Skocz do zawartości

klamka zewnetrzna


Rekomendowane odpowiedzi

> niestety po zlozeniu wszystkiego klamka nie dziala... Wymienilem zgieta oske, zalozylem klamke

> i nic.

Nie złożyłeś prawidłowo. Musisz przy składaniu zwrócić uwagę, aby język wpadł w odpowiednie miejsce. To jest najtrudniejsza część składania. Też za pierwszym razem klamka mi nie działała.

Próbuj jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mnie też dopadła awaria klamki. Zrobiłem już jedno podejście ale nie mogłem sobie poradzić z tą metalowa osłoną pod plastikowym boczkiem. Za żadne skarby nie chciała z stamtąd wyleźć mimo dokręconych śrub. Z kolei jak opuściłem szybę to tą osłonę trymała opuszczona szyba. Odpuściłem naprawę bo nie chciałem czegoś zepsuć. Teraz jak przeczytałem całego posta to wiem, że chyba powinienem wyjąć szybę- TAK? Tzn. szybę opuścić do połowy i przez dwa otwory zaślepione plastikowymi zatyczkami mam wyjąć szybę z tych niebieskich mocowań? Niech mi ktoś podpowie czy dobrze myślę??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że chyba powinienem wyjąć szybę- TAK? Tzn. szybę opuścić do połowy i przez dwa otwory

> zaślepione plastikowymi zatyczkami mam wyjąć szybę z tych niebieskich mocowań?

dokładnie tak jak napisałeś: odblokowujesz szybę z mocowań i wyjmujesz na zewnątrz

lub klinujesz odblokowaną szybę w górnym położeniu

potem wyjmujesz metalową konstrukcję z prowadnicami szyb,

przy kolejnej klamce pójdzie już sprawniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

> od pewnego czasu nie dziła klamka zewnetrzna tylnych drzwi. tzn dziala, ale trzeba mocno szarpnac.

> Spotkaliscie sie z czyms takim?

Język naciskowy uszkodzony lub wygięła się ośka języka --- dwa wyjścia

Wymiana klamki i mechanizmu wewnętrznego

Próba naprawy temat był omawiany - szukaj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się do tego dostać? z zewnątrz, czy trzeba zdejmować boczek?

boczek,blacha od wewnątrz odblokować mechanizm klamki ( takie oko z blachą w dół ) i wyjąć klamkę jak rozbierzesz to będziesz wiedział co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się do tego dostać? z zewnątrz, czy trzeba zdejmować boczek?

poszukaj.

sobie gdzies manuala sciagnalem - ale potem zrobili mina gwarancji heheeh

W aso trwa to 3 dni screwy.gif

generalnie u mnie tez działala połowicznie - az ktoregos dnia przestala.

Zajrzyj lepiej zanim jeszcze mozesz drzwi otworzyc.

Na zatrzaśnietych jest ciężej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj.

> sobie gdzies manuala sciagnalem - ale potem zrobili mina gwarancji heheeh

> W aso trwa to 3 dni

mi tez swego czasu padła zewnętrzna klamka od strony kierowcy, w ASO ogarnęli temat w 3, 4 godziny z tego co pamiętam, wymienili tylko jedną część z uwaloną ośką. Koszt coś koło 300-400 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi tez swego czasu padła zewnętrzna klamka od strony kierowcy, w ASO ogarnęli temat w 3, 4 godziny

> z tego co pamiętam, wymienili tylko jedną część z uwaloną ośką. Koszt coś koło 300-400 PLN

specjalnie napisałem 3 dni - i rzeczywiście tyle stało auto w serwisie.

Klemke musieli zamówić

Ale miałem z ASO małe zatargi i może to była ospowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam,

Dzisiaj dopadł mnie problem klamki, mianowice zewnętrzna od strony kierowcy. Przesledzilem cały wątek i mam dwa pytania:

- Testowałem moja klamkę zauważyłem, że działa bez problemu jeśli drzwi nie są blokowane pilotem, problem jest w momencie zablokowania pilotem i po odblokowaniu już nie da się ich otworzyć, czy też tak może być w przypadku wygietej ośki?

- Z waszego doświadczenia lepiej kupić nową czy wymiana ośki jest skuteczna na długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Dzisiaj dopadł mnie problem klamki, mianowice zewnętrzna od strony kierowcy. Przesledzilem cały

> wątek i mam dwa pytania:

> - Testowałem moja klamkę zauważyłem, że działa bez problemu jeśli drzwi nie są blokowane pilotem,

> problem jest w momencie zablokowania pilotem i po odblokowaniu już nie da się ich otworzyć,

> czy też tak może być w przypadku wygietej ośki?

