Skocz do zawartości

Do znawcow... E38 3.0 V8 spalanie...


czinol700

Rekomendowane odpowiedzi

> Ciebie o zdanie nie pytalem i skoncz cwaniakowac jak na kazdym kaciku

> Po drugie chcialem sie dowiedziec czy to w normie spalanie jestem mlody i pierwszy raz mam V8

> dziekuje

> A wam wszystkim dzieki za cierpliwosc i pomoc we wszystkim milego wieczorku

uoj to wybrałeś sobie kapryśne V8, do tego totalnie bez charakteru i z mizerną mocą smile.gif było iść w 4.0 lub 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik do e38 gdybyś miał wybrać z tych dwóch to który i dlaczego mowa o modelach z końca

> produkcji.

żaden:) oba za słabe do tej krowy.

jednocześnie - oba mają bardzo dobre opinie jeśli chodzi o "koszta eksploatacji". aczkolwiek pewnie pewniejszym zakupem byłby benzynowy (bo cylindrów tyle samo, ale nie ma turbiny):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, że tematem wątku jest e38 pozwolę sobie zapytać 3.0d czy 2.8 benzyna ? v8 nie wchodzi w grę.

> Pytam z czystej ciekawości

pozwolę sobie napisać o 2,8 z końca produkcji. nie wiem czy pod koniec były manuale, ale jakby był, to chyba lepsza opcja niż automat. mniej spali i pewnie będzie troche szybsza wink.gif do miasta i w trasę jest wystarczająco, choć przy butowaniu sporo zeżre. miasto na 10km odcinkach to tak 16 litrów przy spokojnej jeździe. trasa przy spokojnej tak 80-90 to z 8 litrów, normalnie to koło 9-10. Autostrada tak do 150 to z 10-11 litrów. to wszystko wg kompa. braki w mocy odczuwa się na autostradzie, pod górę przy 150. jak trzeba to przyspieszy ale musi mocno biegami zawalczyć i to wkurza. jak szukasz auta żeby wyjechać sobie na weekend, to szukaj 4 litrów (chociaż nie wiem po co komu e38 na weekendy). jak do jazdy do pracy, to 2,8 w zupełności wystarczy ale też nie pali jakoś mało. zaletą jest mnóstwo miejsca pod machą, wokół silnika i niewydumana i niezawodna jednostka, czego o 4 litrówkach już nie można z pełnym przekonaniem powiedzieć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwolę sobie napisać o 2,8 z końca produkcji. nie wiem czy pod koniec były manuale, ale jakby był,

> to chyba lepsza opcja niż automat. mniej spali i pewnie będzie troche szybsza do miasta i w

> trasę jest wystarczająco, choć przy butowaniu sporo zeżre. miasto na 10km odcinkach to tak 16

> litrów przy spokojnej jeździe. trasa przy spokojnej tak 80-90 to z 8 litrów, normalnie to koło

> 9-10. Autostrada tak do 150 to z 10-11 litrów. to wszystko wg kompa. braki w mocy odczuwa się

> na autostradzie, pod górę przy 150. jak trzeba to przyspieszy ale musi mocno biegami zawalczyć

> i to wkurza. jak szukasz auta żeby wyjechać sobie na weekend, to szukaj 4 litrów (chociaż nie

> wiem po co komu e38 na weekendy). jak do jazdy do pracy, to 2,8 w zupełności wystarczy ale też

> nie pali jakoś mało. zaletą jest mnóstwo miejsca pod machą, wokół silnika i niewydumana i

> niezawodna jednostka, czego o 4 litrówkach już nie można z pełnym przekonaniem powiedzieć

Pewnie znaleźć manual 2.8 to cud zlosnik.gifta jest fajna gdyby nie automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie znaleźć manual 2.8 to cud ta jest fajna gdyby nie automat

manual w E38 to tak trochę... jak swini siodło smile.gif

btw. ta z linka ma cos nie tak z profilem opony - dziwnie wygląda, niby felgi wielkie, ale kółeczka znikają w nadkolach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> manual w E38 to tak trochę... jak swini siodło

> btw. ta z linka ma cos nie tak z profilem opony - dziwnie wygląda, niby felgi wielkie, ale kółeczka

> znikają w nadkolach

Też racja smile.gif Opony wąskie z niskim profilem i zrobił się naciąg ale ogólnie bardzo mi się podoba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to z tymi automatami. ja szukałem wyłącznie 2001 i nie znalazłem ani jednego. co do tej z ogłoszenia to nie jestem pewien ale ma już białe kierunki i dużą navi a telefon jakby stary (ja mam normalnie komórkowy Motoroli) i do tego dół wydaje się nie w kolorze. wnioskuje więc że raczej to jest wersja przed ostatnim wypustem (jako że 2000) z dołożoną navi i zmienionymi pomarańczami na białe. no chyba że w oryginale wypuścili takiego mieszańca niewiem.gif

aha... tam nie ma mpaka. fotele to nie sporty. mpak ma shadowlinea, sporty i kiere serducho oraz doły w kolorze nawet w wersjach przed 2001. do tego ma większe hamulce z czterotłoczkami brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.