Skocz do zawartości

Ile wytrzyma silnik 900 i 1,1


Darek

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> mam do was pytanie ile przebiegu wytrzymują silniki 900 i 1,1 bez remontu??

> Czy warto kupować auto co ma z 150-180tys?

> Jakie macie zdanie na ten temat.

Co silnik to inna sprawa...

Jak kolega wyżej bardziej Cię zachęcam z wyborem do 1.1 i bardziej SPI niż MPI - jak MPI no to już 1,2 wink.gif Tylko to już wiadomo po SWAPie wink.gif

Najlepiej przy oględzinach:

- posłuchaj jak silnik się zachowuje na normalnych obrotach (biegu jałowym) przy 9-setkach lubią odzywać się popychacze hydrauliczne w 1.1 nie ma już takiego patentu - jest poprostu wałek rozrządu z krzywkami,

- jeśli byłaby możliwość to sprawdź kompresję na cylindrach,

- odkręć korek od wlewu oleju i płynu chłodniczego jeśli, któryś będzie miał taką charakterystyczną maź ala musztarda:

8db46cf3f95be991med.jpg

no to nie świadczy zbyt dobrze - prawdopodobnie UPG przepalone - także nie ma co się bawić na starcie z czymś takim...

Zobacz czy nie ma właśnie żadnych wycieków przy silniku - skrzyni...

Zrób jazdę próbną no i jak wszystko gra to brać wink.gif Powodzenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że wszystko zależy jak dbali o kondycje silnika wcześniej poprzedni użytkownicy wink.gif

Ja mam od 6lat Cinquecento SX 899cm SPi 1995, a wczesniej mial go moj Ojciec - kupil jako 3 latka, i autko teraz na blacie ma 199.4 kkm bez remontu wink.gif O autko zawsze było dbane, ale używane na krótkich trasach głównie do 20km. Bierze troche oleju, puści szarego bąka z rana, ale nie ma źle - choć prędzej czy później czeka mnie swap, bo remontować mi się tego nie chce 270751858-jezyk.gif

Mój stary mechnik miał gościa, który przyjeżdżał do niego z CC, które miało 320tys zrobione, ale tam już jakiś remont był i to trasy głównie robiło, więc ilościowo dało się zrobić tyle kilometrów wink.gif

Także moim zdaniem, nie ma reguły 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieć tak ser pod korkiem olejowym, nie znaczy zaraz,że auto ma walnięta UPG, tylko np ze jest silnik nie dogrzany ,też jest taki objaw oslabiony.gif,ale jak np. po trasie nw 200-300 km "musztarda" występuje to można obstawiać uszczelke pod głowicą

Co do 900, 1,1 SPI 1,1 MPI, mam 3 takie auta w domu w seju była 900-ceta przebieg 112 tyś km, wymieniane było tylko sprzęglo i uszczelka pod klawiaturą, hydropopychacze odzwyały sie tylko w temperaturej bliskej i poniżej 0 , ale to tylko przez kilka sekund, a tak nie brała oleju, jeździła bardzo przyjemnie mam ją do dzisiaj w garażu, Swap 900 cety w seju z tylko z podowdu cleanu,oraz ,że byla okazja kupna 1.2 8v 75km z przebiegiem 20 tyś km z skrzynią grinser006.gif

Nastepnie drugie auto SEJ 1.1 MPI VAN przbieg 192 tyś czyli typowa firmówka odkupiona z zakładu teraz jako osobówka

Wymieniane tylko sprzęgło, rozrząd ,uszczelniacz wałku rorządu i wału korbowego , uszczelka pod klawiaturą i normalne rzeczy eksploatacyjne, nie bierze oleju do dnia dzisiejszego.

trzecim autem jest cinquecento sportimg 1.1 SPI

Przebieg 160 tyś i jak to sportingi łatwego życia nie mają, sprzęgło zajechane, silnik mokry cieknie z każdej możliwej strony, UPG walnięta (olej dostawał sie do cieczy chłodzącej)

Ogólnie po moich obserwacjach silnilki 1.1 są najbardziej wytrzymałe w sc/cc, potrafią dużo znieść, ale widzisz po przypadkach podanych wyżej jak dbasz tak masz, jak auto jest regularnie serwisowane , wymieniany olej, nie pałowane, to spokojnie pojeździ 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy warto kupować auto co ma z 150-180tys?

