Skocz do zawartości

Zakup 12 letniej e39 530i


kurian

Rekomendowane odpowiedzi

czy to dobry pomysł żeby wywalić 30kzł za prawie 12 letnie BMW e39 530i z 2003roku. Powiedzmy że samochód pod względem wizualnym i mechanicznym nie budzi zastrzeżeń. Spróbujcie mnie odwieść od tego pomysłu. Na co zwrócić szczególna uwagę kupując bądź co bądź leciwy samochód.

Do tej pory myślałem o Oplu Signum 2,0t, ogólnie szukam auta z silnikiem benzynowym lubiącym gaz i o przyspieszeniu w okolicach 9s/100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No 30kpln to raczej nie wydałbym na taką E39, zapytaj Jaya

ja jestem człowiekiem mocno sceptycznym i mam problemy z wiarą w różne rzeczy. Tak więc nie wierze w wartość większości ofert. Nie potrafiłbym wydać moich pieniędzy na coś co by nie budziło mojego pełnego przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jestem człowiekiem mocno sceptycznym i mam problemy z wiarą w różne rzeczy. Tak więc nie wierze

> w wartość większości ofert. Nie potrafiłbym wydać moich pieniędzy na coś co by nie budziło

> mojego pełnego przekonania.

tu nie chodzi o przekonanie a o kalkulację. pytanie czy te X tys PLN nadpłaty vs cena rynkowa jest tego warte. bo za X tys pln mozesz naprawić/wymienić/wyremontować wiele niedociągnięć tańszego egzemplarza i będziesz miał wtedy 100% pewności co do tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wymieniłem w 528 z 2000r?

- pompa wspomagania

- maglownica

- pompa wody

- osprzęt chłodnicy (węże + zbiorniczek)

- elementy zawieszenia ofc

- dwie cewki

- świece

- pompa paliwa

- przepustnica

- amortyzatory przód

I pewnie o czymś tam jeszcze zapomniałem wink.gif Fakt, że ktoś ją wcześniej zaniedbał, fakt, że licznik był kręcony (o 80kkm o ile dobrze pamiętam). Ale fakt też jest taki, że 3x na holu do mechanika jechałem i że po 2 latach dałem sobie spokój zlosnik.gif

Dawno allegro nie oglądałem, ale za tyle kasy przeważnie stoją jakieś wypucowane przez Mirka egzemplarze z podejrzanymi elementami blacharskimi i nieoryginalnymi 'tjunowanymi' lampami.

W 'stare' beemki można wejść mając co miesiąc luźne np 5 stów na ewentualne inwestycje (a jak będzie pech to liczby czterocyfrowe zlosnik.gif ). Dla porównania wcześniej miałem e36 gdzie nic nieprzewidzianego nie padło zlosnik.gif

Podsumowując- możesz kupić, ale bez napalania, za to będąc mega podejrzliwym i odrzucając pewnie wiele egzemplarzy.

Za tą kasę auto z takich lat powinno mieć:

- największy z możliwych wypasów

- każdy element tego wypasu sprawny

- 1000% pewną przeszłość blacharską

- zero tanich zamienników

- przebieg potwierdzony u Pana Boga

Czas szukania takiego auta: kilka miesięcy zlosnik.gif

Ale jak Ci się to uda to będzie Pan zadowolony wink.gifsmile.gifwaytogo.gif

Powodzenia (szczerze, bez ironii waytogo.gifsmile.gif )

Aha- wstukaj sobie w moto.allegro kwotę 20-30kzł i popatrz na inne marki, bo całkiem ładne, sporo młodsze można znaleźć (piszę to ja- zakochany z BMW zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 'stare' beemki można wejść mając co miesiąc luźne np 5 stów na ewentualne inwestycje (a jak

> będzie pech to liczby trzycyfrowe ).

za 5 stów to ledwo olej i filtry wymienisz. a dalej chyba masz na myśli liczby pięciocyfrowe? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno allegro nie oglądałem, ale za tyle kasy przeważnie stoją jakieś wypucowane przez Mirka

> egzemplarze z podejrzanymi elementami blacharskimi i nieoryginalnymi 'tjunowanymi' lampami.

przeredagowałem całego posta

konkretnie chodzi o ten egzemplarz,

http://otomoto.pl/bmw-530-full-opcja-m-pakiet-navi-xenon-igla-C34815397.html

we wtorek jestem w tej okolicy i podjadę zmarnować kilka minut.

