieszenie nie stukało ?

> Też sprawdzaliśmy RS-a i jazda próbna była rozczarowaniem. Auto szło OK ale zawieszenie dudniło jak

> wagon pocztowy.

> Przy przebiegu 9 tysięcy

Taka cena dobrego prowadzenia. Zawieszenie nie wytrzymuje studzienek i dziur na drogach w PL. Dokąd masz gwarancję, to mały problem. Ale po niej to spory wydatek - lub rzeźba w wymianie sworzni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakichś niewytłumaczalnych powodów w F1 nadal napędzają tylne koła. Pierwszy zespół który zrobi

> bolid F1 z napędem na przód zgarnie Grand Prix z marszu. Ciekawe czemu jeszcze tego nie

> zrobili?

Nie porównuj auta z bolidem. Poza czterema kołami, nie mają wiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane ustarki

Sworzenie u mnie padly przy 30K wyminili na gwar. widzialem fv za ta naprawe na prawie 9 tys(wachacze zwrotnica i cos tam jeszcze).

Poducha skrzyni ja zerwalem 3 ( dopiero od 2014 poprawili i jak narazie jest ok)

boczek recaro dosc szybko sie przeciera.

jak rs to tylko cup z recaro zlosnik.gif

i z jak najdluzsza gwar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może składane z przystanku ? albo 9 nie było rzeczywistym przebiegiem ...

Auto dilerskie i chłopak który z nami jeździł przysięgał się że nie puknięte.

Przebieg raczej autentyczny bo auto ma dwa miesiące.

Wg niego pływające sworznie dają taki efekt - dla mnie porażka choć auto szło jak przeciąg.

> malutkie samochody ...

Dodatkowo plastik - fantastik zlosnik.gif

> no dla mnie ceny w interesujących wersjach zabójcze - więc chyba będzie RS ...

Słabsza Cupra 3D z dobrym wypasem jest za całkiem przyzwoite pieniądze do wyjęcia.

Odwrotnie do ścierki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakichś niewytłumaczalnych powodów w F1 nadal napędzają tylne koła. Pierwszy zespół który zrobi

> bolid F1 z napędem na przód zgarnie Grand Prix z marszu. Ciekawe czemu jeszcze tego nie

> zrobili?

Tam mają też 13" koła. Myślisz że to dobrze? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wielki, ciężki sedan z automatem to może jest fajna zabawka dla

> przeciętnego amerykanina

Kłócił się nie będę, bo danych w katalogu nie sprawdzałem, ale....jak dla mnie to Lexus IS jest chyba mniejszy niż kompaktowy Mitsubishi Lancer smile.gif

Ostatnio akurat pod jakas galerią handlową zaparkowałem obok Lexa i ten wydawał się mniejszy od mojego auta.

Nawet jeśli Lex jest o jakieś centymetry katalogowo większy, to nadal jest to auto wielkości kompakta zlosnik.gif Żaden wielki sedan.

Zaryzykuje stwierdzenie, że Megane w wersji kombi (bo nie wiem czy jest sedan) jest dłuższe od Lexa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd wziąłeś ten sensacyjny czas?

Pozycja #205 smile.gif

> Ja widzę, że Toyota GT-86 zrobiła ledwo 8:44,90

> Dla porównania, najszybsze FWD robią Ring w około 8 minut, niektóre poniżej.

No jasne ale to nie znaczy ,że IS F nie jedzie.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.