Skocz do zawartości

Problem z przednim kierunkowskazem


paweldk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem z prawym kierunkowskazem przedniej lampy. Przez jakiś czas coś przerywało i żarówka nie świeciła. Wymieniłam ten wkład w którym siedzi żarówka. Żarówki wszystkie świecą a mimo tego błąd cały czas wyskakuje i szybko wtedy cyka. Błędy kasowałem ale od razu się pojawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie usterka nie została w dalszym ciągu usunięta. Proponowałbym sprawdzić wtyczkę od kierunku czy czasem gdzieś nie jest zaśniedziała albo czy czasem jakiś kabelek nie jest urwany. Szybkie cykanie jest oznaką braku jednego odbiornika w instalacji, w tym przypadku żarówki przedniego kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawdopodobnie usterka nie została w dalszym ciągu usunięta. Proponowałbym sprawdzić wtyczkę od

> kierunku czy czasem gdzieś nie jest zaśniedziała albo czy czasem jakiś kabelek nie jest

> urwany. Szybkie cykanie jest oznaką braku jednego odbiornika w instalacji, w tym przypadku

> żarówki przedniego kierunku

Tylko że kierunek cały czas miga, więc to jest dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Od kilku dni mam problem z prawym kierunkowskazem przedniej lampy. Przez jakiś czas coś

> przerywało i żarówka nie świeciła. Wymieniłam ten wkład w którym siedzi żarówka. Żarówki

> wszystkie świecą a mimo tego błąd cały czas wyskakuje i szybko wtedy cyka. Błędy kasowałem ale

> od razu się pojawiają

komunikat znika sam, po ustaniu awarii / kolejnym włączeniu zapłonu,

masz jakiś numer tego "błędu"?

sprawdź, czy aby na pewno, wszystkie mrugają, a jest ich 3 sztuki (jak zapewne wiesz),

(zauważ, że mruga szybko, tylko na zegarach, na zewnątrz żaróweczki powinny mrugać z normalną prędkością)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to Panie musisz jak najszybciej podać symbol błędu, bo tak to będzie walka nie wiadomo z czym

no dobra, jak chcesz to masz:

pacjent 1,9 JTD

wg kompa odczyt całkowity kodów usterek wszystkich systemów:

PODZESPÓŁ.......SYSTEM..............BŁĄD

OBD.............OBD..................0

Silnik..........EDC 15/16 CF 3 OBD...3

Kody usterek P0380

system podgrzewania wstępnego - nieprawidłowe działanie (ręczny dopisek komponent uszkodzony )

Kody usterek P0235

czujnik ciśnienia doładowania A - sygnał nieprawidłowy

Kody usterek U1600

CAN-BUS PRZEWOD TRANSMISJI DANYCH POMIĘDZY STEROWNIKIEM SILNIKA I STEROWNIKIEM IMMOBILIZERA - zakłócenie odbioru

wyjmowałem wtyczkę i przedmuchałem styki kontaktem (ale wszystko działa jak należy, brak jakichkolwiek zakłóceń w pracy silnika, nawet powiem,że równiej pracuje)

potem pojawiają się te same kody ale pod podzespołami;

Silnik............EDC 16 C39

i jeszcze

Silnik............EDC 16CF3/C9

te same błędy co w pierwszej "paczce"

Komfort........ZESTAW WSKAŹNIKÓW VISTEON

Kody usterek B100B

wsaźnik rezerwy paliwa - nieprawidłowa funkcja

Komfort Body Computer MF

Kody usterek B1024

Przekaźnik systemu mycia reflektorów - nieprawidłowa funkcja

ja kurna tego nie mam , najnormalniejszy Activ z manualną klimą

Kody usterek B1006

czujnik zapasu paliwa - sygnał nieprawidłowy

fakt wskaźnik paliwa świruje ale tylko gdy jest niski poziom paliwa, w pobliżu rezerwy.

te info o podgrzewaniu też nie wiem skąd, świece żarowe nowe i sprawne, sterownik wymieniony, sprawny, czujka doładowana, umyta, wyczyszczona w końcu wymieniona na nową a błąd siedzi.

auto popier... jak nowe, jedynie ciut za bardzo na zimno kopci na czarno (ale naprawdę delikatnie, żadnego sadzo- miota nie ma, na ciepło tylko na dwójce jak depnę w podłogę to idzie słuszniejsza zasłona ale do Ikarusa daleko i tyle)

elektryki ręce rozkładają, te najbardziej "kumate" na wiosce.

dałbym skana ale bladziutki wydruk, widać taśmę w drukarce zmieniali jeszcze w tamtym dziesięcioleciu.

niewiem.gifsciana.gifhorse.gif i na koniec cały szmelc do bbq.gif i ksiadz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.