Jump to content

Ile wytrzymuje skrzynia "eska"?

Kooboosh
 Share

Recommended Posts

Myślę, że kilka osób ma już doświadczenie w tym temacie i kilka skrzyń się "posypało"poprzez nadmierne dmuchanie tu i ówdzie wink.gif

Pytanie, na jakim setupie i przy jakim doładowaniu, ewentualnie jakiej mocy i momencie leci skrzynia c514 "eskowa"? hmm.gifpalacz.gif

> Myślę, że kilka osób ma już doświadczenie w tym temacie i kilka skrzyń się "posypało"poprzez

> nadmierne dmuchanie tu i ówdzie

> Pytanie, na jakim setupie i przy jakim doładowaniu, ewentualnie jakiej mocy i momencie leci

> skrzynia c514 "eskowa"?

Skrzynia była kupiona z małym przebiegiem (nie pamiętam ile, albo 40 albo 60 kkm) "igła", lata i ma się dobrze od 60kkm z moim turbo - 180nm od 3300 do 4300 rpm, moc 120 kuni przy 5300 rpm. Z tym, że nie ścigam się, auto jest (było) do tras, i delikatnie obchodzę się ze sprzęgłem (które też żyje tyle samo czasu, dłużej niż moje poprzednie tej samej firmy, które w serii 1.1 zajeździłem po 50kkm).

> Skrzynia była kupiona z małym przebiegiem (nie pamiętam ile, albo 40 albo 60 kkm) "igła", lata i ma

> się dobrze od 60kkm z moim turbo - 180nm od 3300 do 4300 rpm, moc 120 kuni przy 5300 rpm. Z

> tym, że nie ścigam się, auto jest (było) do tras, i delikatnie obchodzę się ze sprzęgłem

> (które też żyje tyle samo czasu, dłużej niż moje poprzednie tej samej firmy, które w serii 1.1

> zajeździłem po 50kkm).

no to podbijam, bo przy 170km i 230 nm też skrzynia nie żaliła się za bardzo...

szukam tej granicy... grinser006.gif

> no to podbijam, bo przy 170km i 230 nm też skrzynia nie żaliła się za bardzo...

> szukam tej granicy...

181ps

255Nm

Też jeżdżę normalnie,auto do jazdy na co dzień.

Czasem jak ktoś mnie sprowokuję na światłach,to pociągnę do czwórki bez popuszczenia gazu.

Ogólnie na T przejeździła ok 15tyś na ostatnim setupie może ze 2tyś.a wcześniej paręnaście z 1.2 16V.

Ogólnie ze skrzynią to dupa zbita bo raczej nie będzie dawać znać że się kończy.

> no ale rozumiem, że żyje?

> Nie ma dawać znać, że się kończy...

> bardziej mi chodzi o wyznaczenie, jak ustawić, aby wytrzymała, a przy jakich parametrach składać

> c510

realne 300Nm juz raczej nie przezyje ;P im wiecej niuta na dole tym szybciej zgon....