Skocz do zawartości

Problem ! Ciśnienie oleju 1.2 8v


streetfighter91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany,

Wymieniłem uszczelke pod głowicą i splanowałem głowe o 0,10mm. Po złożeniu wszystkiego, mam następujący problem: gdy temp. silnika wzrośnie w granice plus 70*C TYLKO przy 1 tyś obr zapala się kontrolka od oleju, po lekkim naciśnieciu gazu kontrolka gaśnie. Gdy zimny silnik wszystko OK, gdy się nagrzeje znowu sie zapala tylko na wolnych obrotach oslabiony.gif

Uprzedzając pytania:

- przed wymianą UPG wszystko było OK,

- zdążyłem już podmienić czujnik oleju i nadal to samo pad.gif

O co chodzi ? czy to zrządzenie losu, że akurat się to rozkraczyło po UPG?

Help sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Pany,

> Wymieniłem uszczelke pod głowicą i splanowałem głowe o 0,10mm. Po złożeniu wszystkiego, mam

> następujący problem: gdy temp. silnika wzrośnie w granice plus 70*C TYLKO przy 1 tyś obr

> zapala się kontrolka od oleju, po lekkim naciśnieciu gazu kontrolka gaśnie. Gdy zimny silnik

> wszystko OK, gdy się nagrzeje znowu sie zapala tylko na wolnych obrotach

> Uprzedzając pytania:

> - przed wymianą UPG wszystko było OK,

> - zdążyłem już podmienić czujnik oleju i nadal to samo

> O co chodzi ? czy to zrządzenie losu, że akurat się to rozkraczyło po UPG?

> Help

Przed upg nie było problemu? Może to głupie, ale głowica dobrze oczyszczona i blok? Nie dostał się jakiś syf do kanału olejowego, albo upg nie jest założona odwrotnie? Ew. przesunięta na tyle że przesłania kanał olejowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed upg nie było problemu? Może to głupie, ale głowica dobrze oczyszczona i blok? Nie dostał się

> jakiś syf do kanału olejowego, albo upg nie jest założona odwrotnie? Ew. przesunięta na tyle

> że przesłania kanał olejowy

Uszczelka dobrze założona, bo 300km juz zrobiłem i silnik się nie zatarł. Zastanawia mnie, może faktycznie jakies paprochy wpadły podczas czyszczenia i zapchały smoka? Lub do oleju wpadła jakaś woda... confused.gif

Chyba słusznie będzie jak zmienie najpierw olej o filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.