Skocz do zawartości

EPICA akcja serwisowa wymiany wiązki świateł


KINIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno mnie tu nie było, dlatego pozdrawiam Kącikową brać licząc na Wasza pomoc.

Słyszał ktoś z Was o takiej akcji dla Epiki?

Jakieś 2 tyg temu autko było w serwisie Chevroleta na naprawie powypadkowej, a dzisiaj do mnie zadzwonili z prośbą żeby się umówić na bezpłatną wymianę wiązki świateł, bo niby jest jakaś taka akcja serwisowa i oni sobie sprawdzili jak autko było w naprawie, że u mnie jeszcze tego nie wymieniano.

Zastanawiam się o co chodzi bo net milczy na ten temat. Przemknęła mi przez myśl teoria spiskowa że może coś spitolili przy naprawie i się sami jorgnęli i teraz chcą auto żeby to poprawić, a ta akcja serwisowa to sciema.

Co o tym sądzicie?

pozdro KINIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, mojej Epiki nie ma ( w sensie nie znajduje po VIN'ie)

> Miał ktoś coś podobnego ?

MyChevrolet wciąż nie posiada pełnego połączenia z baza starszych kampanii, a na pewno nie posiada informacji zwanych potocznie SATYSFAKCJA KLIENTA, czyli wykonywanych w przypadku zgłoszenia klienta do serwisu z problemem lub zwykłym przeglądem.

Tak jest w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj macie opis tego tematu.

> Sorki dla kolegi blue_impuls

Cytat z powyższego forum:

Model: V250

Zakres VIN: KL1LA69KJ6B012659 ~ KL1LA69KJ7B058228

Problem.

W samochodach Chevrolet Epica RM06 oraz 07, jest niemożliwe aby pozostawić samochód z włączonymi

światłami na czas dłuższy niz 10 minut. Dzieje się tak ponieważ urządzenie oszczędzające akumulator

załączą się po 10 minutach od zamknięcia samochodu i następnie wyłączą oświetlenie. W warunkach gdy

samochód zostaje zaparkowany na ulicy która nie jest oświetlona, ze względów bezpieczeństwa oraz aby

działań zgodnie z prawem, kierowca powinien pozostawić samochód z włączonymi światłami postojowymi.

Przyczyna:

Układ oszczędzający akumulator został zaprojektowany tak aby wyłączyć wszystkie światła zewnętrzne.

W fazie projektowania nie wzięto pod uwagę wymagań prawnych mających miejsce w Europie, co do

możliwości pozostawienia samochodu z włączonymi światłami.

Środek zaradczy:

Należy wykonać bezpośrednie połączenie pomiędzy włącznikiem świateł a przekaźnikiem świateł

postojowych wykorzystując zestaw serwisowy jak pokazano w procedurze serwisowej poniżej.

Moja by się łapała, ale nie będę tego robił. Wolę żeby mi się światła wyłączyły po 10 minutach jak je zostawię przez pomyłkę.

Tak przy okazji to muszę to sprawdzić, czy rzeczywiście się wyłączą postojowe po tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taka dygresja, wobec twoich ciagłych komentarzy do podowania linków, gdzie trzeba się logować.

Komentarz jak zwykle bezmyślny.

> Ale widze ze kolega iwik zepsuł moja zabawę.

Bo kolega iwik rozumie, że można coś zacytować. To proste i nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze i bezmyslny, tak samo jak niechec do logowania w miejscach gdzie jest informacja ciebie

> interesujaca,

Niechęć? Zrozum, że linkowania adresu zamkniętego forum jest idiotyzmem. Logować się dla 1 informacji? facepalm%5B1%5D.gif

Ale jak widać po linku z podpisu niektórym zależy na większej frekwencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczerze powiem że nie wiem czemu się rzucasz...

> jak ktoś jest bardzo zainteresowany jakimś tematem to się zarejestruje, jak nie jest to nie.

> przecież nie ma przymusu. mnie ciekawią tematy związane z cruzem więc jestem zarejestrowany na

> ...team , ...org i na AK.

Dla jednej informacji? No litosci. To jest forum motoryzacyjne wklejenie cytatu nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla jednej informacji? No litosci. To jest forum motoryzacyjne wklejenie cytatu nie boli.

Tylko kolega blue juz chyba z 3-4 razy był niezadowolony ze nie ma tutaj informacji, tylko dostał linka do innego forum gdzie informacja była szerzej opisana.

Skoro wiec ja skomentował to uznał ją za ciekawą, a ze akurat administracja uznała ze ten dział nie jest ogolnodostepny to albo sie rejestruje, albo zostawia ja nie przeczytana i nie komentuje, lub tez czeka na innych jak iwik, ktorzy ja skopiuja.

To jest internet, wiedza ktora pojawia się jest oparta o czyjąś wiedze, lub dostęp do pewnej wiedzy, ktorą ci nie chcą zeby sie pojawiała w łatwy i dostepny sposob dla innych, stad w kazdym forum jest wiedza dostepna ogolnie, czesc jest po zalogowaniu.

