Skocz do zawartości

Do znawcow... E38 3.0 V8 spalanie...


czinol700

Rekomendowane odpowiedzi

> Norma to jest ze 19 litrów gazu przy emeryckiej zejdzie ??Bo cos za duzo tego gazu gaz zalozony z

> miesiac temu...

a ile wciągał benzyny?

bo jak dobra instalka to powinny wychodzić podobne wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Norma to jest ze 19 litrów gazu przy emeryckiej zejdzie ??Bo cos za duzo tego gazu gaz zalozony z

> miesiac temu...

Wg mnie normalne - znajomy miał taki silnik w swojej 7mce i na gazie paliła od 15-19 (19 w średniej wielkości mieście)

Ja mam 4,0 ale bez gazu i na razie średnia to 15 (ale u mnie 70% trasy a reszta miasto i bardzo spokojna jazda ostatnio ):) - dlatego też nie myślałem zbytnio o 3 litrowym silniku v8 skoro różnica w spalaniu tak niewielka

W zeszłym miesiącu jak założone LPG ,to z tego co pamiętam większość zakładów swego czasu robiła darmowe regulacje (przynajmniej z rok temu tak było ) 500 i 1000km od założenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MANUAL SKRZYNIA STAG 300

wtryski, parownik?

manual powinien łyknąć jednak troszkę mniej...tak ze 2 litry pewnie wink.gif

a benzyny ile Ci żre? jakieś w miarę satysfakcjonujące wyniki?

instalacja była montowana już po zmianie sond? bo jeśli mapy benzyny zebrali, kiedy auto nie chodziło to końca jak trzeba to i na gazie będzie niezbyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wtryski, parownik?

> manual powinien łyknąć jednak troszkę mniej...tak ze 2 litry pewnie

> a benzyny ile Ci żre? jakieś w miarę satysfakcjonujące wyniki?

> instalacja była montowana już po zmianie sond? bo jeśli mapy benzyny zebrali, kiedy auto nie

> chodziło to końca jak trzeba to i na gazie będzie niezbyt...

No wlasnie gaz zakladali pozniej nie jechalo na gazie wogole podpiol pod kompa wyskoczyly 2 sondy to wymienilem skasowalem blad i tyle... a gazownik twierdzi ze po 3 tys mam przyjechac slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie gaz zakladali pozniej nie jechalo na gazie wogole podpiol pod kompa wyskoczyly 2 sondy

> to wymienilem skasowalem blad i tyle... a gazownik twierdzi ze po 3 tys mam przyjechac

bo wiesz, nowy parownik to się jeszcze będzie "układał" w związku z czym zmieniać się będzie zadane ciśnienie. to może mieć wpływ na spalanie. ciekaw też jestem jaki to konkretnie był błąd sond? bo jeśli na początku jak tam stroili, mieszanka była zła przez dłuższą chwilę, to wyskoczy błąd, że mieszanka za uboga/bogata (co niekoniecznie musi oznaczać pad sond)...ciekaw jestem co za błąd był u Ciebie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo wiesz, nowy parownik to się jeszcze będzie "układał" w związku z czym zmieniać się będzie zadane

> ciśnienie. to może mieć wpływ na spalanie. ciekaw też jestem jaki to konkretnie był błąd sond?

> bo jeśli na początku jak tam stroili, mieszanka była zła przez dłuższą chwilę, to wyskoczy

> błąd, że mieszanka za uboga/bogata (co niekoniecznie musi oznaczać pad sond)...ciekaw jestem

> co za błąd był u Ciebie...?

no wlasnie stąd moje pytanie w wątku o sondach. bo jedna rzecz to padnięty obwód i sondy do śmieci. a inna rzecz to odczyty poza skalą bez możliwości korekty przez lambdy... (jako konsekwencja np. awarii czujników stukowych, przepływomierza itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo wiesz, nowy parownik to się jeszcze będzie "układał" w związku z czym zmieniać się będzie zadane

> ciśnienie. to może mieć wpływ na spalanie. ciekaw też jestem jaki to konkretnie był błąd sond?

