Skocz do zawartości

Wycieraczki Motgum felerne długości 530mm i 480mm używa ktoś


rafal0325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ktoś z autokącikowych forumowiczów używa wycieraczek Motguma(zwykłe stelażowe) o długości 530mm oraz 480mm.Pytam bo założyłem takie do mojego golfa IV i wycieraczki podskakują w czasie powrotu a o skrzypieniu i nie zbieraniu wody juz nie wspomnę.

Pytam akurat o te długości ponieważ tydzień temu zakupiłem do samochodu żony wycieraczki tej samej firmy ale długości 560 i 450(Punto II) i wycierają dobrze.

A poza tym napisałem do firmy Motgum odpowiednią notkę oraz zapytanie czy im nie wysłać tego badziewia do ekspertyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się potwierdza, połowa użytkowników zadowolona, druga już więcej nie kupi. Spróbuj szczypcami docisnąć mocniej ząbki trzymajace gumkę żeby nie latała luzem.

Ja na 4 komplety, 3 wyrzuciłem. Pierwsze były super, potem jeszcze 3 razy dawałem Motgumowi szansę... Teraz tylko Denso, a z tanich jakbym musiał to Alca ale po powyższym zabiegu. Ale po co, Denso wycierają idealnie od 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,czy ktoś z autokącikowych forumowiczów używa wycieraczek Motguma(zwykłe stelażowe) o długości

> 530mm oraz 480mm.Pytam bo założyłem takie do mojego golfa IV i wycieraczki podskakują w czasie

> powrotu a o skrzypieniu i nie zbieraniu wody juz nie wspomnę.

> Pytam akurat o te długości ponieważ tydzień temu zakupiłem do samochodu żony wycieraczki tej samej

> firmy ale długości 560 i 450(Punto II) i wycierają dobrze.

> A poza tym napisałem do firmy Motgum odpowiednią notkę oraz zapytanie czy im nie wysłać tego

> badziewia do ekspertyzy.

Miałem jedne motgumy i więcej nie kupię. Bosch mający w sieci dużo gorszą opinię jest nieporównywalnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nim zacznie się kolejna jatka które lepsze, a które gówno warto przyjrzeć się w jakim stanie są sprężyny napinające ramiona wycieraczek 270751858-jezyk.gif Jeżeli dotyczy to auta z podpisu to wiek może swoje zrobić. Osobiście temat przerabiałem, jedne skakały inne mazały, a inne zbierały ok. Też myślałem, że to producent szajs sprzedaje do czasu aż szybę wymieniałem. Gość zasugerował żeby wymienić ramiona i faktycznie jak ręką odjął. Sprężyna w nowych znacznie mniejszej siły potrzebowała do podniesienia ramienia. Nawet wycieraczki na name za 10 zł komplet zbierały idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,czy ktoś z autokącikowych forumowiczów używa wycieraczek Motguma(zwykłe stelażowe) o długości

> 530mm oraz 480mm.

Ja takie miałem i nie było problemu. Innych, niż Motgumy nie chcę.

> wycieraczki podskakują w czasie powrotu

Na poprzednikach był spokój? Bo podskakiwanie pióra na szybie świadczy o pracy gumki "pod włos", a receptą na to jest odpowiednie "przekręcenie" ramion w osi - nie mylić z doginaniem do/od szyby.

Ew. wyjmij gumki z piór wraz z tymi sprężystymi listewkami metalowymi (da się to zrobić bez narzędzi i bezinwazyjnie) i odwrotnie załóż. Zobaczysz wtedy, czy wycieraczka będzie podskakiwać w czasie ruchu do góry.

> Pytam akurat o te długości ponieważ tydzień temu zakupiłem do samochodu żony wycieraczki tej samej

> firmy ale długości 560 i 450(Punto II) i wycierają dobrze.

Sądzisz, że do różnych długości piór stosują różne gumki? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,czy ktoś z autokącikowych forumowiczów używa wycieraczek Motguma(zwykłe stelażowe) o długości

> 530mm oraz 480mm.Pytam bo założyłem takie do mojego golfa IV i wycieraczki podskakują w czasie

> powrotu a o skrzypieniu i nie zbieraniu wody juz nie wspomnę.

