Skocz do zawartości

Wypowiedzenie OC? dyskusja w pracy...


delco

Rekomendowane odpowiedzi

> Mozna mailem czy nie mozna...

> Ja uwazam ze tylko list polecony ew zostawienie za potwierdzeniem w biurze... Ale ja starej daty

> jestem i może sie nie znam?

można, ale ja wysłałem skan pisma z podpisem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna mailem czy nie mozna...

> Ja uwazam ze tylko list polecony ew zostawienie za potwierdzeniem w biurze... Ale ja starej daty

> jestem i może sie nie znam?

mozna mailem, ale to musi być specjalny mail ubezpieczyciela na wypowiedzenia a nie taki ogólny do kontaktu...wypowiadałem raz i na infolinii podali mi maila (pokręcona nazwa) na wypowiedzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna mailem czy nie mozna...

> Ja uwazam ze tylko list polecony ew zostawienie za potwierdzeniem w biurze... Ale ja starej daty

> jestem i może sie nie znam?

Można. Przychodzi potem mail że wypowiedziano, lub pocztą powiadomienie listowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna mailem czy nie mozna...

> Ja uwazam ze tylko list polecony ew zostawienie za potwierdzeniem w biurze... Ale ja starej daty

> jestem i może sie nie znam?

Mozna przy załozeniu że w mailu załacznikiem jest skan dokumentu z podpisem osoby wypowiadajcej umowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu, podobnie jak ja, jesteś ostrożny.

Ale jeśli TU dopuszcza to czemu nie korzystać?Jeśli przysyłają potwierdzenie na maila lub do domu (a przysyłają) to przecież nie ma się co obawiać, ewentualnie można dla tych ostrożnych zadzwonić dzień później i się dopytać.

Ja tam jeśli mam możliwość załatwienia czegoś via mail to korzystam, zaoszczędza mi to czas.

Swego czasu TU miało problem z jakimś tam ubezpieczeniem moim i powiedziałem, że to zgłoszone było, Pani zapytała czy pamiętam kiedy, sprawdziłem szybko bo dzień później ubezpieczałem u nich inny pojazd. Powiedziała że oddzwoni, oddzwoniła za 15 min, przeprosiła za zamieszanie, powiedziała że ma nagranie z tego nr i z tego dnia i faktycznie coś przeoczono (minęło ponad pół roku).

Złożyłem również wypowiedzenie w 2011r w placówce TU, za potwierdzeniem przyjęcia na kopii, do zwrotu zostało ok 150zł, którego TU nie wypłaciło do dziś, przesłałem im na maila skan z tym, żeby wyjaśnili temat-cisza. Co radzisz, wysłać im przedsądowne tak jak oni to robią czy do Kruka ich zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeśli TU dopuszcza to czemu nie korzystać?

Z ostrożności "procesowej". Skuteczność takiego maila, w oparciu o Kodeks Cywilny jest żadna.

Ja zdecydowałbym się na mailowe załatwianie kwestii umów jedynie w przypadku, gdyby było to opisane w zawartej umowie.

Inaczej można się po prostu podłożyć niechcący.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ostrożności "procesowej". Skuteczność takiego maila, w oparciu o Kodeks Cywilny jest żadna.

> Ja zdecydowałbym się na mailowe załatwianie kwestii umów jedynie w przypadku, gdyby było to opisane

> w zawartej umowie.

> Inaczej można się po prostu podłożyć niechcący.

> mar00ha

Ale w jaki sposób podłożyć, skoro przychodzi Ci wiadomość taka sama jak w przypadku poleconego, że umowa rozwiązana? niewiem.gif

Poza tym mail w sądzie jest traktowany dość poważnie, na swoim przykładzie przetrenowane, że korespondencja mailowa jest brana jako dowód. Tak samo zgłoszenie telefoniczne, jest nagrywane i pisałem już, że TU wykopało rozmowę sprzed pół roku, przeprosili za zakręcenie się i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w jaki sposób podłożyć, skoro przychodzi Ci wiadomość taka sama jak w przypadku poleconego, że

> umowa rozwiązana?

Opierasz sie na tym, ze przychodzi, a jak nie przyjdzie jak owe 150zl?

> Poza tym mail w sądzie jest traktowany dość poważnie, na swoim przykładzie przetrenowane, że

> korespondencja mailowa jest brana jako dowód. Tak samo zgłoszenie telefoniczne, jest nagrywane

> i pisałem już, że TU wykopało rozmowę sprzed pół roku, przeprosili za zakręcenie się i po

> temacie.

Za to o 150 chcesz isc do sadu, wiec jak widzisz TU raz dziala, raz nie dziala.