> bo jeśli na początku jak tam stroili, mieszanka była zła przez dłuższą chwilę, to wyskoczy

> błąd, że mieszanka za uboga/bogata (co niekoniecznie musi oznaczać pad sond)...ciekaw jestem

> co za błąd był u Ciebie...?

Teraz chcialem odme wymienic to jeb*** maska bo do 3 srub zero dostepu oddam gazownikowi niech to tam zrobia i zobacza ten gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Norma to jest ze 19 litrów gazu przy emeryckiej zejdzie ??Bo cos za duzo tego gazu gaz zalozony z

> miesiac temu...

lubi pić zlosnik.gif

ale jeśli moje e39 2,8 paliło tyle to Twoje raczej w normie zlosnik.gif

(ps: gdzieś tam widać przebieg 2 mln km, pomyłka przy wpisywaniu i edytować nie szło zlosnik.gifhehe.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak

> z tym, że jak będziesz deptał to będzie koło 20 pewnie... a nie deptać w takim aucie chociaż przez

> pół baku to męka

> więc przyzwyczaj się do 18-20 i będzie ok

No to uspokoiles mnie troszke grinser006.gif teraz za 50zl zatankowalem i jedze zobacze ile zrobie specjalnie do zera gaz wyjezdzilem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie jezdzilem

przyjmując że benzyny przy 100 km/h w trasie wciągnąłby ok 10-11l. czyli 22 litry poszły na trasie. zostaje 30 litrów na 155 km w miescie smile.gif

to daje w miarek dokladnie 20 l/100. benzyny w duzym miescie, w korkach wciągnąłby 16-18, nawet 20 jak masz poranne stanie. także wynik w miare okjak dodasz do tego marżę LPG:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyjmując że benzyny przy 100 km/h w trasie wciągnąłby ok 10-11l. czyli 22 litry poszły na trasie.

> zostaje 30 litrów na 155 km w miescie

> to daje w miarek dokladnie 20 l/100. benzyny w duzym miescie, w korkach wciągnąłby 16-18, nawet 20

> jak masz poranne stanie. także wynik w miare okjak dodasz do tego marżę LPG:)

Znajomy ma 4,4 i na 52 litrach robi w miescie 240km skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie nie wiem zobacze nie wiem juz co myslec

co masz myśleć... to tyle musi palić. Miałeś już wynik poniżej 15tu. I tyle możesz mieć, ale nie będziesz miał frajdy z jazdy. Coś za coś wink.gif

Ja się strasznie wkurzałem jak e39 mi paliło po 17-19 litrów, ale wolałem to niż lekkie dotykanie pedału gazu. Niestety za dużo inwestycji w nierzadkie usterki i musiałem ją sprzedać zlosnik.gif

Jak wielu rzeczy nie dasz rady sam zrobić w samochodzie lub nie masz luźnej forsy (500-1000zł / 1-2 miesiące) to ze 'starymi' beemkami z niepewną przeszłością bywa różnie zlosnik.gif Doliczając do tego koszt tych prawie 20 litrów gazu robi się drogawo zlosnik.gif

Dlatego jeżdżę Passatem palącym około 11 litrów gazu, w którego od roku nie włożyłem złotówki (nie licząc filtrów, oleju i świec) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co masz myśleć... to tyle musi palić. Miałeś już wynik poniżej 15tu. I tyle możesz mieć, ale nie

> będziesz miał frajdy z jazdy. Coś za coś

> Ja się strasznie wkurzałem jak e39 mi paliło po 17-19 litrów, ale wolałem to niż lekkie dotykanie

> pedału gazu. Niestety za dużo inwestycji w nierzadkie usterki i musiałem ją sprzedać

> Jak wielu rzeczy nie dasz rady sam zrobić w samochodzie lub nie masz luźnej forsy (500-1000zł / 1-2

> miesiące) to ze 'starymi' beemkami z niepewną przeszłością bywa różnie Doliczając do tego

> koszt tych prawie 20 litrów gazu robi się drogawo

> Dlatego jeżdżę Passatem palącym około 11 litrów gazu, w którego od roku nie włożyłem złotówki (nie

> licząc filtrów, oleju i świec)