Na początek zrób rzecz najprostszą - odwróć je o 180 stopni. Nawet nie trzeba gumek samych odwracać. Stelaż jest symetryczny, więc wystarczy wycieraczkę zdjąć, odwrócić mocowanie i założyć z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gość zasugerował żeby

> wymienić ramiona i faktycznie jak ręką odjął. Sprężyna w nowych znacznie mniejszej siły

> potrzebowała do podniesienia ramienia. Nawet wycieraczki na name za 10 zł komplet zbierały idealnie

sugerujesz, że wraz z upływem czasu sprężyna staje się mocniejsza? Dotychczas zawsze myślałem odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem, nie ma tak jak u Ciebie, ale super ciche nie są, taka średnia półka, żadna rewelacja jak tu pieją na AK, wolę valeo xtrm, droższe ale chociaż cicho działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie długości. W moim wozidle założone nówki trzy tygodnie temu. Przód 600 mm i 530 mm, oraz nz tylnej szybie 480 mm.

Nie mogę złego słowa powiedzieć jak na razie.

Prawa trochę piszczała ale pomogło podgięcie ramienia wycieraczki. Pióro nie było idealnie pod kątem 90 stopni do szyby.

Obecnie zbierają idealnie i bezszelestnie.

Do drugiego wozidła zamontowane mam już po raz drugi 650 mm. Też nie widzę problemu z nimi. Są moim zdaniem bardzo dobrej jakości.

Masz problem z ramieniem wycieraczki, lub używasz nieodpowiedniego uchwytu między piórem, a ramieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek zrób rzecz najprostszą - odwróć je o 180 stopni. Nawet nie trzeba gumek samych

> odwracać. Stelaż jest symetryczny, więc wystarczy wycieraczkę zdjąć, odwrócić mocowanie i

> założyć z powrotem.

Tu się nie zgodzę stelaż nie jest symetryczny ponieważ jak mi kiedyś wytłumaczył jeden sprzedawca wycieraczka jest elementem pracującym na szybie i ta strona która jest ograniczona tzw. blokadą powinna być po lewej stronie a ta pracująca po prawej czyli tam gdzie wycieraczka chodzi góra dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało oddać motgumy od razu po zakupie. Parkowałem pod motoryzacyjnym - kupiłem - wymieniłem - uruchomiłem wycieraczki i poszedłem reklamować. Smugi, smugi i jeszcze raz smugi - gorzej niż na starych. Sprzedawca nie uwierzył - stwierdził, że widać źle mocuję. OK - poprosiłem o poprawny montaż. Zamontował, obejrzał jak działają, sam grzecznie przełożył stary komplet i zwrócił pieniądze. A zestaw zwykłych z Tesco bardzo dobrze się sprawuje do teraz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać innym wycieraczkom niż motgum to nie przeszkadza. Też miałem tak z płaskimi motgumami. Inne

> działały dobrze.

A ja mam w epice już drugi rok płaskie motgumy i chyba jeszcze tą zimę na nich przejeżdżę, bo ładnie nadal zbierają.

Wcześniej w lacetti tez miałem płaskie i również dobrze się sprawowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyrzuć ten szajs. Ja motguma tez już nie kupie, nie wiem aby skad te pozytywne opinie...

Ja miałem póki co tylko 1 komplet motguma, kupiłem pół roku temu i póki co jestem zachwycony, bo działają idealnie.

Z BOSCH też byłem zadowolony ale dałem szansę motgumowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z BOSCH też byłem zadowolony ale dałem szansę motgumowi.

Firmę Motgum znałem kilka lat temu "od środka".

Nie wiem jak teraz, ale wtedy z zakładu wychodziły partie wycieraczek dla najprzeróżniejszych firm (np. Champion, Valeo, Bosch).

Z tym, że oczywiście wykonanie ściśle pod klienta (konstrukcja, skład gumy, blacha). Polak potrafi... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pitolenie. używam tylko i wyłącznie motgum we wszystkich swoich autach od 2002 roku i nigdy nie

> zauważyłem takich objawów. spokojnie dają radę przez minimum rok.

Nie mierz wszystkich swoją miarą, mogłeś nie zauważyć skoro nie znasz lepszych piór używając 12 lat tego samego...Ja również z motgumem mam niemiłe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mierz wszystkich swoją miarą, mogłeś nie zauważyć skoro nie znasz lepszych piór używając 12 lat

> tego samego...Ja również z motgumem mam niemiłe wspomnienia.

Bo one w niektórych samochodach sprawdzają się świetnie a niektórych są kompletną porażką. W Subaru było fatalnie. W Kii lepiej ale nie zauważyłem lepszych efektów od tradycyjnych, dużo tańszych wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo one w niektórych samochodach sprawdzają się świetnie a niektórych są kompletną porażką. W Subaru

> było fatalnie. W Kii lepiej ale nie zauważyłem lepszych efektów od tradycyjnych, dużo tańszych

> wycieraczek.