Co do traktowania przez sady maila sie nie wypowiem, bo pojecia nie mam i nie trenowalm, ale w PL papier z pieczatka to jest nadal papier z pieczatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeśli TU dopuszcza to czemu nie korzystać?

A jeśli ja zgodzę się sprzedać Ci mieszkanie w oparciu o umowę spisaną na kawałku papieru toaletowego?

> Jeśli przysyłają potwierdzenie na maila lub do domu

> (a przysyłają) to przecież nie ma się co obawiać, ewentualnie można dla tych ostrożnych

> zadzwonić dzień później i się dopytać.

Biorąc pod uwagę, że Ty i TU macie sprzeczne interesy w kwestii wypowiedzenia umowy, ich dobrą wolę traktowałbym z przymrużeniem oka. Zanim dostaniesz potwierdzenie może być za późno. Telefoniczne zapewnienie nic nie znaczy.

> Ja tam jeśli mam możliwość załatwienia czegoś via mail to korzystam, zaoszczędza mi to czas.

Do czasu kiedy ktoś zechce wykorzystać to przeciwko Tobie.

> Złożyłem również wypowiedzenie w 2011r w placówce TU, za potwierdzeniem przyjęcia na kopii, do

> zwrotu zostało ok 150zł, którego TU nie wypłaciło do dziś, przesłałem im na maila skan z tym,

> żeby wyjaśnili temat-cisza. Co radzisz, wysłać im przedsądowne tak jak oni to robią czy do

> Kruka ich zgłosić?

Na HP pisałeś, że masz 4 smutnych panów do dyspozycji. Może ich użyj? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm .... "polski podpis elektroniczny" ??

hehe.gifok.gif

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. grinser006.gif Dosyć popularna praktyka - TU zarządcy drogi, od którego żądałem odszkodowania za uszkodzoną oponę, takiej właśnie formy wymagało. Co ciekawe - odszkodowanie wypłacili bez mrugnięcia okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę, że Ty i TU macie sprzeczne interesy w kwestii wypowiedzenia umowy, ich dobrą wolę

> traktowałbym z przymrużeniem oka. Zanim dostaniesz potwierdzenie może być za późno.

Ale te które wysyłałem mailem, nawet tego samego dnia na mailu miałem rozwiązanie. Trochę przewrażliwienie z Waszej strony wg mnie.

> Telefoniczne zapewnienie nic nie znaczy.

Dlaczego?Telefonicznie również możesz zawszeć umowę, więc dlaczego nie możesz jej rozwiązać w ten sam sposób?

> Do czasu kiedy ktoś zechce wykorzystać to przeciwko Tobie.

Tu fakt, jakieś tam ryzyko istnieje, tylko w jakim celu niby?

> Na HP pisałeś, że masz 4 smutnych panów do dyspozycji. Może ich użyj?

Ale oni nie są na etacie u mnie, więc dużo więcej by wyszło niż mi wisi TU smile.gif Poza tym to jest "ostatnia deska ratunku" gdy wszystkie werbalne i poza werbalne metody zawiodą. Wolę sprawy rozwiązywać dyplomatycznie, niestety jest jakiś odsetek "człowieków" którzy myślą, że schowanie głowy w piasek, wyrzucenie simki i nie odbieranie maili uchroni ich od sprawiedliwości. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale te które wysyłałem mailem, nawet tego samego dnia na mailu miałem rozwiązanie. Trochę

> przewrażliwienie z Waszej strony wg mnie.

Powtarzam - ostrożność.

> Dlaczego?Telefonicznie również możesz zawszeć umowę, więc dlaczego nie możesz jej rozwiązać w ten

> sam sposób?

A ile umów OC zawarłeś przez telefon?

> Tu fakt, jakieś tam ryzyko istnieje, tylko w jakim celu niby?

Wystarczy, że jakaś urocza pani Kasia, pracownik niskiego szczebla Twojego TU, przyjmując maila od Ciebie będzie myślała o trzeciej (!) randce ze swoim nowym facetem, maila zapomni wydrukować i ktoś kiedyś to dostrzeże na skutek czego wyśle Ci wezwanie do zapłaty.

> Wolę sprawy

> rozwiązywać dyplomatycznie, niestety jest jakiś odsetek "człowieków" którzy myślą, że

> schowanie głowy w piasek, wyrzucenie simki i nie odbieranie maili uchroni ich od

> sprawiedliwości.

Dział V kpc stoi przed Tobą otworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że jakaś urocza pani Kasia, pracownik niskiego szczebla Twojego TU, przyjmując maila od

> Ciebie będzie myślała o trzeciej (!) randce ze swoim nowym facetem, maila zapomni wydrukować i

> ktoś kiedyś to dostrzeże na skutek czego wyśle Ci wezwanie do zapłaty.

