Skocz do zawartości

Radio szwankuje


Rekomendowane odpowiedzi

> Hej,

> Czasem sie wlacza, czasem nie.

> To jakis znany problem/czesta przypadlosc, czy jestem szczesliwcem?

> To sie jakos leczy, czy tylko wymiana na nowe wchodzi w gre?

Znany problem to taki, że te radia lubią się wysypać, ale to raczej marginalny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znany problem to taki, że te radia lubią się wysypać, ale to raczej marginalny problem.

a to moze byc problem slabego akumulatora, czy cos?

niby nic nie wskazuje na to, ze aku sie konczy, ale problem pierwszy raz wystapil po dwutygodniowym postoju

Czasem jest tak, ze po przekreceniu kluczyka radio sie wlacza, a po odpaleniu silnika juz nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to moze byc problem slabego akumulatora, czy cos?

> niby nic nie wskazuje na to, ze aku sie konczy, ale problem pierwszy raz wystapil po dwutygodniowym

> postoju

> Czasem jest tak, ze po przekreceniu kluczyka radio sie wlacza, a po odpaleniu silnika juz nie

> dziala.

Nigdy nie miałem takiego problemu. A jak pojeżdzisz, aku sie naładuje to tez problem występuje? Chyba musisz poobserwować kiedy to wystepuje. Licznik przebiegu wtedy miga? (choć nie wiem czy w NB tez tak jest jak w Stilo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale do tej pory dzialalo ok, przez prawie 3 lata

> moge tak zrobic w ramach testu i jesli sie okaze, ze to pomoglo, to winnym jest akumulator, tak?

ja profilaktycznie w okolicy listopada/grudnia podładowuje aku co roku- jak na razie u mnie akumulatory żyją średnio 6 lat.

Po prostu radio jest wrażliwe ( jak to elektronika) na spadki napięcia i nic na to nie poradzisz. Przetestuj- u mnie pomogło - od jakiś2 lat spokój a już chciałem wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem taki problem

> Skończyło się na wymianie radia.

na gwarancji, czy musiales kupic?

ile musze szykowac na nowe?

> Niestety teraz mam kolejny problem z radiem i od ponad pół roku nikt nie wiem co jest z nim nie tak

to moje od poczatku nie bylo rewelacyjne, regulacja glosnosci dziala jak chce, tzn. ja krece w prawo, a radio sie przycisza, albo klikam "+" na kierownicy raz, a radio zwieksza poziom glosnosci o kilka stopni, itp, itd.

Wiec nie bede za nim bardzo tesknil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było miesiąc po gwarancji i ASO za zgodą FAP zrobiło gest handlowy i zapłaciłem za radio 250zł (jakieś 10% wartości)

"Nowe" radio ma też Twoją przypadłość ze zmianą głośności przy kręceniu potencjometrem. Jeżeli chodzi o przyciski na kierownicy to na jednym i drugim miałem tak że podgłasza i ścisza się w 90% o dwa stopie.

A obecna przypadłość jest taka że jak nie pada deszcz to na niektórych nierównościach (dołki, koleiny, tory) radio zmienia wartość wysokich tonów, trwa to przez sekundę dwie ale jest mega wkurzające.

Serwis jak już dopatrzył się problemu to stwierdził że to właśnie przez tą chwilę po przejechaniu nierówności radio gra prawidłowo (basy i soprany). A w pozostałych przypadkach radio gra jakby bez gwizdków spineyes.gif

Najlepsze jest to że nie jest to przypadłość samego radia bo wkładałem inne fabryczne i było dokładnie tak samo. Serwis przejrzał całą instalację, kostki i według nich jest OK a radio dalej gra jak chce angryfire.gif

A jak pada deszcz to problem nie występuje niewiem.gif

Na Twoim miejscu brałbym radio z allegro z jakiegoś demontażu.

Jeżeli chodzi o kod to mam gościa który robi to online w 15min za 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było miesiąc po gwarancji i ASO za zgodą FAP zrobiło gest handlowy i zapłaciłem za radio 250zł

> (jakieś 10% wartości)

2500zl za radio? blush.gif

no nie, troche za duzo

a jakbym kupil na allegro uzywane (mozna nawet za mniej niz 200zl kupic) to czy blue&me bedzie dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2500zl za radio?

> no nie, troche za duzo

> a jakbym kupil na allegro uzywane (mozna nawet za mniej niz 200zl kupic) to czy blue&me bedzie

> dzialac?

Niestety chora cena

radio_1.png

według mnie nie powinno być żadnego problemu ale może niech się mądrzejsi wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skończyło się na wymianie radia.

Mi sąsiad przyniósł torbę i mówi " grzebierz pan w aucie we wszystkim to mogę to oddać, mi zawadza". Patrzę do torby a tam dwa radia z Bravo. Stilo zrobił 250kkm na jednym radiu a w Bravo ma już trzecie. Coś nie tak z jakością tych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sąsiad przyniósł torbę i mówi " grzebierz pan w aucie we wszystkim to mogę to oddać, mi

> zawadza". Patrzę do torby a tam dwa radia z Bravo. Stilo zrobił 250kkm na jednym radiu a w

> Bravo ma już trzecie. Coś nie tak z jakością tych urządzeń.

Musi coś w tym być, w ASO też mieli kilka z wymiany gwarancyjnej a i na forum znajdzie się kilka osób co wymieniało na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na początek wyłącz opcje automatycznego włączania radia przy starcie

no, dzieki za rade bokser.gif

zrobilem tak i nie moglem w ogole wylaczyc radia

wiec wlaczylem ta funkcje znowu, ale nadal bylo zle

gdy gasilem silnik to podswietlenie radia gaslo, ale samo radio gralo nadal hehe.gif

jak wcisnalem wlacznik to wyswielilo sie "20 minutes mode" i faktycznie po 20 minutach podswietlenie sie wylaczylo, ale radio wciaz gralo sciana.gif

w koncu mi sie udalo je wylaczyc, ale nie wiem jak 270751858-jezyk.gif

i co dziwne od tamtego czasu radio dziala ok, ciekawe jak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> bedzie, tylko patrz zebys kupil radio kpl z kodem a nie jakiegos golasa bez kodu can

No nie zupełnie. Mi się po wymianie radia posypała łaczność pomiedzy B&M i radiem.

Nie działało poprawnie. Dopiero przy trzecim radiu jakoś to zagadało. Ale nie dziala

do dzisiaj, tak jak z pierwszym oryginałem. Ogólnie z tymi radiami to jakaś wtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.