Teraz już wiem na jakie tematy mechaniczne zwrócić uwagę, dodatkowo przegląd blach i dodatków stylistycznych czy oryginały czy badziewne zamienniki.

Z zakupem mi się nie spieszy, takie BMW w takiej wersji wyposażeniowej zawsze mi się marzyło. Nie wiem czy jest tyle warte co woła sprzedawca, jakby był 5kzł tańszy to zwiększyłoby to moje przekonanie do tego auta.

Jestem bardziej zdecydowany na wydatek 25-30kzł na starszy samochód dobrze wyposażony niż kilka lat młodszego kompakta bez wyrazu , nie dającego przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretnie chodzi o ten egzemplarz, we wtorek jestem w tej okolicy i podjadę zmarnować kilka minut.

nie dałeś żadnego linka, rozumiem, że piszesz ogólnie o tego typu autach zlosnik.gif

pewnie się niestety skończy rzeczywiście na zmarnowanym czasie, ale może się miło rozczarujesz smile.gif

> Teraz już wiem na jakie tematy mechaniczne zwrócić uwagę, dodatkowo przegląd blach i dodatków

> stylistycznych czy oryginały czy badziewne zamienniki.

najpierw sam pooglądaj, a później szukaj speca z okolic i niech przetrzepie wszystko co się da smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretnie chodzi o ten egzemplarz, we wtorek jestem w tej okolicy i podjadę zmarnować kilka minut.

jesli jedziesz do ogłoszenia (i nie piszesz o aucie od znajomego, którego prawdziwą historię znasz). to 2x bardziej - nie warto dać tyle za ładnie wyplakowany egzemplarz.

historii blacharskiej na 100% nie sprawdzisz. mechaniki tez (bedziesz testował kompresję?)

> Teraz już wiem na jakie tematy mechaniczne zwrócić uwagę, dodatkowo przegląd blach i dodatków

> stylistycznych czy oryginały czy badziewne zamienniki.

no akurat dodatki stylistyczne czy ori czy zamiennik, nie mają żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co wymieniłem w 528 z 2000r?

> - pompa wspomagania

> - maglownica

> - pompa wody

> - osprzęt chłodnicy (węże + zbiorniczek)

> - elementy zawieszenia ofc

> - dwie cewki

> - świece

> - pompa paliwa

> - przepustnica

> - amortyzatory przód

> I pewnie o czymś tam jeszcze zapomniałem Fakt, że ktoś ją wcześniej zaniedbał, fakt, że licznik

> był kręcony (o 80kkm o ile dobrze pamiętam). Ale fakt też jest taki, że 3x na holu do

> mechanika jechałem i że po 2 latach dałem sobie spokój

> Dawno allegro nie oglądałem, ale za tyle kasy przeważnie stoją jakieś wypucowane przez Mirka

> egzemplarze z podejrzanymi elementami blacharskimi i nieoryginalnymi 'tjunowanymi' lampami.

> W 'stare' beemki można wejść mając co miesiąc luźne np 5 stów na ewentualne inwestycje (a jak

no sorry, jak się kupi tak się ma...

sam szukałem swojego BMW ze 4 miesiące, kupiłem drożej jak na allegro, sam przytargałem zza granicy i jeżdżę bez problemowo..

te 500 pln/miesiąc to taki trochę harry potter wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no sorry, jak się kupi tak się ma...

> sam szukałem swojego BMW ze 4 miesiące, kupiłem drożej jak na allegro, sam przytargałem zza granicy

> i jeżdżę bez problemowo..

> te 500 pln/miesiąc to taki trochę harry potter

jak podliczę moje E38 - czas posiadania / liczba miesięcy /kasa włożona to wychodzi ok. 1200 PLN/miesiąc smile.gif jakby wziąć ostatnie 12 miesięcy to będzie 200 PLN/mc - nie licząc paliwa i ubezp, no bo jednak większość dużych inwestycji na początku, miała na celu doprowadzenie do stanu, w którym nie trzeba nic wkładać poza eksploatacją... ale ...

nie żaden harry potter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz tyle wydać to nie szukaj auta w PL

nie wiem tylko gdzie szukać tego auta poza PL. Na autooscout24.de i mobile.de podobnie jak u nas większość to handlarze. Inna sprawa że nie mam czasu, pieniędzy i odwagi jechać samemu po auto w europę. Pieniędzy bo nie chciałbym zaliczyć kursu bez sensu, trafiając na szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem tylko gdzie szukać tego auta poza PL. Na autooscout24.de i mobile.de podobnie jak u nas