Czesto tez mile jest jesli cytujacy pochwali się miejscem znalezienia tej informacji, bo może inny będzie bardziej zainteresowany i zarejestruje się w celu sprawdzenia czy nie ma tam takze innych ciekawych informacji dla niego i innych uzytkowników.

Ale kolega blue_impuls widze że jest zainteresowany wiedzą, ale nie zaloguje się dla przekory, tak samo jak jeden z moderatorów z innego, ktory na pewno wysmieje ten komentarz swoimi dzikimi dygresjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale kolega blue_impuls widze że jest zainteresowany wiedzą, ale nie zaloguje się dla przekory

Pierniczycie Hipolicie. Na cholerę mam się logować żeby poczytać o wiązce Epiki?

Ale gonisz statystyki i w tym zaślepieniu nie widzisz userów zalogowanych 1 raz screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dla tych co chcą się logować albo nie chcą...

nie wnikam w te spamerskie wypowiedzi poniżej... busted.gif

co do wymiany rzeczonej wiązki - po dzisiejszej wizycie w serwisie..... kiedy pytają mnie... odpowiadam.... grinser006.gif - akcja jest od 2007 roku - i obejmuje Epiki z rocznika 2006 i 7 - W autach była wada polegająca na tym ze auta nie dało się zostawić na pozycyjnych np. na noc w nieoświetlonym miejscu, automat po jakimś czasie je wygaszał żeby oszczędzać akumulator.

Wg producenta rozwiązaniem miała być wymiana wiązki elektrycznej i czegoś tam jeszcze.

i teraz najlepsze - faktycznie po wymianie auto zostaje na pozycyjnych i one nie gasną, sęk w tym że w ogóle nie gasną crazy.gif

tzn. do tej pory jak autko było na światłach mijania, gasiłem i wyjmowałem kluczyk to światła gasły, a po tej operacji auto zostawało na światłach pozycyjnych mimo ze na włączniku ustawione było na mijania. Wg. speców z serwisu jedynym rozwiązaniem było ręczne wyłączanie świateł .... po krótkiej kłótni wymogłem żeby mi to badziewie odłączyli i przywrócili do stanu poprzedniego, o wiele wygodniejszego niż pamiętnie o włączeniu i wyłączeniu świateł za każdym razem.

może komuś się ta wiedza przyda i nie straci całego popołudnia w serwisie tak jak ja dzisiaj.

pozdro Kinio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> dla tych co chcą się logować albo nie chcą...

> nie wnikam w te spamerskie wypowiedzi poniżej...

> co do wymiany rzeczonej wiązki - po dzisiejszej wizycie w serwisie..... kiedy pytają mnie...

> odpowiadam.... - akcja jest od 2007 roku - i obejmuje Epiki z rocznika 2006 i 7 - W autach

> była wada polegająca na tym ze auta nie dało się zostawić na pozycyjnych np. na noc w

> nieoświetlonym miejscu, automat po jakimś czasie je wygaszał żeby oszczędzać akumulator.

> Wg producenta rozwiązaniem miała być wymiana wiązki elektrycznej i czegoś tam jeszcze.

> i teraz najlepsze - faktycznie po wymianie auto zostaje na pozycyjnych i one nie gasną, sęk w tym

> że w ogóle nie gasną

> tzn. do tej pory jak autko było na światłach mijania, gasiłem i wyjmowałem kluczyk to światła

> gasły, a po tej operacji auto zostawało na światłach pozycyjnych mimo ze na włączniku

> ustawione było na mijania. Wg. speców z serwisu jedynym rozwiązaniem było ręczne wyłączanie

> świateł .... po krótkiej kłótni wymogłem żeby mi to badziewie odłączyli i przywrócili do stanu

> poprzedniego, o wiele wygodniejszego niż pamiętnie o włączeniu i wyłączeniu świateł za każdym

> razem.

> może komuś się ta wiedza przyda i nie straci całego popołudnia w serwisie tak jak ja dzisiaj.

> pozdro Kinio

pozostaje wiec tylko jedno pytanie, jak to auto wcześniej przeszło proces homologacyjny tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozostaje wiec tylko jedno pytanie, jak to auto wcześniej przeszło proces homologacyjny

chciałem napisać...... po Polsku.... ale ta wada występowała we wszystkich autach europejskich

edit do poprzedniej wiadomości - łapią się Epiki wyprodukowane od listopada 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chciałem napisać...... po Polsku.... ale ta wada występowała we wszystkich autach europejskich

> edit do poprzedniej wiadomości - łapią się Epiki wyprodukowane od listopada 2005

Ktos mało obeznany z prawem siedział w tych homologacjach. Wpadka z Epica, wpadka z Aveo, wpadka z HHR - oficjalnie i wpadka z całym asortymentem Chevroleta w Polsce, gdzie zablokowano światła mijania wbrew zapisom w Regulaminie 48, do której nie chcą się przyznać nie tylko w tej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.