Skocz do zawartości

Rozrząd Megane II "żelazko"


Maarkiz

Rekomendowane odpowiedzi

No więc właśnie.....

2 lata temu robiłem rozrząd w moim Clio II i o ile pamiętam wyszło coś ok. 400 zł więc te 1.600 wydało mi się co najmniej dziwne.

Chociaż patrząc tu: http://www.motopartner.pl/start.asp?WCU=~TUFvKjkzKjUwNzIqMTc3MjQqMTAwMDAyKjMwOTYqLTE%3D to same części są od 400 zł do prawie 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc właśnie.....

> 2 lata temu robiłem rozrząd w moim Clio II i o ile pamiętam wyszło coś ok. 400 zł więc te 1.600

> wydało mi się co najmniej dziwne.

> Chociaż patrząc tu:

> http://www.motopartner.pl/start.asp?WCU=~TUFvKjkzKjUwNzIqMTc3MjQqMTAwMDAyKjMwOTYqLTE%3D to

> same części są od 400 zł do prawie 900 zł.

zagadaj z muzykiem to zrobi Ci dobrą cenę na nie smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajoma była dzisiaj u mechaniora na wymianie oleju i zgadało się o wymianie rozrządu (autko 2 tyg.

> temu kupione w komisie).

> Silnik 1,4 benzyna - strzelił jej cenę 1.600 zł.

Sporo grinser006.gif

> Może tak być czy chce kobitkę naciągnąć?

Czy to cena za 2 sztuki?

Jak za jedną, to nad wyraz optymistycznie ktoś się zagalopował rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajoma była dzisiaj u mechaniora na wymianie oleju i zgadało się o wymianie rozrządu (autko 2 tyg.

> temu kupione w komisie).

> Silnik 1,4 benzyna - strzelił jej cenę 1.600 zł.

> Może tak być czy chce kobitkę naciągnąć?

Nawet w ASO bedzie taniej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet w ASO bedzie taniej

Nie będzie w aso za wymianę rozrządu w megane 1.4 16V chcieli 2,5 tys komplet rozrząd +pasek klinowy. Sam rozrząd na allegro z pompą kupisz za 300zł wymiana ze 150-200zł +50zł płyn do chłodnicy, siora ostatnio zapłaciła chyba 450zł za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będzie w aso za wymianę rozrządu w megane 1.4 16V chcieli 2,5 tys komplet rozrząd +pasek

> klinowy. Sam rozrząd na allegro z pompą kupisz za 300zł wymiana ze 150-200zł +50zł płyn do

> chłodnicy, siora ostatnio zapłaciła chyba 450zł za całość.

ASO Zdunek Gdynia , zestaw rozrządu , pompa wodna ,pasek wielorowkowy + napinacz ,płyn chłodzący , robocizna....razem 1588 zł , czyli faktycznie nieco taniej zlosnik.gif Zapłaciłem wówczas sporo więcej , ale było to razem z wymianą oleju , świece , przegląd klimy , płyn, hamulcowy itd. . Sprawdziłem i obliczłem z faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się okazało, że jest to silnik benzynowy ale 1.6.

Ma mi dać nr VIN bo poprzedni właściciel wszystko robił w ASO więc może będzie tam odnotowane czy w ogóle był robiony rozrząd.

obecnie autko ma przebieg 80 tysięcy km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak się okazało, że jest to silnik benzynowy ale 1.6.

> Ma mi dać nr VIN bo poprzedni właściciel wszystko robił w ASO więc może będzie tam odnotowane czy w

> ogóle był robiony rozrząd.

> obecnie autko ma przebieg 80 tysięcy km.

mi w ASO dzień przed zakupem robili przy 73500km w 2,0 16V wink.gif

2 tygodnie jeżdżenia i już ponad 1kkm zrobiony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie strasz go, u mnie KZFR już 6 ty rok jeździ, a w 2.0 jest mniej problemowe

ale to nie ma co straszyć, będzie objaw, się wymieni całość i już, przeca to nie połowa wartości pojazdu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rozrządu zawsze wymieniacie KZFR? Pytam bo rozrząd robiłem jakieś 55kkm temu i pomału zbliża się czas kolejnej wymiany. Wtedy przy przebiegu 58kkm wymieniłem koło bo od pół roku dawało o sobie znać. Wymienili na takie, które miało już nie sprawiać niby problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy wymianie rozrządu zawsze wymieniacie KZFR? Pytam bo rozrząd robiłem jakieś 55kkm temu i pomału

> zbliża się czas kolejnej wymiany. Wtedy przy przebiegu 58kkm wymieniłem koło bo od pół roku

> dawało o sobie znać. Wymienili na takie, które miało już nie sprawiać niby problemów.

jesli sprawia kłopot, hałasuje to wymienić, jeśli nie to nie jest to niezbędne moim zdaniem. Ale z drugiej strony to + ok 400 PLN do kosztów rozrządu, czy to aż tak duzo raz na 5 lat albo 100 kkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.