Skocz do zawartości

Zespół nagrzewnicy Uno/Siena


LordFalcon

Rekomendowane odpowiedzi

Pany sprawa jest...

Pękła mi obudowa zaworu nagrzewnicy w Uno (2 m-ce miała frown.gif ) niestety paragon jak na razie pozostaje zaginiony...

Nowy zawór kosztuje przynajmniej ~70zł

W takiej cenie można dostać kompletny zespół nagrzewnicy z Palio/Siena, a za trochę większe pieniądze wersję pod klimę...

No i teraz jest dylemat... czy kupować zawór czy robić tjun hehe.gif

A może ktoś ma do sprzedania zespół z palio/siena?

Sterowaniem się na razie nie przejmuje, ważne żeby jak najszybciej zaczęło grzać... ten tydzień ma być w miarę ciepło... ale później nie wiadomo...

Wiem że jest kupa rzeźbienia ale to się ogarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem nówkę sztukę kompletną nagrzewnicę z zaworem bodajrze behr albo valeo za 105 lub 115zł. Nie wiem czy jest sens bawić się w nagrzewnice od Sieny bo dużo z tym przeróbek. Moja nagrzewnica jeździ ze mną już chyba 4 rok.

PS też mi pękł zawór w oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu kupiłem nówkę sztukę kompletną nagrzewnicę z zaworem bodajrze behr albo valeo za

> 105 lub 115zł. Nie wiem czy jest sens bawić się w nagrzewnice od Sieny bo dużo z tym

> przeróbek. Moja nagrzewnica jeździ ze mną już chyba 4 rok.

> PS też mi pękł zawór w oryginalnej.

No właśnie ja kupiłem nagrzewnicę z zaworem... 77zł z przesyłką kosztowała... sciana.gif nowa oczywiście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie nagrzewnica ze sieny smile.gif:)

mówię to ja, były (i chyba jedyny poza drupim) posiadacz takiego super udogodnienia ;p

nie ma sensu bawić się z uniakową... zwłaszcza że Ty masz jeszcze dodatkową pompkę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko i wyłącznie nagrzewnica ze sieny smile.gif

> mówię to ja, były (i chyba jedyny poza drupim) posiadacz takiego super udogodnienia ;p

> nie ma sensu bawić się z uniakową... zwłaszcza że Ty masz jeszcze dodatkową pompkę ;p

nie licząc jeszcze mnie jako takiego posiadacza wink.gif

przeróbek tak naprawdę nie ma z tym dużo

jak byś chciał nagrzewnicę od palio albo od uniaka to pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w temacie nagrzewnicy w uniaku. Właśnie próbowałem wymontować zespół nagrzewnicy. Odkręciłem masę śrubek, mam nadzieję, że wszystkie.... a diablica nie wyłazi.... czy jest jakieś mocowanie od strony komory silnika lub pod plastikowym podszybiem? a może uszczelnienie obudowy tak się "skleiło"? Może ma ktoś dobre fotki elementów mocowania tego ustrojstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> w temacie nagrzewnicy w uniaku. Właśnie próbowałem wymontować zespół nagrzewnicy. Odkręciłem masę

> śrubek, mam nadzieję, że wszystkie.... a diablica nie wyłazi.... czy jest jakieś mocowanie od

> strony komory silnika lub pod plastikowym podszybiem? a może uszczelnienie obudowy tak się

> "skleiło"? Może ma ktoś dobre fotki elementów mocowania tego ustrojstwa?

Jak zdemontowałeś już wszytsko co się dało pod deską (a raczej po jej demontażu wink.gif ) to sam zespół trzyma się ściany grodziowej na 4 nakrętkach... po ich odkręceniu musi wyjść... może być lekki opór jeśli się skleiło trochę uszczelnienia i wygłuszenia ze sobą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zdemontowałeś już wszytsko co się dało pod deską (a raczej po jej demontażu ) to sam zespół

> trzyma się ściany grodziowej na 4 nakrętkach... po ich odkręceniu musi wyjść... może być lekki

> opór jeśli się skleiło trochę uszczelnienia i wygłuszenia ze sobą

Te nakrętki będą widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko i wyłącznie nagrzewnica ze sieny smile.gif

> mówię to ja, były (i chyba jedyny poza drupim) posiadacz takiego super udogodnienia ;p

> nie ma sensu bawić się z uniakową... zwłaszcza że Ty masz jeszcze dodatkową pompkę ;p

Też mam pompkę elektryczną na mały obieg.

Mam zakupiony cały zespół nagrzewnicy z Palio, ale kurcze odstrasza mnie trochę rzeźba z pokrętłami, bo chciałbym zostać przy oryginalnych pokrętłach, a spawanie plastiku (tych dźwigni z tyłu) jakoś do mnie nie przemawia...

Duża jest różnica na plus w porównaniu do oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam pompkę elektryczną na mały obieg.

> Mam zakupiony cały zespół nagrzewnicy z Palio, ale kurcze odstrasza mnie trochę rzeźba z

> pokrętłami, bo chciałbym zostać przy oryginalnych pokrętłach, a spawanie plastiku (tych

> dźwigni z tyłu) jakoś do mnie nie przemawia...

> Duża jest różnica na plus w porównaniu do oryginału?

A może ktoś opisać ile jest cięgieł, klap i ustawień w palio...?

Bo może by to zrobić na siłownikach i sterowniku LCD tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Też mam pompkę elektryczną na mały obieg.

> Mam zakupiony cały zespół nagrzewnicy z Palio, ale kurcze odstrasza mnie trochę rzeźba z

> pokrętłami, bo chciałbym zostać przy oryginalnych pokrętłach, a spawanie plastiku (tych

> dźwigni z tyłu) jakoś do mnie nie przemawia...

> Duża jest różnica na plus w porównaniu do oryginału?

Ciul z pokrętłami, najbardziej wku.... jest to że choć by jak kombinować to nie uda się uniknąć obcięcia schowka sick.gif

Udało mi się chociaż ocalić kierownice powietrza na nogi, wyciąłem tylko otwór na radio grinser006.gif

Jutro dalsza część walk -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> różnica.... hm... jakbyś ogrzewanie malucha porównywał do sauny parowej ;p u mnie można było w

> zimie w krótkim podkoszulku jeździć

ale jaki problem zlosnik.gif

jak kupiłem uniaka 899 zimą.... to pod koniec zimy dowiedziałem się ze termostat nie otwiera zlosnik.gif

całą zimę jeździłem i zadawałem sobie pytanie....

o co im chodzi ze uno zimą nie grzeje zlosnik.gif barany zlosnik.gif

na wiosnę zrozumiałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez foto sie nie liczy ;p

Łoj grzeje niemiłosiernie.

O wiele mniej elementów ciąłem niż Drupi 270751858-jezyk.gif

Za to większą dziurę w schowku wyciąłem żeby swobodnie wszystko się pod nim mieściło grinser006.gif

Jeszcze tylko wiązkę pociągnąć do pompki, bo na razie na wolnych słabo grzeje alien.gif

A przez święta może uda się zrobić sterowanie z użyciem serwomotorów via Arduino grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łoj grzeje niemiłosiernie.

> O wiele mniej elementów ciąłem niż Drupi

> Za to większą dziurę w schowku wyciąłem żeby swobodnie wszystko się pod nim mieściło

> Jeszcze tylko wiązkę pociągnąć do pompki, bo na razie na wolnych słabo grzeje

> A przez święta może uda się zrobić sterowanie z użyciem serwomotorów via Arduino

Pokaż zdjęcia - bo jestem ciekawy co tam jest wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.