Skocz do zawartości

Monitoring


ares

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że jakiś prawdziwie mnie miłujący ale skryto wielbiący porysował mi 4 raz w ciągu roku auto, myślę o zamontowaniu kamery koło okna, skierowanej na parking przed blokiem.

Czy coś takiego się nada?

Co jeszcze bym do tego potrzebował w zestawie do działania bo przyznam że w tym temacie lamą zupełną jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z tym, że jakiś prawdziwie mnie miłujący ale skryto wielbiący porysował mi 4 raz w ciągu

> roku auto, myślę o zamontowaniu kamery koło okna, skierowanej na parking przed blokiem.

> Czy coś takiego się nada?

obiektyw bez regulacji

> Co jeszcze bym do tego potrzebował w zestawie do działania bo przyznam że w tym temacie lamą

> zupełną jestem

zasilacz do kamery i jakis rejestrator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z tym, że jakiś prawdziwie mnie miłujący ale skryto wielbiący porysował mi 4 raz w ciągu

> roku auto, myślę o zamontowaniu kamery koło okna, skierowanej na parking przed blokiem.

> Czy coś takiego się nada?

> Co jeszcze bym do tego potrzebował w zestawie do działania bo przyznam że w tym temacie lamą

> zupełną jestem

Przy tej rozdzielczości i obiektywu zapomnij o jakimkolwiek użytecznym obrazie.

Nie chce mi się pisać elaboratu, bo dopiero wróciłem z roboty, ale by miało to jakiś sens, to raczej coś w ten deseń:

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W związku z tym, że jakiś prawdziwie mnie miłujący ale skryto wielbiący porysował mi 4 raz w ciągu

> roku auto, myślę o zamontowaniu kamery koło okna, skierowanej na parking przed blokiem.

> Czy coś takiego się nada?

> Co jeszcze bym do tego potrzebował w zestawie do działania bo przyznam że w tym temacie lamą

> zupełną jestem

kamera kiepska, polecam coś z procesorem Sony Effio i nie musi kosztować kroci- jak kupuje na Aliexpres od chińczyka za 120-140 PLN, choć mam także markowe Novusa (ale też robione w Chinach zlosnik.gif ) i różnicy nie widzę...

np na te kamerę jest co jakiś czas promocja i cena jest wtedy do 31-37 euro:

http://www.aliexpress.com/item/New-700TV.../727451907.html

mam ich kilka i chodzą ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kamera kiepska, polecam coś z procesorem Sony Effio i nie musi kosztować kroci- jak kupuje na

> Aliexpres od chińczyka za 120-140 PLN, choć mam także markowe Novusa (ale też robione w

> Chinach ) i różnicy nie widzę...

> np na te kamerę jest co jakiś czas promocja i cena jest wtedy do 31-37 euro:

> http://www.aliexpress.com/item/New-700TV.../727451907.html

> mam ich kilka i chodzą ok

A jak sobie taka kamera radzi w nocy?

Masz może jakieś zdjęcie albo nagranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sobie taka kamera radzi w nocy?

> Masz może jakieś zdjęcie albo nagranie?

coś postaram się zgrać. aczkolwiek tam gdzie kamera pracuje w całkowitej ciemności jest trawa i kostka brukowa, wiec ciężko będzie oceniać jakość ze względu na monotonne tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś postaram się zgrać. aczkolwiek tam gdzie kamera pracuje w całkowitej ciemności jest trawa i

> kostka brukowa, wiec ciężko będzie oceniać jakość ze względu na monotonne tło.

Takie kamery w Polsce kosztują do 150zł. (Jak coś to zapraszam grinser006.gif) To analog, cudów nie będzie. Jak ma być jakość to tylko kamery IP. W miarę dobra kamera IP 1,3MPix kosztuje obecnie jakieś 430zł.

Jakość nagrania analoga:

Jakość nagrania kamery IP 1.3 MPix:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakość nagrania analoga:

> Jakość nagrania kamery IP 1.3 MPix:

akurat w tych przykładach jakiś kolosalnych różnic nie widzę w szczegółowości (chyba, że mówimy o kolorystyce) ok.gif, aby dopłacać 300 PLN

ale za pewne w innych warunkach by były.

