Skocz do zawartości

klamka zewnetrzna


Rekomendowane odpowiedzi

> I po wepchnięciu chyba się praktycznie same rozłożą, tylko nie chciał się w żadną stronę ruszyć

Zastosuj jakąś dźwignię albo młotek.

Jako że zostałem dziś sam to ponowiłem walkę. Ten wystajacy haczyk z blachy trzeba wepchnąć, blokady klamki zewnetrzej najlepiej przednią wypchnąć od środka i wtedy praktycznie same się rozkładają. Dalej czekała mnie niemiła niespodzianka bo klamki były ok ale zewnętrzna nie otwierała drzwi. Okazało się że brakuje regulacji linki chyba ze jest przy zamku ale jego nie odkręcałem. Przy pomocy izolacji pogrubiłem "palec" klamki zewnetrznej i działa. Jak ktoś oglądał zamek to może pamięta czy jest tam regulacja linek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zostałem dziś sam to ponowiłem walkę. Ten wystajacy haczyk z blachy trzeba wepchnąć, blokady klamki zewnetrzej najlepiej przednią wypchnąć od środka i wtedy praktycznie same się rozkładają. Dalej czekała mnie niemiła niespodzianka bo klamki były ok ale zewnętrzna nie otwierała drzwi. Okazało się że brakuje regulacji linki chyba ze jest przy zamku ale jego nie odkręcałem. Przy pomocy izolacji pogrubiłem "palec" klamki zewnetrznej i działa. Jak ktoś oglądał zamek to może pamięta czy jest tam regulacja linek?

 

Jak dobrze pamiętam, to nie ma żadnej regulacji linek, ani przy klamce, ani przy zamku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ach te klamki, niedawno padła mi klamka wewnętrzna, teraz kolej na klamkę pasażera zewnętrzną, tylko że mi działa ale nie wracana miejsce jak ją pociągnę to zostaje u góry, jakby nic ją nie ciągnęło z powrotem, jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Heh klamka oryginalna, którą mi kiedyś wymieniali w ASO wytrzymała 4 lata. Niedawno mi padła znowu, ale postanowiłem wymienić ją sam. Utknąłem na demontażu blachy i rozpięciu kostki przy zamku, ale w końcu się udało. Trzeba było odkręcić cały moduł zamka.

Te klamki to jakaś zaraza bo z tyłu też mi padła, ale też samemu wymieniłem i tu była już sprawna akcja niespełna 2 godziny spokojnej roboty.

W oby dwóch klamkach języczki po naciśnięciu nie wracały na swoje pozycje.

 

Przy okazji mam pytanie, klamki działają elegancko, ale przy otwieraniu drzwi kierowcy nie zapala się światło. Nastąpiło to po jakimś czasie od wymiany na nową klamkę więc raczej nic źle nie poskładałem. Ot tak pewnego dnia nie zapaliło się światło wewnątrz kabiny i tak jest do dnia dzisiejszego.

Możecie koledzy podpowiedzieć co to może być i zasugerować jak usunąć usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy otwartych drzwiach i włączonym kluczyku powinieneś mieć komunikat "driver's door open"
Jeżeli go nie masz, to prawdopodobnie przestał działać jakiś mikrostyk w zamku drzwi. Może być też problem z wiązką przewodów lub złączami.

Nie wiem czy da się złożyć wcześniej rozebrany zamek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności musisz sprawdzić czy zmienia się ten sygnał z zamka: najpierw w programem diagnostycznym w body computer, a potem miernikiem.
Na pin D16 (wtyka nad złączem OBD po prawej) powinna pojawiać się masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może coś nie stykać. Przy demontażu blachy nie wypinałem tej wiązki i wiązka była dość napięta.

Wczoraj próbowałem odpiąć, ale nie bardzo wiem jak. W instrukcji jest napisane żeby obrócić nakrętką, ale ona się nie daje obrócić. Nie chce czegoś połamać. Suma summarum nie udało mi się rozpiąć.

