Skocz do zawartości

Passat b5 wahacze - komplet - co polecicie - doświadczenia?


dyzioNR1

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam, przybywam tu ze Skody.

Pewnie będę się u Was pojawiał częściej.

Nabyłem Passata B5 1.8T z 98' od kolegi. Auto nie robi problemów, ale muszę wymienić zawaias z przodu.

Wiele osób - wiele zdań - jedni są za Master Sport, inni za Lemforderem, ciekaw jestem Waszych opinii.

Nie chciałbym, żebyśmy bili pianę tutaj, chciałbym, konkretów, co warto założyć, szczególnie interesuje mnie Meyle HD, ale opinie na temat innych mile widziane - nie wypowiadajmy się tylko o Lemach, jeśli ich się nie ma/miało... poprzyjmy to w/w doświadczeniem.

Sam jestem osobą, która zapłaci za Lema, czy Meyle, jeśli faktycznie warto. Lubię mieć porządnie zrobione i tyle. Wiem, że, żeby auto jeździło, trzeba o nie odpowiedni dbać, a wtedy odpłaci się bezawaryjnością. Jeżdżę głównie po mieście, wahacze będę wymieniał sam, więc koszt wymiany u mnie odpada.

Nie lubię jednak przepłacać, jeśli Lem jest przereklamowany, założę Master Sport z lepszymi drążkami kierowniczymi. Kosztu wymiany nie ma.

Pytałem głównie mechaników, oni wszyscy mówili kup najtańsze. Jedno jest tylko dla mnie dziwne - w już moim passku jest zamontowany prawie rok temu zawias firmy Kraft. Nie znam firmy, wiem, że to jedna z najtańszych propozycji. Już nie ma całej góry L/P + drążki się wys... więc to chyba dobry wybór nie był. Może 10 tys km wytrzymało.

Słyszałem również, że mogło to być spowodowane złym montażem (skręcenie na maksa prze opuszczeniem auta), ale góry się chyba inaczej nie da - dół rozumiem. Wskazówki dot. montażu również mile widziane.

Autem planuję pojeździć, jest zadbane mimo wieku. cool.gif z góry dzięki za odpowiedzi.

Ja nie znalazłem, ale jeśli temat był przewertowany - podeślijcie odnośnik, poczytam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do montażu i opini szukaj na forum tu vw

Chciałem wzbudzić dyskusję na temat tego Meyle HD, wiele osób (mi znajomych) go zachwala a nikt go nie zakładał:) Może to tylko reklama...

A Lema za 1200 ciężko mi będzie dostać. Dla firmy robiącej ekspertyzy samochodowe krzyczą w hurtowniach 1600,-.

Jak ewentualnie rozpoznać, że Lem to Lem, a nie Lem-czung spod małych rączek z Chin? Widziałem kiedyś za 1200,- na alledrogo, byleby był ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem wzbudzić dyskusję na temat tego Meyle HD, wiele osób (mi znajomych) go zachwala a nikt go

> nie zakładał:) Może to tylko reklama...

> A Lema za 1200 ciężko mi będzie dostać. Dla firmy robiącej ekspertyzy samochodowe krzyczą w

> hurtowniach 1600,-.

> Jak ewentualnie rozpoznać, że Lem to Lem, a nie Lem-czung spod małych rączek z Chin? Widziałem

> kiedyś za 1200,- na alledrogo, byleby był ori.

wymieniałem dolne banany z tych wahaczy jakieś 3 lata temu z lemfordera czyli ori i do dziś zero problemu kupione w sklepie z częściami samochodowymi zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 roku temu z braku kasy założyłem Ruville. Jeden nośny wymieniłem rok temu bo niby na sworzniu był luz. Komplet kosztował 900zł. Wymiana 300. Wtedy Lemforder kosztował 1600 za KPL a (teoretycznie) ori z Allegro 2200.

Zerknij za TRW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w FLu mam cały komplet Febi. Robił to w lutym 2012r kolber od którego kupiłem furę i jeszcze

> żadnych problemów nie ma

No właśnie miałem pisać o Febi zlosnik.gif

Jak ja kupowałem to różnica między lemforderem była dość spora. Jak kupowałem wtedy to mnie ostrzegali o podróbkach lemfordera, które można kupić za małe pieniądze głównie na allegro. Więc ja bym nie wierzył w okazje za 1200 zł ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie muszę wszystkiego, górę i końcówki tylko, tam jest luz, ale jeśli góra poszła po roku (firma Kraft) to czy zaraz nie pójdzie i dół??? hydrozagatka...