U mnie tradycyjne motgum sprawdzają się doskonale, właśnie w subaru, od 3 lat wink.gif Tzn. to "już" druga para wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tradycyjne motgum sprawdzają się doskonale, właśnie w subaru, od 3 lat Tzn. to "już" druga

> para

Kupiłem z ciekawości. Przekładałem na wszystkie strony. Nie czyściły dobrze. W końcu kupiłem zwykłe i wszystkie problemy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo one w niektórych samochodach sprawdzają się świetnie a niektórych są kompletną porażką. W Subaru

> było fatalnie. W Kii lepiej ale nie zauważyłem lepszych efektów od tradycyjnych, dużo tańszych

> wycieraczek.

Jak widać opinie są skrajne, nie jest to wielki wydatek więc można spróbować, być może kiedyś spróbuję ponownie, obecnie nie widzę powodu by je kupować skoro na rynku w podobnej albo niższej cenie mam eko Bosche, które nie piszczą i zbierają dobrze. A motgumy-abu abu, albo będzie ok, albo nie będzie. Nie mam czasu na zastanawianie się nad tak trywialnymi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mierz wszystkich swoją miarą, mogłeś nie zauważyć skoro nie znasz lepszych piór używając 12 lat

> tego samego...Ja również z motgumem mam niemiłe wspomnienia.

To jak mój kolega który był zdziwiony że mi działanie jego wycieraczek nie odpowiada, dla mnie to była tragedia, dla niego super i nie da się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak mój kolega który był zdziwiony że mi działanie jego wycieraczek nie odpowiada, dla mnie to

> była tragedia, dla niego super i nie da się lepiej.

Potwierdzam, moje wycieraczki zbierały juz słabo z kumplem pojechałem po nowe. Przy wymianie zapytał, czy moze wziac sobie stare. Jezdziły u niego ok roku, potem jak rozwalił auto sprzedał je jeszcze szwagrowi gdzie jeżdzą pewnie do dziś. Wszyscy zadowoleni zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem Denso szkieletowe jak na razie spełniają swoje zadanie.

Właśnie kupiłem Heyner hybrid. Pierwsze wrażenie, jeszcze przed montażem ok.gif. Zobaczymy jak się będą spisywać na szybie.

A co do Motgumów, kupiłem kiedyś płaskie i szybko się ich pozbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie kupiłem Heyner hybrid. Pierwsze wrażenie, jeszcze przed montażem . Zobaczymy jak się będą

> spisywać na szybie.

> A co do Motgumów, kupiłem kiedyś płaskie i szybko się ich pozbyłem.

Daj znac jak zbieraja wode bo mialem ostatnio szkieletowe Alca i za dlugo nie wytrzymaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znac jak zbieraja wode bo mialem ostatnio szkieletowe Alca i za dlugo nie wytrzymaly.

Dokładnie u mnie to samo... szkieletowe Alca u mnie wytrzymują ok 4 miesiecy, jakby komus nie przeszkadzała co i raz mała smuga, czy cienki paseczek wody to by jeszcze troche pojeździły. Ale u mnie niestety dyskwalifikuje to pióro. Podejrzewam, ze te Alca szkieletowe/Heyner All Seasons/Hybrid mają pewnie ta samą gume, tylko róznią sie konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu kupowałem Motgumy, później różne Boshe i Valeo, Championy - wszystko 1 Max 1,5 roku wytrzymały. Ostatnio kupiłem do dwóch aut Motgumy właśnie. Tyle, że to było 4 lata temu. Jedne płaskie, drugie stelażowe. Te pierwsze sprzedałem z autem - byłem w szoku, że po dwóch latach zbierały jak nowe. Drugie jeżdżą do dziś i mam podejrzenie, że ktoś mi je podmienił w między czasie (żart), wycieraczek i spryskiwacza nie oszczędzam. Szybą musi być czysta, bez mgiełki, smug itp. Te ostatnie wycieraczki przejechały około 70 tyś km, auto stoi pod chmurką. Jedyne co, to ci jakiś czas przecieram szybę odtłuszczaczem do lakierów (takim, który używają lakiernicy), a ostatnio rozpuszczalnikiem nitro. Przecieram też lekko same pióra. Spróbuj tym, zmywa wszelkie pozostałości wosków w płynie, które serwują nam myjnie, czy szampony z dodatkami. Przez to właśnie pióra często skaczą lub zostawiają mgiełkę na szybie. Przy rozpuszczalnikach uważaj na lakier. Spróbuj też ręką odgiąć lub dogiąć nieco ramię wycieraczki - może za słabo lub za mocno dościska do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Uno mam Motguma 480mm, głównie dlatego że ten producent robi wycieraczki dedykowane do Uno (i chyba jeszcze jakiegoś Volvo) - są asymetryczne, mocowanie nie jest na środku. Miałem kilka sztuk, zarówno nowoczesne płaskie jak i "tradycyjne" - nie miałem zastrzeżeń.