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Od wczoraj mam podobny problem - jeśli zamknę auto pilotem to nie da się otworzyć drzwi kierowcy od zewnątrz, natomiast jeśli auto nie jest zamknięte centralnym zamkiem to drzwi normalnie się otwierają.

Centralny zamek drzwi zamyka, ale już nie otwiera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 12.10.2014 o 20:22, Kazu napisał:

problem znany,

Na forum kolega Cacus robil manuala do padnietej oski.

Czy klamka zewnetrza  tyl za kierowca to procedura taka sama w demontazu jak przednich klamek?

Dzis niestety przestala mi dzialac. Troche deszczu wczoraj, mrozu w nocy i mam zonk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cesarz napisał:

U mnie wczoraj padla klamka kierowcy. Bawic sie w te oske czy od razu zamawiac nowa klamke 😕 wymiana ciezka jest?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Różnie bywa.;]

20181205_135136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dzisiaj mam wolne - rozberałem boczek ale nie moge wyjać tego metalowego gówienka pod nim. Piszą że jakiś szybe trzeba zdjąć - ale w żaden sposób się nie da?

 

Czy szybe jak podniose to bedę miał dostęp - i tylko ją czymś trzeba podklecić żeby nie spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cesarz napisał:

Dzisiaj mam wolne - rozberałem boczek ale nie moge wyjać tego metalowego gówienka pod nim. Piszą że jakiś szybe trzeba zdjąć - ale w żaden sposób się nie da?

 

Czy szybe jak podniose to bedę miał dostęp - i tylko ją czymś trzeba podklecić żeby nie spadła?

Opuszczasz szybę tak aby zaczep był widoczny przez okno rewizyjne rozpinasz zaczep i podnosisz ręką szybę w góre aby wyskoczyła potem boczek wychodzi. Ale ostrożnie, bo wiesz...;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 11.01.2019 o 08:44, fanlan napisał:

Czy klamka zewnetrza  tyl za kierowca to procedura taka sama w demontazu jak przednich klamek?

Dzis niestety przestala mi dzialac. Troche deszczu wczoraj, mrozu w nocy i mam zonk.

 

No i poleglem.

Boczek zdjecty, blacha porozkrecana a prowadnica trzyma.

jak sie odpina ta  zaczepke szyby aby nic nie polamac?

Czy opcja z rozwiercaniem nitow  dopuszczalna?

Jakies zdjecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2019 o 10:28, fanlan napisał:

No i poleglem.

Boczek zdjecty, blacha porozkrecana a prowadnica trzyma.

jak sie odpina ta  zaczepke szyby aby nic nie polamac?

Czy opcja z rozwiercaniem nitow  dopuszczalna?

Jakies zdjecia?

 

O ile pamiętam to zaczep ma taką wysuwaną plastikową blokadę-spinkę. Wysuwasz spinkę i pchasz zaczep aby wyszedł z otworu w szybie. Wcześniej podeprzyj sobie czymś szybę, żeby nie spadła, bo będzie bum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

po zdjeciu boczka, blachy; do klamki trzeba zdjac zaciski z szyby (sa 2 otwory w aluminium) ustawiasz szybe na ich wysokosci wciskasz je (puszczaja) szybe

wyciagasz lekko do gory (ja pod katem wyciagalem). nastepnie klamka - haczyk w dol (on blokuje klamke przed wyciagnieciem) i lekko wyciagnac klamke. alaczam zdjecie z zamontowej klamki na samochodzi (bez zalozonej oslony)

IMG_0759.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u siebie rozwierciłem wiertełkiem 3mm i z nita dociąłem nowa ośke zlorzylem i działa pieknie, ale z zazdrości po tygodniu zepsuła się z drugiej strony

 

szyby nie wyjmowałam przykleiłem ja taśma żeby się trzymała u góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam problem z drzwiami kierowcy,wymienilem klamke zewneczna,mechanizm oraz zamek na nowy.Jak nie zamkne centralnym to klamka dziala ale jak zamkne pilotem to juz potem nie otworze.czy ktos miał taki problem.Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.