Skocz do zawartości

Passat 130 KM - 5 biegów ??


szabla

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie czy spotkaliscie sie z Passatem 1.9 TDI - 130 KM ze skrzynia 5 biegowa ?? wydawalo mi sie ze wszystkie 130 mialy skrzynie 6 biegowe. Auto z 2004 roku.

Jakie sa koszty zamontowania tempomatu ?? i czy mozna to wogole zrobic ??

czy te 5 biegowe pala wiecej jak 6 ?? w trase chyba lepsza 6 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Bora to nie Passat, ale ja w mojej 115KM (AJM) miałem skrzynię 6-gange.

PS

Co prawda nie było z nią problemów, ale na forum pojawiały się informacje, że 6-cio biegowa jest mniej trwała od 5-cio biegowych stosowanych w ówczesnych VW (nie pamiętam o co chodziło , ale coś tam w "szóstkach" potrafiło się popsuć)

PS2

Zaletą "szóstki" było to, że na trasie jechało się 100-120 km/h z minimalnymi obrotami, za to w mieście miałem więcej machania lewarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Panowie czy spotkaliscie sie z Passatem 1.9 TDI - 130 KM ze skrzynia 5 biegowa ?? wydawalo mi sie

> ze wszystkie 130 mialy skrzynie 6 biegowe. Auto z 2004 roku.

> Jakie sa koszty zamontowania tempomatu ?? i czy mozna to wogole zrobic ??

> czy te 5 biegowe pala wiecej jak 6 ?? w trase chyba lepsza 6 .

mam w pasacie AWX 5 biegowa i jest oki w piatek z trasy spalanie wyszlo 5.1 z komputera tylko ze byla wolna jazda a tak to 5,8-6,1 wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Panowie czy spotkaliscie sie z Passatem 1.9 TDI - 130 KM ze skrzynia 5 biegowa ??

ja mam taka

> czy te 5 biegowe pala wiecej jak 6 ?? w trase chyba lepsza 6 .

moj z ostatnich 4200km przy sredniej 42km/h pokazuje 5,7.

imo czy 5 czy 6 nie bedzie znacznej roznicy. znaczna roznica bedzie zaleznie od sposobu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Baaaardzo dużo takich jest na naszym rynku.

duzo jezdze w trasie i troche boje sie tej 5 - przy 6 jest po pierwsze troche ciszej, niższe obroty i spalanie - w miescie co prawda trzeba sie troche namieszac biegami. Wspomniana wersja nie ma tez tempomatu ale to chyba nie problem ?? wszystkie paskki byly przystosowane pod tempomat - chyba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> duzo jezdze w trasie i troche boje sie tej 5 - przy 6 jest po pierwsze troche ciszej, niższe obroty

> i spalanie - w miescie co prawda trzeba sie troche namieszac biegami.

mialem A4 z tym AWX z 5 biegami-wcale duzo nie spalalo w trasie ok.gif UK-PL-UK wyszla srednia z dystrybutora 6.2

nie wiem jaka jest roznica w obrotach ale wazne jest tez jakie jest przelozenie przekladni glownej w tej 6-biegowej w porownaniu z 5-biegowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem A4 z tym AWX z 5 biegami-wcale duzo nie spalalo w trasie UK-PL-UK wyszla srednia z

> dystrybutora 6.2

> nie wiem jaka jest roznica w obrotach ale wazne jest tez jakie jest przelozenie przekladni glownej

> w tej 6-biegowej w porownaniu z 5-biegowa .

no ok dzieki Panowie.

mozna zamknac temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.