Toż to dopiero dotarte motorki... smile.gif

Moja 900 miała 300 tyś km... i pewno by jeszcze ze 100 zrobiła bez problemu... oleje i płyny wymieniane na bieżąco... pod koniec trochę już kopcił ale za dużo oleju nie brał... od wymiany do wymiany - ok 1 litra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mechanika słyszałem o seju 1.1 spi w gazie z przebiegiem 500 000 km po remoncie ale jeździł dalej, w ogóle nie był szanowany ale serwis olejowy regularny co przełożyło się na przebieg 270751858-jezyk.gif

1.1 spi o ile był robiony regularny serwis na dobrym oleju bez pałowania na zimnym wytrzymuje bardzo dużo alien.gif

U mnie przy przebiegu niewiele ponad 200 tys +lpg przy regularnych wymianach obecnie 5w40 nie bierze oleju a dostaje często po obrotach ale zawsze na dogrzanym silniku co skutkuje nienagannym stanem motorowni... jestem ciekawy jak sprawdzi się w nowym setupie

w dwóch firmowych sc 900 którymi miałem również okazję jeździć sinik padł po 180 tys. a w drugim trzy 250 tak że wszystko zależy od konstrukcji i eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam nowego Seja :-)

228e77dd005ab55dm.jpg

Dzis zakupiłem Sejka 2003r 1,1 MPI 62200km .

Pierwsze spostrzeżenia coś tylne koło się blokuje! Macie jakiś pomysł co najczęściej Pada.

I Jeszcze jedno Prawa strona przód coś hałasuje piszczy raz po raz! Obojętnie czy na luzie czy na biegu odgłos taki sam. Myślę że to może być łożysko ??? Wie ktoś jak to sprawdzić.???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam do was pytanie ile przebiegu wytrzymują silniki 900 i 1,1 bez remontu??

> Czy warto kupować auto co ma z 150-180tys?

> Jakie macie zdanie na ten temat.

Kazdy chwali swoje. I aj majac sc 900 z przebiegiem 150 tys zycze kazdemu by przy takim przebiegu i regularnym wymienianym oleju mial silnik w takiej kondycji jak w moim SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu były zatarte prowadnice od zacisku. A z tyłu jedno kolo miało rozpierak i cylinder do wymiany. Wymieniłem wszystko z obu stron i jest idealnie.

Ale robiąc hamulce odkryłem jeszcze zerwana osłonę drążka kierowniczego :-( ale wymiana nie uśmiecha mi się bo to chyba trzeba też końcówkę rozkręcić i zbieżność potem ustawiać?

ktoś pytał o cene 4.4tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu były zatarte prowadnice od zacisku. A z tyłu jedno kolo miało rozpierak i cylinder do

> wymiany. Wymieniłem wszystko z obu stron i jest idealnie.

> Ale robiąc hamulce odkryłem jeszcze zerwana osłonę drążka kierowniczego :-( ale wymiana nie

> uśmiecha mi się bo to chyba trzeba też końcówkę rozkręcić i zbieżność potem ustawiać?

> ktoś pytał o cene 4.4tys.

jezeli bedziesz liczyl ilosc obrotow koncowki drazka i go przykrecisz tak samo to zbieznosc moze tylko minimalnie ucierpiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu były zatarte prowadnice od zacisku. A z tyłu jedno kolo miało rozpierak i cylinder do

> wymiany. Wymieniłem wszystko z obu stron i jest idealnie.

> Ale robiąc hamulce odkryłem jeszcze zerwana osłonę drążka kierowniczego :-( ale wymiana nie

> uśmiecha mi się bo to chyba trzeba też końcówkę rozkręcić i zbieżność potem ustawiać?

> ktoś pytał o cene 4.4tys.

Poluzuj nakrętkę kontrującą o 1/4 obrotu, odłącz końcówkę drążka od zwrotnicy i ją wykręć, wkręć nową końcówkę do oporu w palcach i załóż na zwrotnicę bez dokręcania (włóż tylko trzpień), dociągnij nakrętkę kontrującą, dokręć trzpień i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poluzuj nakrętkę kontrującą o 1/4 obrotu, odłącz końcówkę drążka od zwrotnicy i ją wykręć, wkręć

> nową końcówkę do oporu w palcach i załóż na zwrotnicę bez dokręcania (włóż tylko trzpień),

> dociągnij nakrętkę kontrującą, dokręć trzpień i gotowe.

a jak on ma wymienic oslone drazka majac wkrecona kontre? Ta guma az tak rozciagliwa nie jest, a szkoda jest uszkodzic nowa oslone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 899 od nowości, w gazie. Od początku 5W50 co 10kkm

Obroty do odcinki, pała non stop.

Po 250kkm sprzedałem go i na KJS'ach oklepywał 1.1...

Żadnego remontu, żadnych usterek. Jedynie się rozszczelnił tu i tam, jeden popychacz zaczynał już klepać na zimnym uruchomieniu i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak on ma wymienic oslone drazka majac wkrecona kontre? Ta guma az tak rozciagliwa nie jest, a

> szkoda jest uszkodzic nowa oslone

Da radę po podgrzaniu bo ta guma elastyczna jest. Ale masz rację, liczenie obrotów jest łatwiejsze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.