Jesli bym teraz robił monitoring to pewnie bym kupił megapixleówki...technika idzie do przodu i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie kamery w Polsce kosztują do 150zł. (Jak coś to zapraszam ) To analog, cudów nie będzie. Jak

> ma być jakość to tylko kamery IP. W miarę dobra kamera IP 1,3MPix kosztuje obecnie jakieś

> 430zł.

> Jakość nagrania analoga:

> Jakość nagrania kamery IP 1.3 MPix:

Dosyć mało informacyjne porównanie, bo z różnymi ogniskowymi obiektywów i w różnych warunkach oświetlenia.

A co z pojemnością dysków rejestratora - ilokrotnie więcej miejsca na jednostkę czasu zajmuje zapis 1,3 Mpx w stosunku do analogowego 480 tvl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat w tych przykładach jakiś kolosalnych różnic nie widzę w szczegółowości (chyba, że mówimy o

> kolorystyce) , aby dopłacać 300 PLN

> ale za pewne w innych warunkach by były.

> Jesli bym teraz robił monitoring to pewnie bym kupił megapixleówki...technika idzie do przodu i

> tyle..

Wszystko fajnie jak porównujemy obraz w dzień i to w dodatku bez dużego nasłonecznienia.

Spore problemy zaczynają się w nocy przy kiepskim oświetleniu. O ile obraz statyczny jest OK, to poruszający się obiekt wygląda jak zjawa (a dzieje się tak bo kamera automatycznie wydłuża czas otwarcie migawki). I mino że masz kamerę megapikselową to czasami gorzej na niej widać niż na analogu.

Kamery megapikselowe mają przetworniki CMOS, dobre analogi mają bardziej czułe przetworniki CCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze się do tematu. potrzebowałbym ze 2 takie kamery IP ale wewnętrzne obrotowe do podglądu na zewnątrz. Może ktos coś doradzić bo ceny zaczynają sie od 100zł do jakieś 600zł

o dzień to luz chodzi o noc, ale zupełnych ciemności nie ma są lampy uliczne oddalone jakies 15m od okna. Kamery zamontowane w środku podglądające to co za oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyłącze się do tematu. potrzebowałbym ze 2 takie kamery IP ale wewnętrzne obrotowe do podglądu na

> zewnątrz. Może ktos coś doradzić bo ceny zaczynają sie od 100zł do jakieś 600zł

> o dzień to luz chodzi o noc, ale zupełnych ciemności nie ma są lampy uliczne oddalone jakies 15m od

> okna. Kamery zamontowane w środku podglądające to co za oknem

Niestety kiepski pomysl, bo szyby w oknie powoduja refleksy i o ile w dzien bedzie znosnie to gdy wlaczy sie oswietlenie w kamerze to nic nie bedzie widac poza jedna wielka jasna plama swiatla odbita od okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety kiepski pomysl, bo szyby w oknie powoduja refleksy i o ile w dzien bedzie znosnie to gdy

> wlaczy sie oswietlenie w kamerze to nic nie bedzie widac poza jedna wielka jasna plama swiatla

> odbita od okna.

z tym nie problem można założyć filtr polaryzacyjnt na soczewkę która eliminuje refleksu.

chodzi o samą kamerę ip obrotową sterowana androidem w miarę dobrej jakości i nie kosztującej tysiąc za 1 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym nie problem można założyć filtr polaryzacyjnt na soczewkę która eliminuje refleksu.

> chodzi o samą kamerę ip obrotową sterowana androidem w miarę dobrej jakości i nie kosztującej

> tysiąc za 1 szt

Tylko po co kombinowac jak kon pod gore, wszystkiego tym nie zalatwisz i nie do kazdej soczewki dostaniesz filtr. A wieczorem wlaczysz swiatlo w pomieszczeniu i tez bedzie problem z widokiem na ciemna okolice. Chcesz miec podglad na ulice czy parking to kup kamere zewnetrzna i zamontuj za oknem, natomiast w domu zastosuj jakas druga, juz wewnetrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko po co kombinowac jak kon pod gore, wszystkiego tym nie zalatwisz i nie do kazdej soczewki

> dostaniesz filtr. A wieczorem wlaczysz swiatlo w pomieszczeniu i tez bedzie problem z widokiem

> na ciemna okolice. Chcesz miec podglad na ulice czy parking to kup kamere zewnetrzna i

> zamontuj za oknem, natomiast w domu zastosuj jakas druga, juz wewnetrzna.