> większość to handlarze. Inna sprawa że nie mam czasu, pieniędzy i odwagi jechać samemu po auto

> w europę. Pieniędzy bo nie chciałbym zaliczyć kursu bez sensu, trafiając na szmelc.

strzelam- może spróbuj znaleźć jakiś salon w Niemcowni i zobaczyć czy czasem tam nic takiego nie stoi zlosnik.gif Też się mogą zdarzyć miny, ale może być i coś fajnego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pomagasz, ogólnie to wolałbym 525i z automatem.

A w czym tu pomagać? Jeden doradzi Ci nową pandę, inny takie 530i. Trzeba samemu ocenić czy warto czy nie. Sam w przyszłym roku będę szukał dla siebie 535i lub 540i i nie uważam żeby nie było warto. Jedź, obejrzyj dokładnie, weź na kanał, jeśli coś nie będzie Ci się podobało to pytaj tutaj i już. ok.gif

Pierwsza rejestracja: 04/2014

Ktoś nie nacieszył się zbyt długo. ok.gif

Może to być zadbana perełka, jak i podpicowany na handel trup. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeredagowałem całego posta

> konkretnie chodzi o ten egzemplarz,

> http://otomoto.pl/bmw-530-full-opcja-m-pakiet-navi-xenon-igla-C34815397.html

> we wtorek jestem w tej okolicy i podjadę zmarnować kilka minut.

>

Auto wygląda rewelacyjnie shocked.gifok.gif

Ale nie za te pieniądze. Dodatkowo Zwoleń - znam handlarzy ze Zwolenia i wiem jak robią, fakt ze auto może być nawet bezwypadkowe (nie wiem, nie wnikam), ale wiem ze za samo wyplakowanie i odswiezenie wizualnego stanu auta doliczają sobie kupe kasy i wystawiają chore ceny. Po co im za to płacić? Lepiej jak inni radzili jechać do Niemiec i kupić od wlasciciela, skoro az tyle kasy masz na e39 (nadal uważam ze za 30k lepiej szukac e60).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo obniżyć budżet o 10kzł i szukać E39, lub podnieść o 10kzł i szukać E60.

Nie no, w Niemczech się wyrwie od wlasciciela (nie od Turka) zadbana e60 za 27-28 tys zł + oczywiście koszt dojazdu. Ewentualnie od Turka za 20-24 tys zł zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Ale na jego miejscu chyba lepiej obnizyc budżet i szukac za 20-23 tys pięknej e39 i ewentualnie dolozyc 2 tys na poprawki po zakupie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na jego miejscu chyba lepiej obnizyc budżet i szukac za 20-23 tys pięknej e39 i ewentualnie

> dolozyc 2 tys na poprawki po zakupie

to jest opcja która mnie bardziej interesuje. 30kzł za taki samochód wydaje mi się za dużo, ale taniej nie znalazłem jeszcze.

Pooglądam, jak nie będzie śmierdział z daleko zobaczymy ile odpuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto wygląda rewelacyjnie

> Ale nie za te pieniądze. Dodatkowo Zwoleń - znam handlarzy ze Zwolenia i wiem jak robią, fakt ze

> auto może być nawet bezwypadkowe (nie wiem, nie wnikam), ale wiem ze za samo wyplakowanie i

> odswiezenie wizualnego stanu auta doliczają sobie kupe kasy i wystawiają chore ceny. Po co im

> za to płacić? Lepiej jak inni radzili jechać do Niemiec i kupić od wlasciciela, skoro az tyle

> kasy masz na e39 (nadal uważam ze za 30k lepiej szukac e60).

ile handlarze przeciętnie zakładają swojego narzutu wystawiając auto na sprzedaż. Odliczamy oczywiście koszt przywiezienia i podpicowania.

Ja zawsze to sobie szacuje na 2-3kzł przy autach z przedziału 20-40kzł. Dużo się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile handlarze przeciętnie zakładają swojego narzutu wystawiając auto na sprzedaż. Odliczamy

> oczywiście koszt przywiezienia i podpicowania.

> Ja zawsze to sobie szacuje na 2-3kzł przy autach z przedziału 20-40kzł. Dużo się mylę?