2. Lema mam po zniżkach za 1600,- nie ukrywam, to sporo, ale jestem w stanie, "ku chwale":)

3. Masz Meyle HD - czym się wyróżniają, ile już przejechałeś? Kusi mnie właśnie ta opcja, Tylko nie wiem czy aby mnie mózg nie oszukuje - cena pomiędzy najtańszym i najdroższym, wzmacniane:) pracuję w ten sposób, więc od razu zastanawiam się, czy ktoś mi faktycznie "promocji" nie robi. Z drugiej strony nawet gdzieś w prasie branżowej czytałem, że warto wzmacniane.

Ostatnio nie mówię, że mądre - kolega mówił, żeby pojechać i poszukać na "szrocie" tylko ze sprawdzonego auta,.. tylko jakie auto tam można uznać jak sprawdzone. Mnie osobiście pomysł podobałby się, gdybym miał auto sprzedawać a nie jeździć... choć tam można prawdziwy oryginał dostać:))) devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź jeszcze pod uwagę Mooga. Jakość OK (mam od kilkunastu tysięcy, ale są opinie, że jest dobry

> również na dłuższych przebiegach). Cenowo całkiem nieźle. No i wymieniłbym tylko to, co stuka.

spoko, jak ogarnę - dam znać. Jako, że sam będę wymieniał, + koszt części na firmę (-18% od podatku) to wybór chyba jednak padnie na Meyle HD i odpadnie kupowanie np. Master Sporta i końcówek Lema, bo "ponoć" końcówki Mastera od razu powinno się wrzucać do kosza.

Dziś zerkałem na jednym dolnym - prawy przód - guma się rwie. Pies tego Krafta... mlotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. nie muszę wszystkiego, górę i końcówki tylko, tam jest luz, ale jeśli góra poszła po roku (firma

> Kraft) to czy zaraz nie pójdzie i dół??? hydrozagatka...

> 2. Lema mam po zniżkach za 1600,- nie ukrywam, to sporo, ale jestem w stanie, "ku chwale":)

> 3. Masz Meyle HD - czym się wyróżniają, ile już przejechałeś? Kusi mnie właśnie ta opcja, Tylko nie

> wiem czy aby mnie mózg nie oszukuje - cena pomiędzy najtańszym i najdroższym, wzmacniane:)

> pracuję w ten sposób, więc od razu zastanawiam się, czy ktoś mi faktycznie "promocji" nie

> robi. Z drugiej strony nawet gdzieś w prasie branżowej czytałem, że warto wzmacniane.

> Ostatnio nie mówię, że mądre - kolega mówił, żeby pojechać i poszukać na "szrocie" tylko ze

> sprawdzonego auta,.. tylko jakie auto tam można uznać jak sprawdzone. Mnie osobiście pomysł

> podobałby się, gdybym miał auto sprzedawać a nie jeździć... choć tam można prawdziwy oryginał

> dostać:)))

To drugi zawias tego samochodu wcześniej przez 15 lat był fabryczny grinser006.gif (tylko banany zmieniane parę razy) Na Meyle HD mam zrobione około 20Kkm i kompletnie nic się nie dzieje. Znajomy w pastuchu ma od 50Kkm i niczego jeszcze nie dotykał. Moog też ok.gif i godne polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To drugi zawias tego samochodu wcześniej przez 15 lat był fabryczny (tylko banany zmieniane parę

> razy) Na Meyle HD mam zrobione około 20Kkm i kompletnie nic się nie dzieje. Znajomy w

> pastuchu ma od 50Kkm i niczego jeszcze nie dotykał. Moog też i godne polecenia

Daj znać u którego ze sprzedawców kupowałeś, i czy z łącznikami stabilizatora, czy bez. Kliknę sobie, to mi się lżej zrobi.. i na duchu i w kieszeni. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brałem od tego

> http://allegro.pl/wahacze-meyle-hd-audi-a4-a6-skoda-superb-vw-passat-i4697347268.html Jest

> trochę droższy ale szybka obsługa No i są 4 lata gwarancji łącznik oczywiście też

wziąłem z łącznikami z 1090,- z Wawy, blisko do reklamacji.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Zdam relację z użytkowania i dzięki za przyjęcie na AK.

pozdrawiam, 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem. Cisza.