ma być wew obrotowa najlepiej sterowana androidem żebym wiedział czy ktoś mi się po pomieszczeniu kręci. Na zewnątrz podgląd to tylko na kawałem miedzy domem a drogą bo czasami mam nieproszonych gości.

z drugiej strony przed domem mam wew parking na dwa auta i to mi czasem tez zdarzają się nie proszeniu goście. Ostatnio wycieli mi masz aluminiowy 5 metrowy, zniszczyli lampę itd

rejestrator i kamery zew raczej nie wchodzą w grę bo okablowanie na zewnątrz jest nie możliwe do pociągniecia, a koszt kilku tysięcy trochę dużo. a tam mi wystarczą dwie max 3 kamery, które ewentualnie zdalnie obrócę jak mnie nie będzie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma być wew obrotowa najlepiej sterowana androidem żebym wiedział czy ktoś mi się po pomieszczeniu

> kręci. Na zewnątrz podgląd to tylko na kawałem miedzy domem a drogą bo czasami mam

> nieproszonych gości.

> z drugiej strony przed domem mam wew parking na dwa auta i to mi czasem tez zdarzają się nie

> proszeniu goście. Ostatnio wycieli mi masz aluminiowy 5 metrowy, zniszczyli lampę itd

> rejestrator i kamery zew raczej nie wchodzą w grę bo okablowanie na zewnątrz jest nie możliwe do

> pociągniecia, a koszt kilku tysięcy trochę dużo. a tam mi wystarczą dwie max 3 kamery, które

> ewentualnie zdalnie obrócę jak mnie nie będzie w domu

Jakie kilka tys zl?? Rejestrator + 3 kamery 720p mozesz miec juz za 1200-1500zl + koszt dysku.

A druga sprawa, to zdalny podglad kamery 720p potrzebuje dobrej przepustowosci lacza. Kilka dni temu sprawdzalem, to jedna na sam obraz potrzebuje 3,5-4 Mbit/s co czesto staje sie problemem przy necie mobilnym.

Jak masz nieproszonych gosci to tym bardziej potrzebny rejestrator, moze byc ciezko trafic w ich obecnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie kilka tys zl?? Rejestrator + 3 kamery 720p mozesz miec juz za 1200-1500zl + koszt dysku.

> A druga sprawa, to zdalny podglad kamery 720p potrzebuje dobrej przepustowosci lacza. Kilka dni

> temu sprawdzalem, to jedna na sam obraz potrzebuje 3,5-4 Mbit/s co czesto staje sie problemem

> przy necie mobilnym.

> Jak masz nieproszonych gosci to tym bardziej potrzebny rejestrator, moze byc ciezko trafic w ich

> obecnosc.

Przy analogach 480 TVL potrzeba - zależnie od ilości szczegółów na obrazie - od 150 do 1000 kb/s.

Przy uploadzie łącza netowego 1 Mb/s daje się oglądać obraz płynnie z góra 1-2 jednocześnie, w miarę znośnie czasem z czterech, ale przy większej liczbie zaczyna rwać i stopklatkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://niebezpiecznik.pl/post/hasla-backdoory-do-rejestratorow-kamer-monitoringu-cctv/#more-10197

Quote:

Hasło admina działa wprawdzie tylko lokalnie, przy rejestratorze, ale jest to moim zdaniem “świetny” sposób na wykasowanie nagrań z włamania, bez konieczności wyrąbywania dziury w szafie rackowej.


Tylko że rejestrator musi mieć podłączony lokalny monitor - fizycznie, plus mysz, żeby się dało tego hasła użyć, to raz.

A dwa, to że z wzoru podanego przez nich wychodzi więcej cyfr, niż dopuszczana maksymalna długość hasła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod warunkiem, że ma podpięty monitor i myszkę

To już jest najmniejszy problem. Większość tych rejestratorów ma analogowe wyjście wizji, można pod to podłączyć praktycznie wszystko z wejściem A/V, np 2 calowy monitor od kamerki cofania zasilany z baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już jest najmniejszy problem. Większość tych rejestratorów ma analogowe wyjście wizji, można pod

> to podłączyć praktycznie wszystko z wejściem A/V, np 2 calowy monitor od kamerki cofania

> zasilany z baterii.

No ale to wymaga fizycznego dostępu do rejestratora. I żeby podpiąć myszkę, bo bez niej monitor da Ci tylko podgląd obrazu.