No tak się zgadza, zwykle jakies 10% w każdym przedziale cenowym. Ale są wariaci co auto ich wyniesie 25 tys a wystawia za 30 tys - w Zwoleniu paru takich jest na pewno, z tego co widziałem auta stamtąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest opcja która mnie bardziej interesuje. 30kzł za taki samochód wydaje mi się za dużo, ale

> taniej nie znalazłem jeszcze.

> Pooglądam, jak nie będzie śmierdział z daleko zobaczymy ile odpuszczą.

Nie sadze żeby opuścili więcej niż 2 tys , a za 28 nadal się nie oplaci go kupić.

Nie spiesz się, e39 dużo na rynku, pojawi się jakas godna uwagi w dobrej cenie.

Akuq miał kiedyś piekna bodajże za 17 tys czy może 19 tys niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "NAVI Xenon IGŁA" - dalej bym nawet nie czytał nie mówiąc o podjechaniu żeby to oglądać Ale to ja.

Taki opis a zwłaszcza tytul być musi - zacheca 99% kupujących , 1% odpycha. Wiec chyba logiczne ze trzeba się dopasować do większości oczekiwan.

Ja kazde ogłoszenie tak opisywałem. Duze litery, chwytliwe hasla, modne skróty, tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chetnie zobacze co mozesz zaproponować

Mialem e39 530i w gazie na max wypasie, tyle ze sedan. Sprzedalem w tamtym roku w lipcu za 20,5 tysia...

Sprawdz jak bedzesz ją ogladał skrzynie 5 bieg - wada tego modelu, ze nie wraca do pozycji luz.

Potem lukniej podstawe filta oleju (cieknie) dekiel zaworow (cieknie) i luknij pod korek oleju (masło bedzie na bank - kwestia tylko ile). Obadaj także hamowanie z predkości >60kmh.

Nie dał bym 30 za e39...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak podliczę moje E38 - czas posiadania / liczba miesięcy /kasa włożona to wychodzi ok. 1200

> PLN/miesiąc jakby wziąć ostatnie 12 miesięcy to będzie 200 PLN/mc - nie licząc paliwa i

> ubezp, no bo jednak większość dużych inwestycji na początku, miała na celu doprowadzenie do

> stanu, w którym nie trzeba nic wkładać poza eksploatacją... ale ...

> nie żaden harry potter.

u mnie ponad 3k/miesiąc...i mnie się nie trafił szrot panic.gif

w samym listopadzie 5-6k pójdzie 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeredagowałem całego posta

> konkretnie chodzi o ten egzemplarz,

> http://otomoto.pl/bmw-530-full-opcja-m-pakiet-navi-xenon-igla-C34815397.html

> we wtorek jestem w tej okolicy i podjadę zmarnować kilka minut.

> Teraz już wiem na jakie tematy mechaniczne zwrócić uwagę, dodatkowo przegląd blach i dodatków

> stylistycznych czy oryginały czy badziewne zamienniki.

> Z zakupem mi się nie spieszy, takie BMW w takiej wersji wyposażeniowej zawsze mi się marzyło. Nie

> wiem czy jest tyle warte co woła sprzedawca, jakby był 5kzł tańszy to zwiększyłoby to moje

> przekonanie do tego auta.

> Jestem bardziej zdecydowany na wydatek 25-30kzł na starszy samochód dobrze wyposażony niż kilka

> lat młodszego kompakta bez wyrazu , nie dającego przyjemności z jazdy.

W ten konkretny egzemplarz bym się nie pchał. Ma przetartą uszczelkę lewych drzwi. Jest to typowa usterka e39 ale pojawia się ona przy ok 250tkm a nie przy 170tkm jak podają w aukcji. Moim zdaniem e39 to bardzo wdzięczny samochód, jeśli jest zadbany. Moja 5er ma obecnie 350tkm nalotu i śmiga bez zarzutów jednakże autko było serwisowane i niekręcone. Jak będziesz oglądał to zwróć uwagę na stan blacharski, jeśli fura nie była klepana to nie powinna rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znam sprzedawce, niestety oba signum które oferuje wyjdą sporo powyżej 30kzł doliczając opłaty i

> założenie junkersa. A ja nie chce przekroczyć 30kzł na zakup + ewentualne zagazowanie.

Hehe czyli dysponujesz tym samym budżetem co i ja zlosnik.gif

Jest ciężko coś godnego kupić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.