Skocz do zawartości

Uno stanęło w polu....


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano, jadąc z Kuźni Raciborskiej do Gliwic, mniej więcej w połowie drogi Uniak stwierdził, że on dalej nie jedzie. Pierwszy raz wyciął taki numer, że nie dotarł do celu.

Jechałem prostą przez las, wyprzedziłem dwa tiry, pogoniłem jakiegoś przedstawiciela handlowego w Corsie, dojeżdżając do tabliczki "teren zabudowany", chciałem zwalniać, ale auto zaczęło to robić wcześniej. Obrotomierz na zerze, "marchewka" się świeciła, a prędkość 120...100...80.... ostatkiem sił doturlałem się do jakiejś zatoczki.

Rozrusznik kręci równo, pompa paliwa pracuje, zamieniłem ze sobą przekaźniki od pompy i ten drugi - pompa nadal pracuje. Kabelki wyglądają OK, pasek nierządu wygląda na cały, benzyny jest ponad pół baku wink.gif

Nawet miałem przy sobie kabel i laptopa, ale niestety Windows 8 nie chciał z kablem gadać frown.gif

Wieczorem pojadę ściągnąć samochód (stoi w Trachach), nawet jak na zimno odpali, to dobrze zdiagnozować problem. Może to być czujnik położenia wału, on różne wały potrafi robić, pytanie co jeszcze?

...dobrze że złapałem stopa i gość podrzucił mnie na przedmieścia, skąd już łatwiej dostać się do centrum. Swoją drogą - tak zardzewiałego auta jak ten dostawczak dawno nie widziałem - jakby zebrać rdzę ze wszystkich Uno, to jeszcze by zabrakło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze czy przy kreceniu jest iskra. Jak nie ma to czujnik polozeia walu, zobacz czy siedzistabilnie w swoim mocowaniu. Najlepiej wez jakis na podmiane, dojscie jest dobre to kluczyk 10 i wymienisz od reki.

Edycja.

Moze byc tez tak, ze jak czujnik wystygnie to sie "naprawi" ale jak sie zagrzeje to przestanie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdz jeszcze czy przy kreceniu jest iskra.

Jak pojade po auto, to wezmę starą świecę i zobaczę.

> Jak nie ma to czujnik polozeia walu, zobacz czy

> siedzistabilnie w swoim mocowaniu.

Siedzi dobrze ok.gif

> Najlepiej wez jakis na podmiane, dojscie jest dobre to

> kluczyk 10 i wymienisz od reki.

Drugi czujnik położenia wału gdzieś miałem (wydawało mi się że w aucie, ale nie znalazłem - podmieniłbym od razu). Poszukam w domu i w garażu i wymienię. Klucz 10? U mnie jest 17.

> Moze byc tez tak, ze jak czujnik wystygnie to sie "naprawi" ale jak sie zagrzeje to przestanie dzialac.

Tego też nie wykluczam, i może się to tyczyć nie tylko czujnika położenia wału. Byłoby to o tyle dobre, że zawsze lepiej jechać o własnych siłach niż na sznurku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> działa?

Działa.

Czujnik położenia wału, który brałem pod uwagę. Ale nie padł, tylko trochę się odsunął. Sprawdzałem czy wszelkie przyłącza są OK,czy kabel nie został uszkodzony, ale już połączenia mechanicznego nie obadałem na tyle dokładnie wink.gif

Grunt że działa, a że to głupota to się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.