Pracuje w czesciach wiec mam mega dobre ceny ale zobaczyc musze ile na 50zl zrobie km grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co masz myśleć... to tyle musi palić. Miałeś już wynik poniżej 15tu. I tyle możesz mieć, ale nie

> będziesz miał frajdy z jazdy. Coś za coś

> Ja się strasznie wkurzałem jak e39 mi paliło po 17-19 litrów, ale wolałem to niż lekkie dotykanie

> pedału gazu. Niestety za dużo inwestycji w nierzadkie usterki i musiałem ją sprzedać

> Jak wielu rzeczy nie dasz rady sam zrobić w samochodzie lub nie masz luźnej forsy (500-1000zł / 1-2

> miesiące) to ze 'starymi' beemkami z niepewną przeszłością bywa różnie Doliczając do tego

> koszt tych prawie 20 litrów gazu robi się drogawo

> Dlatego jeżdżę Passatem palącym około 11 litrów gazu, w którego od roku nie włożyłem złotówki (nie

> licząc filtrów, oleju i świec)

Takze mowie dam znac jak skonczy sie gaz i powiem ile zrobilem km za 50zl 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie nie wiem zobacze nie wiem juz co myslec

Po 1 masz sie przyzwyczaic, ze to musi swoje wypic, albo kupic zachwalana na AK Pande.

Po 2 pojezdzic do "ulozenia" instalacji i regulacji, a nie bic piane po 500km.

Po 3 sprawdzac spalanie na LPG za 50zl i 18,4l to se mozesz ale z dokladnoscia 50% hehe.gif, zatankowanie do pelna i na tej samej stacji to juz troche lepiej.

Zajrzalem na ten kacik z ciekawosci, ale ten watek to jak dla mnie (czlowieka jezdzacego cale zycie na LPG) niezle jaja sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie nie wiem zobacze nie wiem juz co myslec

czytam z zaciekawieniem Twój wątek i tak się zastanawiam - skoro tak się szczypiesz o każde 0,1 litra gazu to po co kupowałeś ciężką krowę z V8 pod maską? Przecież to bez sensu, chyba, że ja czegoś nie rozumiem icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytam z zaciekawieniem Twój wątek i tak się zastanawiam - skoro tak się szczypiesz o każde 0,1

> litra gazu to po co kupowałeś ciężką krowę z V8 pod maską? Przecież to bez sensu, chyba, że ja

> czegoś nie rozumiem

Ciebie o zdanie nie pytalem i skoncz cwaniakowac jak na kazdym kaciku 20.GIF

Po drugie chcialem sie dowiedziec czy to w normie spalanie jestem mlody i pierwszy raz mam V8 dziekuje 001.gif001.gif

A wam wszystkim dzieki za cierpliwosc i pomoc we wszystkim milego wieczorku 20.GIF20.GIFpub2.gifpub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takze mowie dam znac jak skonczy sie gaz i powiem ile zrobilem km za 50zl

ale co to za mierzenie spalania... to ani poglądowy wynik, ani bliski prawdy nie będzie grinser006.gif

Zatankuj do pełna, wyjeździj, zatankuj znowu do pełna na tym samym dystrybutorze, wyjeździj.

Zrób 10 zbiorników, wynik uśrednij. Wyjdzie Ci spalanie... choć jak gaziarze wypuścili Ciebie na autokalibracji i kazali jeździć to zbyt dobrze nie wróży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciebie o zdanie nie pytalem i skoncz cwaniakowac jak na kazdym kaciku

> Po drugie chcialem sie dowiedziec czy to w normie spalanie jestem mlody i pierwszy raz mam V8

> dziekuje

> A wam wszystkim dzieki za cierpliwosc i pomoc we wszystkim milego wieczorku

Bez kozery powiem pińcet :-D

Jezdzisz nia do roboty? Bo dawno nie zwiedzalem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciebie o zdanie nie pytalem i skoncz cwaniakowac jak na kazdym kaciku

chciałbyś hehe.gif to takie fajne czytać ten wątek, że będę zaglądał. A może będę miał szczęście i trafię na jakiś inny ciekawy, np. wchodzi dużo oleju, czy można go rozrzedzić? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.