> - Z waszego doświadczenia lepiej kupić nową czy wymiana ośki jest skuteczna na długo?

Zmiana ośki wystarcza na długo jeżeli zastosujesz gwóźdź mam już około rok, odradzam wiertło , przerabiałem to , wiertło po 3 tygodniach pękło , Jeżeli jednak będziesz potrzebował nowej klamki to mam jedna na sprzedaż cena do dogadania (na pewno taniej niż na allegro) ,ale jeżeli to tylko ośka to montuj gwoździa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmiana ośki wystarcza na długo jeżeli zastosujesz gwóźdź mam już około rok, odradzam wiertło ,

> przerabiałem to , wiertło po 3 tygodniach pękło , Jeżeli jednak będziesz potrzebował nowej

> klamki to mam jedna na sprzedaż cena do dogadania (na pewno taniej niż na allegro) ,ale jeżeli

> to tylko ośka to montuj gwoździa .

Ok, dzięki za radę.

Zastanawia mnie jeszcze to, że klamka działa jeśli zamek nie jest zablokowany z kluczyka, dopiero po zamknięciu pilotem (i otwarciu), klamka przestaje funkcjonować. Czy to problem w klamce czy centralnym zamku?

Dla lepszego zobrazowania sytuacji:

- blokuję drzwi pilotem, odblokowuję - klamka nie działa

- później otwieram drzwi klamką wewnętrzną, zamykam (bez blokady pilotem) klamka działa

confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, dzięki za radę.

> Zastanawia mnie jeszcze to, że klamka działa jeśli zamek nie jest zablokowany z kluczyka, dopiero

> po zamknięciu pilotem (i otwarciu), klamka przestaje funkcjonować. Czy to problem w klamce czy

> centralnym zamku?

> Dla lepszego zobrazowania sytuacji:

> - blokuję drzwi pilotem, odblokowuję - klamka nie działa

> - później otwieram drzwi klamką wewnętrzną, zamykam (bez blokady pilotem) klamka działa

Bardziej to wygląda na problem z centralnym. Styki przeczyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Bardziej to wygląda na problem z centralnym. Styki przeczyść.

Kłopocik chyba mam, chyba bo jeszcze nie byłem po drzemce sprawdzić, ale rano jak wracałem z pracy to nie mogłem otworzyć drzwi pasażera z tyłu. Co gorsze mam "ochronę dla dzieci" włączoną i nie ma możliwości otworzenia drzwi od wewnątrz. Ktoś ma pomysł ak to ugryźć? Jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kłopocik chyba mam, chyba bo jeszcze nie byłem po drzemce sprawdzić, ale rano jak wracałem z pracy

> to nie mogłem otworzyć drzwi pasażera z tyłu. Co gorsze mam "ochronę dla dzieci" włączoną i

> nie ma możliwości otworzenia drzwi od wewnątrz. Ktoś ma pomysł ak to ugryźć? Jak żyć?

To masz zagwozdkę.

Spróbowałbym zdjąć boczek przy zamkniętych drzwiach. Odkręć śruby i wyszarp, powinno puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> To masz zagwozdkę.

> Spróbowałbym zdjąć boczek przy zamkniętych drzwiach. Odkręć śruby i wyszarp, powinno puścić.

to się udało zrobić, drzwi się zaczęły same otwierać. Nie wiem jak zdjąć tą ameliniową osłonę pod boczkiem. Odkręciłem te śruby ale siedzi mocno i nie wiem czy te nity trzeba rozwiercać czy co niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się udało zrobić, drzwi się zaczęły same otwierać. Nie wiem jak zdjąć tą ameliniową osłonę pod

> boczkiem. Odkręciłem te śruby ale siedzi mocno i nie wiem czy te nity trzeba rozwiercać czy co

musisz odpią szybę (okrągłe okno rewizyjne z gumową zaślepką)

odkręci osłonę

szarpną z zaczepów

wypleś instalację elektryczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musisz odpią szybę (okrągłe okno rewizyjne z gumową zaślepką)

> odkręci osłonę

> szarpną z zaczepów

> wypleś instalację elektryczną

odpiąć szybę? Okno rewizyjne gumowe widziałem, nawet tam palce wciskałem ale nic nie wybadałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musisz opuści szybę i zobaczysz czerwony zaczep, którym jest mocowana. jak go zobaczysz, to od razu

> będziesz iedział jak go rozpiąc

czyli szyba w dół i przez gumowy otwór rozpiąć , no niech będzie. Obym to później poskładał.