No i jest jeszcze taki detal, że przynajmniej część rejestratorów umożliwia (okresowe) zrzucanie zapisów filmowych i zdjęć na zewnętrzny serwer przez www.

Z jednej strony ten "backdoor" to wtopa producenta, z drugiej, zabieg bardzo powszechnie stosowany przez producentów wielu urządzeń, żeby sobie ułatwić serwis. Problem się pojawił wraz z rozrostem serwisów i Internetem, gdzie można taki kod błyskawicznie rozpowszechnić. Znam pewne osiedle, gdzie serwis sobie ustawił standardowy kod nadrzędny dostępu do wszystkich bramofonów w wielu blokach, który oczywiście jest znany wszystkim w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkim o czym piszesz. Powiedz mi tylko ilu użytkowników przykładowego BCS-a zrzuca nagrania na zewnętrzne serwery, czy inne nośniki. Co do fizycznego dostępu to możesz zrobić wszystko z tymi rejestratorami przez telnet. Niestety klient i tak to kupi bo jest tanie, a jak jest tanie to jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się ze wszystkim o czym piszesz. Powiedz mi tylko ilu użytkowników przykładowego BCS-a

> zrzuca nagrania na zewnętrzne serwery, czy inne nośniki.

Z prywatnych zapewne prawie nikt zlosnik.gif Z "bardziej zawodowych", to może jeżeli są węzłami sieci większego monitoringu, gdzie pełnią rolę "magazynów lokalnych", ale obraz jest i tak dodatkowo rejestrowany w systemie konsolidującym różne podsystemy.

> Co do fizycznego dostępu to możesz

> zrobić wszystko z tymi rejestratorami przez telnet.

Coś bliżej?

> Niestety klient i tak to kupi bo jest

> tanie, a jak jest tanie to jest dobre.

I postawi w centralnym miejscu salonu na widoku na regale zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z prywatnych zapewne prawie nikt Z "bardziej zawodowych", to może jeżeli są węzłami sieci

> większego monitoringu, gdzie pełnią rolę "magazynów lokalnych", ale obraz jest i tak dodatkowo

> rejestrowany w systemie konsolidującym różne podsystemy.

Tak Ci się wydaje. Przykładowo: jet jakieś centrum gdzie siedzi fizyczna ochrona i ślepi w monitory, oprócz tego są obiekty z monitoringiem (lokalny rejestrator i kamery) podłączone siecią do tego centrum. Sam masz rejestrator i wiesz ile "ważą" nagrania. Wyobrażasz sobie zrzucanie takiej ilości danych po sieci?

> Coś bliżej?

Nie mogę.

> I postawi w centralnym miejscu salonu na widoku na regale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak Ci się wydaje. Przykładowo: jet jakieś centrum gdzie siedzi fizyczna ochrona i ślepi w

> monitory, oprócz tego są obiekty z monitoringiem (lokalny rejestrator i kamery) podłączone

> siecią do tego centrum. Sam masz rejestrator i wiesz ile "ważą" nagrania. Wyobrażasz sobie

> zrzucanie takiej ilości danych po sieci?

Tak, oczywiście nie są to sieci typu neostrady, a dedykowane światłowodowe. Tak po świecie mają rozwiązany monitoring miasta, koleje, metra czy banki. Na żywo leci do centrum obraz z tysięcy kamer jednocześnie. Oczywiście tego jednocześnie nikt nie ogląda, analizują to programy rozpoznawania obrazu i na tablicę wyrzucają te, gdzie "coś się dzieje". Nie tylko na podstawie analizy samego obrazu, ale na przykład przyjścia sygnału alarmowego z obiektu czy innych czujników "sygnalizacji stanu". Część reakcji jest automatyzowana kompletnie, część wymaga zatwierdzenia przez operatora, a część pełnej obsługi. Ale obrazu to lecą jakieś petabajty.

> Nie mogę.

To inaczej - nie jak, a czy? Np, rejestrator BCS podpięty do sieci z dostępem z zewnątrz przez NOIP i zmienionymi wszystkimi ustawieniami domyślnymi, włącznie z jego adresem IP. Duże zagrożenie podglądem nieautoryzowanym?

Bo najpierw ktoś go musi znaleźć. A potem złamać dostęp. Czy w panelu logowania dostępnym przez sieć jest też "backdoorowy" login i hasło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.