Skocz do zawartości

lusterko z zegarkiem i lampką


macmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar wymienić zwykłe standardowe lusterko wewnętrzne na wyposażone w lampkę do czytania i zegarek. Udało mi się takowe zdobyć i pojawił sie problem z podłączeniem.

Jest tam wtyczka z czterema przewodami: czarny ( ten wiem że to masa ), biało-zielony, niebiesko-czerwony, biało-niebieski a w schemacie instalacji który posiadam ( do fiata uno silnikiem 903 oraz fire ) do takowej lampki idą tylko dwa przewody: czerny i czerwono-żółty. Jak to wszystko podłączyć? I z którego miejsca prowadzić przewody? Nie wiem czy podczepiać się do skrzynki bezpieczników czy też pod lamkę w podsufitce oświetlenia wnętrza.

Wdzięczny będę za pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam zamiar wymienić zwykłe standardowe lusterko wewnętrzne na

> wyposażone w lampkę do czytania i zegarek. Udało mi się takowe

> zdobyć i pojawił sie problem z podłączeniem.

> Jest tam wtyczka z czterema przewodami: czarny ( ten wiem że to masa

> ), biało-zielony, niebiesko-czerwony, biało-niebieski a w

> schemacie instalacji który posiadam ( do fiata uno silnikiem 903

> oraz fire ) do takowej lampki idą tylko dwa przewody: czerny i

> czerwono-żółty. Jak to wszystko podłączyć? I z którego miejsca

> prowadzić przewody? Nie wiem czy podczepiać się do skrzynki

> bezpieczników czy też pod lamkę w podsufitce oświetlenia

> wnętrza.

> Wdzięczny będę za pomoc w tej sprawie.

A moze te "dodatkowe" kabelki to od zegarka Sprawdz czy w kostce zegarka nie ma kabelkow ktore ci potrzebne do tegoz lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda tak:

od zegarka odchodzi wiązka wspomnianych czterech kabli i kończy się wtyczką, po drodze zasilanie lampki jest dołączone właśnie do tej wtyczki

post-50412-14352469019048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wygląda tak:

> od zegarka odchodzi wiązka wspomnianych czterech kabli i kończy się

> wtyczką, po drodze zasilanie lampki jest dołączone właśnie do

> tej wtyczki

no to masz- biało zielony podłączasz do zasilania na stałe - a biało niebieski i niebiesko czerowny podłączasz do zasilania po włączeniu stacyji i do kabelka od świateł pozycyjnych (musisz eksperymentalnie) - biało-zielony podaje zasilanie zegarka a pozostałe dwa są od podświetlenia - jeden daje pełne podświetlenie - a podłączenie drugie (po włączeniu swiateł) powinno nieco przyciemnić podświetlenie - zeby nie raziło po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem muszę dobrać się do bezpieczników? Mam nadzieję, i może tak jest, że kable mają takie same kolory co te odpowiednie w samochodzie - może to ułatwić podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Muszę sprawdzić jak są oznaczone te przewody. Potem zostanie dobranie się do słupka i poprowadzenie przewodów przy szybie czołowej. Innej koncepcji nie mam.

Dzieki za szybką odpowiedź i okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten zegarek jest troszkę inaczej podświetlany: zielone tło a cyfry czarne czyli na odwrót niż ten przy zapalniczce. A jak masz to podłączone? Sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki. Przyjdzie pobawić się w elektyka. Obym nie przesadził.

Dasz radę. Nie powinno nic się spieprzyć w przypadku pomyłki. Zacznij od masy. Potem metodą prób ustalisz jaki kabel zasila zegarek, jaki lampkę, a jaki podświetlenie zegarka. Kabel od podświetlenia podlącz do urzadzenia włączanego zaplonem, a resztę gdzieś do plusa - oczywiście masę do masy

270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno ten zegarek jest troszkę inaczej podświetlany: zielone tło a

> cyfry czarne czyli na odwrót niż ten przy zapalniczce.

to akurat nie ma żadnego znaczenia - kwestia jakie szkiełko LCD jest włożone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A bo ja wiem? Nigdy nie przyglądałem się zagarkowi w MK2... Zakładam,

> że takie same... Jeno ten w lusterku jakoś ładniej wyeksponowany

bo w tym w desce po włączeniu światęł przygasa podświetlenie - więc wnioskuję że dlatego 4 kabelki ida do tego lusterka - stąd napisałem wcześniej jak wg mnie to sie podłącza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w tym w desce po włączeniu światęł przygasa podświetlenie - więc

> wnioskuję że dlatego 4 kabelki ida do tego lusterka - stąd

> napisałem wcześniej jak wg mnie to sie podłącza

Aaaaaaaaaa... Nie, w moim nic nie przygasa. Może temu, iż nie świeci prosto w oczy jak w przypadku budy MK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.