A ty Panda Mądralo szykuj zamek lewy tył biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczekam jak rozbierzesz, i poskładasz resztę, po co mam potem dosyłać całe drzwi

twoje niedoczekanie !!

Zamawiam u Bogdana, przyjaciela Jaya, ma piękną angielską sztukie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to poczekasz bo u Bogdana stoi moja lancia, i z tego co wiem dopiero będzie ją robił

> P.S Jaki kolor tych drzwi Ci pakować?

Całe auto mu juz na lawecie poślij na części hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak PiotrekPanda będzie w sejmie to Croma dostanie swój kącik na AK.

ciekawe czy moja obecność w sejmie jest konieczna aby powstał kącik dla Cromy, swoją drogą chyba 90% użytkowników tego kącika posiada cromy to może trzeba wystosować pismo aby utworzyli taki kącik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 90% użytkowników tego kącika posiada cromy to może trzeba wystosować pismo aby utworzyli taki

> kącik?

Oby na nowym silniku działał jak należy dotychczasowy grinser006.gif - KLIK

PS.

I nie spamować mi więcej w tym wątku old.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się udało zrobić, drzwi się zaczęły same otwierać. Nie wiem jak zdjąć tą ameliniową osłonę pod

> boczkiem. Odkręciłem te śruby ale siedzi mocno i nie wiem czy te nity trzeba rozwiercać czy co

Szybę musisz opuścić nie do końca ale na tyle by niebieskie cfaniaczek.gif zaczepy się ukazały w rewizjach, ją tej blach nie wyciągałem do końca bo nie potrafiłem odpiąć wtyczki przy zamku. Ostatecznie klamki prawej nie rozebrałem bo nie udało mi się rozłączyć części wewnętrznej z zewnętrzną sciana.gif, w grudniu z kierowcy sobie poradziła a tu 3 godziny w ..... i złożyłem z powrotem angryfire.gif

PS

Wszelkie porady mile widziane piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybę musisz opuścić nie do końca ale na tyle by niebieskie zaczepy się ukazały w rewizjach, ją

> tej blach nie wyciągałem do końca bo nie potrafiłem odpiąć wtyczki przy zamku. Ostatecznie

> klamki prawej nie rozebrałem bo nie udało mi się rozłączyć części wewnętrznej z zewnętrzną ,

> w grudniu z kierowcy sobie poradziła a tu 3 godziny w ..... i złożyłem z powrotem

> PS

> Wszelkie porady mile widziane

nie wiem kiedy do tego podejdę. Spróbuje jakieś fotki porobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem kiedy do tego podejdę. Spróbuje jakieś fotki porobić

Z pierwszą z demontażem nie było żadnego problemu może ze 20 minut z wyjęciem szyby, 2 lub 3 godziny zajęło mi złożenie klamek by wszystko działało facepalm%5B1%5D.gif, chciałem mulher.gif zrobić dobrze i poprawić pasażera ale nie dałem rady, jak mała pojedzie na kolonię zrobię drugie podejście, tym bardziej że u mnie klamkę wymieniał poprzedni właściciel i obstawiam że tylko spadł " palec "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pierwszą z demontażem nie było żadnego problemu może ze 20 minut z wyjęciem szyby, 2 lub 3

> godziny zajęło mi złożenie klamek by wszystko działało , chciałem zrobić dobrze i poprawić

> pasażera ale nie dałem rady, jak mała pojedzie na kolonię zrobię drugie podejście, tym

> bardziej że u mnie klamkę wymieniał poprzedni właściciel i obstawiam że tylko spadł " palec "

Przy składaniu klamki pomagałem sobie cienkim giętkim drutem. Zahaczalem nim o język, składając go. łatwiej było wtedy wszystko poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy składaniu klamki pomagałem sobie cienkim giętkim drutem. Zahaczalem nim o język, składając go.

> łatwiej było wtedy wszystko poskładać.

Dobra, to już na drugi raz ogarnę, ale czemu nie udało mi się rozłożyć z drugim razem zamka na część wewnętrzną i zewnętrzną niewiem.gif

Manual sobie ponownie paliłem w garażu i nic?

Ten haczyk blaszany przy rozbiórce należy do dołu pociągnąć czy do góry pchnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.