Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy (BOX) - 126p


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu... ze dwa lata będzie... grzebałem w necie w temacie boxów dachowych do 126p (Mowa oczywiście o tych dedykowanych do Malucha) i udało mi się wygrzebać mail do gościa, który je produkował.

Naskrobałem maila z kilkoma pytaniami, ale najpierw nie odpisywał a potem jakoś niezbyt był rozmowny i sobie odpuściłem wink.gif

Miesiąc temu temat sam wrócił zlosnik.gif

Jechaliśmy z serce.gif Maluchem i w korku zaczął się nam mocno przyglądać jakiś facet... ale tak dość intensywnie i głównie bagażnik obczajał ok.gif

W końcu zagadał, że to On go zrobił boje_sie.gif

Światło się zmieniło, samochody ruszyły i zdążyłem sie tylko uśmiechnąć 893goodvibes.gif

W domu wygrzebałem ponownie maila do "tamtego" gościa i naskrobałem pytanie czy to on w tym korku do mnie zagadał 893goodvibes.gif

No i od słowa do słowa umówiliśmy się na spotkanie zlosnik.gifok.gif

Miły facet, ciekawa historia! Z błyskiem w oku oglądał mój bagażnik z każdej strony zlosnik.gif

Poniżej na zdjęciu we własnej osobie Pan Mirosław Kordyszewski, który kiedyś produkował te bagażniki a dzisiaj prowadzi dobrze znaną firmę "Inter Pack" ok.gif

f47e59f2a9ae1ee4.jpg

A tutaj "kilka słów" od niego na temat boxu dachowego do 126p zlosnik.gifok.gif

Bagażniki były produkowane w latach 1985-1996.

Budowałem wtedy jachty a że bagażnik był w podobnej technologii, więc zrobienie bagażnika nie nastręczało trudności.

W sumie wyprodukowaliśmy prawie 5000 szt. Początki były bardzo trudne bo produkt był bardzo nowatorski i budził uśmiech wśród gawiedzi. Sam Maluch też budził sensację.

W szczytowym okresie zatrudnialiśmy 5 osób i pracowaliśmy na 8 formach w Podkowie Leśnej, Owczarni i Grodzisku.

Bagażnik, który Pan posiada to jeden z pierwszej setki. Późniejsze modele miały barwiony (czarny) dół, co bardzo poprawiło wygląd... i zwiększyło popyt. Zawsze brakowało nam towaru bo żywica była deficytowym towarem. Sytuacja poprawiła się jak można było kupować żywicę za dewizy.

Podobnie było z matą szklaną, produkowaną przez hutę w Krośnie.

Nazwa "CAR PACK" była tylko nazwą handlową dla produktów z laminatu i nie miała nic wspólnego z nazwą zakładu, bo wtedy każdy zakład był "Rzemieślniczy".

Po rozwiązaniu spółki otworzyłem działalność pod nazwą "INTER PACK" i firma istnieje do dzisiaj. Wspólnik zakończył produkcję i prowadzi kancelarię adwokacką.

Jak w każdej bajce wszystko dobrze się skończyło. Żyjemy długo i szczęśliwie i każdy robi to co lubi. Czasem żeglujemy razem po Mazurach... a nawet gdzieś dalej.

Pozdrawiam

Mirosław Kordyszewski

Dostałem nawet mały "prezent" w postaci archiwalnego zdjęcia oprawionego w antyramę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. Który w lepszym stanie?

Zasadniczo ten "nowy" jest lepszy pod każdym względem wink.gif

Tylko, że jest sporo bardziej "zżółknięty" no.gif Ale może da się z niego wyciągnąć troszkę bieli zlosnik.gifok.gif

No i muszę go przymierzyć jak leży na dachu, bo jeszcze nie miałem okazji 893goodvibes.gif

A na mojego już mam kupca grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo ten "nowy" jest lepszy pod każdym względem

> Tylko, że jest sporo bardziej "zżółknięty" Ale może da się z niego wyciągnąć troszkę bieli

> No i muszę go przymierzyć jak leży na dachu, bo jeszcze nie miałem okazji

> A na mojego już mam kupca

W sklepie budowlanym kupiłem kiedyś środek do czyszczenia plastiku MELLERUD

srodek_do_czyszczenia_okien_z_tworzywa_sztucznego.jpg

15 letnie plastikowe okna wyglądają jak nowe, może i tu się uda grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Powiedz mi jeszcze jedno - kojarzę też boxy do Malucha z zamkiem nie z boku a z tyłu (z resztą

> jeden z takim jeździ po Gliwicach). Czy to ten sam producent, czy inny?

Zgadza się, jest drugi typ z zamkiem z tyłu i otwierany "do góry" a nie na bok jak mój smile.gif Właśnie ten drugi łatwiej wyrwać na allegro.

Nie wiem kto to produkował, ale na pewno ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, jest drugi typ z zamkiem z tyłu i otwierany "do góry" a nie na bok jak mój Właśnie ten

> drugi łatwiej wyrwać na allegro.

> Nie wiem kto to produkował, ale na pewno ktoś inny.

Swój sprzedajesz, czy ktoś "pożyczył" sobie zdjęcia? shocked.gif

klik

A tu jest otwierany od tyłu. klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swój sprzedajesz, czy ktoś "pożyczył" sobie zdjęcia?

> klik

> A tu jest otwierany od tyłu. klik

Na obu aukcjach jest ten sam typ bagażnika... tylko na tej pierwszej ktoś nie dość, że sobie "pożyczył" zdjęcie bez niczyjej zgody, to jeszcze innego bagażnika niż sprzedaje smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.