Skocz do zawartości

Górna rura od chłodnicy do termostatu - pękła.


lemon19711

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sytuacja jak w temacie. Zatrzymałem SX'a jak tylko zobaczyłem wzrost temperatury i nie usłyszałem wentylatora. Mam nadzieję, że nic więcej nie posypało się przy okazji...?

Zlokalizowałem pęknięcie rury przy samej opasce od strony termostatu. Doraźnie, żeby zjechać w bezpieczne miejsce, w oczekiwaniu na holownik, Nasunąłem rurę głębiej, zakręciłem opaskę, dolałem wody, wentylator na krótko z aku i ruszyłem. Temperatura falowała, ale to chyba efekt zapowietrzenia układu?

Po tym może przydługim wstępie mam pytanie.

Czy ta rura z 1,5 jest taka sama jak w innych silnikach UNO? Pytam Was bo w 2 sklepach, patrząc w katalog, powiedzieli, że nie! Są niedostępne - tylko ASO. Wierzyć mi się nie chce, bo patrzyłem na dostępne na allegro, po zdjęciu, to wydają się takie same jak w 1,0.

Proszę o pomoc bo mi smutno jak widzę, że nie może śmigać mój SX.

Przy okazji pytanie o chłodnicę, bo jest delikatnie nieszczelna - z jakiego silnika będzie najlepsza? Z 1,4? Bo z 1,5 to rarytas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gorna rura od chlodnicy jest inna niz w 1.4, dlatego ze 1.4 ma zupelnie inny termostat. Wiem, bo wymienialem, moja sie przetarla o rog podstawki od akumulatora. Niestety w ASO moze byc problem ze znalezieniem, bo ja podobno kupilem ze 4 lata temu ostatnia sztuke za prawie 80zl bo jechala do mnie z wloch. Byc moze sa jakies zamienniki. Ja wczesniej mialem dopasowana (lekko skrocona) bodajze od jakiegos seicento, ale. Musialbys zweryfikowac to. Niestety byl to zamiennik i szybko sie rozpadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety gorna rura od chlodnicy jest inna niz w 1.4, dlatego ze 1.4 ma zupelnie inny termostat.

> Wiem, bo wymienialem, moja sie przetarla o rog podstawki od akumulatora. Niestety w ASO moze

> byc problem ze znalezieniem, bo ja podobno kupilem ze 4 lata temu ostatnia sztuke za prawie

> 80zl bo jechala do mnie z wloch. Byc moze sa jakies zamienniki. Ja wczesniej mialem dopasowana

> (lekko skrocona) bodajze od jakiegos seicento, ale. Musialbys zweryfikowac to. Niestety byl to

> zamiennik i szybko sie rozpadl.

I pomyśleć, że ten sam lemon asystował przy swapach, gdzie brało się 2 rury, ciachało w połowie, łączyło rurką metalową i już wszystko pasowało... a tu wątek normalnie na technicznym i problem nie do przejścia spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.