Ojciec kupił dwie wycieraczki Motgum 480mm do Felicii. Jedna działa dobrze (czasem podskoczy), druga robi charakterystyczne pyr-pyr-pyr i podskakuje (i to ta po stronie kierowcy). Zamieniłem je miejscami, minimalnie się poprawiło, ale nadal ta po stronie kierowcy "pyrkała". Wniosek - coś nie tak z ramieniem. Z resztą, niejedne poprzednie wycieraczki też często "podskakiwały".

Założyliśmy na próbę wycieraczkę z Uno, ale wersję jednoczęściową a nie stelażową - cisza. Po założeniu którejkolwiek ze Skodowych wycieraczek do Uniaka, też nie było problemów (poza tym że wjeżdżała na uszczelkę bo nie była asymetryczna).

Nie wiem jak w Golfie, ale może problem nie tkwi w samej wycieraczce (spróbuj założyć do Punto), tylko w konstrukcji ramienia. Może wycieraczki Motgum'a są twardsze i po prostu nie z każdym autem "współpracują". Kolega też miał Felicię i był zszokowany jak kupił w jakimś markecie za grosze wycieraczki jednoczęściowe. Podobno wszelkie podskoki minęły, a wycieraczki zaczęły równo wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Uno mam Motguma 480mm, głównie dlatego że ten producent robi wycieraczki dedykowane do Uno (i

> chyba jeszcze jakiegoś Volvo) - są asymetryczne, mocowanie nie jest na środku. Miałem kilka

> sztuk, zarówno nowoczesne płaskie jak i "tradycyjne" - nie miałem zastrzeżeń.

> Ojciec kupił dwie wycieraczki Motgum 480mm do Felicii. Jedna działa dobrze (czasem podskoczy),

> druga robi charakterystyczne pyr-pyr-pyr i podskakuje (i to ta po stronie kierowcy).

> Zamieniłem je miejscami, minimalnie się poprawiło, ale nadal ta po stronie kierowcy "pyrkała".

> Wniosek - coś nie tak z ramieniem. Z resztą, niejedne poprzednie wycieraczki też często

> "podskakiwały".

> Założyliśmy na próbę wycieraczkę z Uno, ale wersję jednoczęściową a nie stelażową - cisza. Po

> założeniu którejkolwiek ze Skodowych wycieraczek do Uniaka, też nie było problemów (poza tym

> że wjeżdżała na uszczelkę bo nie była asymetryczna).

> Nie wiem jak w Golfie, ale może problem nie tkwi w samej wycieraczce (spróbuj założyć do Punto),

> tylko w konstrukcji ramienia. Może wycieraczki Motgum'a są twardsze i po prostu nie z każdym

> autem "współpracują". Kolega też miał Felicię i był zszokowany jak kupił w jakimś markecie za

> grosze wycieraczki jednoczęściowe. Podobno wszelkie podskoki minęły, a wycieraczki zaczęły

> równo wycierać.

No ale zobacz, po co mi czarować z odginaniem, doginaniem itp sprawami, jak zakładam budżetowe bosze w tej samej cenie i mam ciszę bez gimnastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Uno mam Motguma 480mm, głównie dlatego że ten producent robi wycieraczki dedykowane do Uno (i

> chyba jeszcze jakiegoś Volvo) - są asymetryczne, mocowanie nie jest na środku.

Do Uno robił jeszcze Champion dedykowane i to też rozwiązywało sprawę.Motgumów poza AK ,nikt nigdy mi nie chwalił.Więc nie wiem o co chodzi... 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Corolli mam płaskie Motgumy - są dobre, zmieniam średnio co rok, półtora.

> dranio

Kupiłem takie do mojej Astry i niestety totalny szajs, wcześniej miałem

Alca zwykłe i też nie było dobrze, a obie marki z tych "tanich i dobrych". oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.