Jako mało zaawansowany majsterkowicz:

- góra jest do wymiany przez moją małoletnią córkę bez kanału.

- dół - wygodnie na podnośniku.

Ogólnie, jeśli macie kogoś znajomego z podnośnikiem - dzień roboty a potem możecie brać to jako fuchę:)

.. 20.GIFja zdumiony sam sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem. Cisza.

> Jako mało zaawansowany majsterkowicz:

> - góra jest do wymiany przez moją małoletnią córkę bez kanału.

> - dół - wygodnie na podnośniku.

> Ogólnie, jeśli macie kogoś znajomego z podnośnikiem - dzień roboty a potem możecie brać to jako

> fuchę:)

> .. ja zdumiony sam sobą.

tam jest tak samo góra zrobiona jak w A4 B5? bo z tego co widziałem to w A4 śruby górne są nie do odkręcenia bez wyciągnięcia kolumny na zewnątrz, ponieważ kielich od wewnątrz jest tak wąski że śruby nie wyjdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie, jeśli macie kogoś znajomego z podnośnikiem - dzień roboty a potem możecie brać to jako

> fuchę:)

Super smile.gif Ale jak zobaczyłem ostatnio walkę ze śrubą właśnie na górze stwierdziłem, że nichu...oolery nie biorę sie za to zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w A4, ale pewno to samo. Wyjmujesz cały amortyzator ze sprężyną, na prawdę nic trudnego, należy tylko pamiętać, żeby zaznaczyć w jakiej pozycji są górne wahacze przy normalnie obciążonym aucie. W necie dużo filmików.

Jeśli chodzi o śrubę górnych wahaczy łączącą do zwrotnicy, bo z nią jest zazwyczaj problem, to ja go akurat nie miałem ze względu, że wahacze były wymieniane rok temu...

Stąd płynie nauka - nie kupować wahaczy KRAFT. Badziew albo poprzednik nie umiał założyć.

WAŻNE jest to, żeby wszystko dokręcać w pozycji "jak by auto stało na ziemi". gumy w sworzniach mają ograniczoną możliwość ruchu. Górę skręcałem na zewnątrz wcześniej zaznaczając pozycję wahaczy.

Życzę owocnych wymian. Nie bać się, idzie to ogarnąć mając niewielką wiedzę o autach. pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak jest w A4, ale pewno to samo. Wyjmujesz cały amortyzator ze sprężyną, na prawdę nic

> trudnego, należy tylko pamiętać, żeby zaznaczyć w jakiej pozycji są górne wahacze przy

> normalnie obciążonym aucie. W necie dużo filmików.

> Jeśli chodzi o śrubę górnych wahaczy łączącą do zwrotnicy, bo z nią jest zazwyczaj problem, to ja

> go akurat nie miałem ze względu, że wahacze były wymieniane rok temu...

> Stąd płynie nauka - nie kupować wahaczy KRAFT. Badziew albo poprzednik nie umiał założyć.

> WAŻNE jest to, żeby wszystko dokręcać w pozycji "jak by auto stało na ziemi". gumy w sworzniach

> mają ograniczoną możliwość ruchu. Górę skręcałem na zewnątrz wcześniej zaznaczając pozycję

> wahaczy.

> Życzę owocnych wymian. Nie bać się, idzie to ogarnąć mając niewielką wiedzę o autach.

też właśnie tak myślałem ostatnio oglądając auto, że najlepiej wyciągnąć całą kolumnę i wymieniać na zewnątrz...

dzięki za potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o śrubę górnych wahaczy łączącą do zwrotnicy, bo z nią jest zazwyczaj problem, to ja

> go akurat nie miałem ze względu, że wahacze były wymieniane rok temu...

Widzisz, a u mnie problem był bo wymiana była z 10 lat temu zlosnik.gif

> Stąd płynie nauka - nie kupować wahaczy KRAFT. Badziew albo poprzednik nie umiał założyć.

> WAŻNE jest to, żeby wszystko dokręcać w pozycji "jak by auto stało na ziemi". gumy w sworzniach

> mają ograniczoną możliwość ruchu. Górę skręcałem na zewnątrz wcześniej zaznaczając pozycję

> wahaczy.

> Życzę owocnych wymian. Nie bać się, idzie to ogarnąć mając niewielką wiedzę o autach.

Idzie idzie, tylko czasu brak i chęci szarpania sie z tym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.