Dlatego w pismie prosisz o potwierdzenie przyjęcia wypowiedzenia i sobie je drukujesz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego w pismie prosisz o potwierdzenie przyjęcia wypowiedzenia i sobie je drukujesz

i cóż z tego skoro w ustawie o OC stoi jak byk

Quote:

art. 28

1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi
na piśmie
zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i cóż z tego skoro w ustawie o OC stoi jak byk Quote:

> art. 28

> 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12

> miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta,

> nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została

> zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

A czy wysłanie skanu pisma mailem nie jest wypowiedzeniem " na pismie" ?? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jest, z choćby tak banalnego powodu, że TU nie ma org tylko skan/wydruk, nie mają pisma z

> odręcznym podpisem.

Bardzo mozliwe, nie mniej wypowiadałem tak już z 5-6 razy i nigdy nie było problemu co nie znaczy że kiedys go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli ja zgodzę się sprzedać Ci mieszkanie w oparciu o umowę spisaną na kawałku papieru

> toaletowego?

Dobrze wiesz, że umowa przeniesienia własności nieruchomości musi być zawarta przed notariuszem. I mieć formę aktu notarialnego.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mozliwe, nie mniej wypowiadałem tak już z 5-6 razy i nigdy nie było problemu co nie znaczy

> że kiedys go nie będzie.

Podobnie ja - wysyłałem skany odręcznie podpisanego pisma i po otrzymaniu potwierdzenia, zamykałem sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Dosyć popularna praktyka

Mi kiedyś urząd odpowiedział (na piśmie, z pieczątką, a jak !), że nie rozpozna mojego wniosku złożonego mailem, bo kpa takiej formy nie zna i że może być faksem.

Następnie wysłałem im ten sam wniosek faksem internetowym i go rozpoznali hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi kiedyś urząd odpowiedział (na piśmie, z pieczątką, a jak !), że nie rozpozna mojego wniosku

> złożonego mailem, bo kpa takiej formy nie zna i że może być faksem.

> Następnie wysłałem im ten sam wniosek faksem internetowym i go rozpoznali

Sam widzisz że bywa różnie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze wiesz, że umowa przeniesienia własności nieruchomości musi być zawarta przed notariuszem. I

> mieć formę aktu notarialnego.

A wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC musi nastąpić na piśmie. Dlaczego, skoro towarzystwa przyjmują wypowiedzenia "mejlem", to ja nie mogę sprzedać mieszkania w oparciu o umowę wpisaną na rolce z Rossmana? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC musi nastąpić na piśmie. Dlaczego, skoro towarzystwa

> przyjmują wypowiedzenia "mejlem", to ja nie mogę sprzedać mieszkania w oparciu o umowę wpisaną

> na rolce z Rossmana?

Ale kto Ci broni ??? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna mailem czy nie mozna...

> Ja uwazam ze tylko list polecony ew zostawienie za potwierdzeniem w biurze... Ale ja starej daty

> jestem i może sie nie znam?

Wypowiadałem niedawno mailem wysłanym na oficjalny adres ubezpieczyciela.

Dostałem zwrotkę od człowieka z centrali o potwierdzeniu i anulowaniu ubezpieczenia.

Na WWW tej firmy wisi wyraźnie, że można wypowiadać mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powtarzam - ostrożność.

Rozumiem.

> A ile umów OC zawarłeś przez telefon?

Yyy kilanaście (dziesiąt) ??? confused.gif nie pamiętam, w każdym bądź razie-wiele. Odczytywane są warunki, dane, czy się Pan zgadza, TAK i przychodzi na maila potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia, drukuję sobie papierek dla Policji, opłacam polisę przez net. Od jakiegoś czasu nie ruszam się sprzed kompa by ogarnąć temat OC (zawarcie/rezygnacja), czy PCC3 do US itd.

> Wystarczy, że jakaś urocza pani Kasia, pracownik niskiego szczebla Twojego TU, przyjmując maila od

> Ciebie będzie myślała o trzeciej (!) randce ze swoim nowym facetem, maila zapomni wydrukować i

> ktoś kiedyś to dostrzeże na skutek czego wyśle Ci wezwanie do zapłaty.

No jak nie mam potwierdzone, to tel na następny dzień co się dzieje. Listu poleconego też się mogą wyprzeć. Treści nikt nie zna, odebrała zakochana pani Kasia i zgubiła idąc po schodach.

> Dział V kpc stoi przed Tobą otworem.

Lizałem trochę jak potrzebowałem zasięgnąć info. tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mozliwe, nie mniej wypowiadałem tak już z 5-6 razy i nigdy nie było problemu co nie znaczy

> że kiedys go nie będzie.

Otóż to. Działa to dość nieźle i oszczędza czasu i pracownikom TU i mi jako "pacjentowi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.