Skocz do zawartości

Zbieżność dla laika


tomi84

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przy wymianie oleju jak wślizgnąłem się pod auto zobaczyłem że mam nie równo zjechane opony na przodzie, a dokładnie są zjechane od wewnętrznych stron (oba koła).

Zima się zbliża, wiem że zbieżność dużo nie kosztuje ale mam troszke ambicji i chce się czegoś nauczyć robić to samemu.

Rozumiem że zbieżność ustawia się na drążkach na których jest gwint wraz z kontrującą nakrętką (klucz 17 19 ? ), zamierzam go przetrzeć najpierw szczotką drucianą, później troszke wd40, troszke popukać jakimś młotkiem delikatnie i próbować odkręcić nakrętke. Jeśli już mi się to uda (a nie mam kanału) to wówczas drążek w takiej sytuacji (opony zjechane od wewnątrz) odkręcam tak aby wysunął opone w płaszczyżnie pionowej tak ? Jeśli dobrze to rozumuje to zaznacze sobie punkt jeszcze przed odkręcaniem drążka np. mazakiem czarnym i ile powinienem zrobić obrotów ? 1, 2, 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie odpowie na pytanie ile obrotów, kwestia tego na ile masz rozjechaną zbieżność. Jeśli jesteś zapalonym majsterkowiczem, koniecznie chcesz ustawić zbieżność sam, nie ufasz mechanikom, masz co nieco pojęcie o geometrii, wiesz jakie powinny być fabryczne wartości dla Uno i potrafisz to przeliczyć oraz jeśli znasz angielski to możesz poczytać np. tutaj o tym jak przykładowo można to zrobić biglaugh.gif Może wygląda to trochę "chałupniczo" ale te wszystkie laserowe przyrządy, którymi ustawiają zbieżność działają na tej samej zasadzie. Z resztą podobnie można wyregulować sobie światła bez żadnych przyrządów.

Inna sprawa, że możesz mieć już rozjechaną budę i zbieżnością nic nie zdziałasz, bo w Uno nie reguluje się kąta pochylenia koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś przy wymianie oleju jak wślizgnąłem się pod auto zobaczyłem że mam nie równo zjechane opony na

> przodzie, a dokładnie są zjechane od wewnętrznych stron (oba koła).

> Zima się zbliża, wiem że zbieżność dużo nie kosztuje ale mam troszke ambicji i chce się czegoś

> nauczyć robić to samemu.

> Rozumiem że zbieżność ustawia się na drążkach na których jest gwint wraz z kontrującą nakrętką

> (klucz 17 19 ? ), zamierzam go przetrzeć najpierw szczotką drucianą, później troszke wd40,

> troszke popukać jakimś młotkiem delikatnie i próbować odkręcić nakrętke. Jeśli już mi się to

> uda (a nie mam kanału) to wówczas drążek w takiej sytuacji (opony zjechane od wewnątrz)

> odkręcam tak aby wysunął opone w płaszczyżnie pionowej tak ? Jeśli dobrze to rozumuje to

> zaznacze sobie punkt jeszcze przed odkręcaniem drążka np. mazakiem czarnym i ile powinienem

> zrobić obrotów ? 1, 2, 3 ?

Stary... dam Ci jedną radę... jedź na SKP i za cztery dyszki zrobią Ci to sprawnie i dokładnie w 20 minut max.... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj lepszą radę - jak ustawić na szybko zbieżność po wymianie maglownicy i końcówek na czas dojazdu

> do SKP

sznurkiem... o ile masz belkę z tyłu prostą to po przekątnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sznurkiem... o ile masz belkę z tyłu prostą to po przekątnej...

Ja poszedłem jeszcze bardziej po bandzie i ustawiałem od metra porównując odległość między tylną krawędzią felg a przednią (mowa oczywiście o felgach przednich) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.