Skocz do zawartości

[AG] Problem z paliwem?


bochen88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ja taki niepokojący objaw...który zaczyna mnie lekko irytować.

Pacjent: Astra G 1.6 8v 85KM

Czasami (nie ważne zimny/ciepły) mam problem z odpalaniem, tzn. albo długo kręci, albo odpali i zgaśnie (wystarczy przycisnąć gaz i wskakuje na obroty). Żaden check się nie pali, komputer nic nie wykazał. Dodatkowo podczas jazdy jednostajną prędkością czy po odpuszczeniu gazu czuję lekkie dławienie auta.

Czy to może być padająca pompa paliwa? Fakt, że kiedyś zatankowałem na prawie pusty zbiornik paliwo wydaje mi się kiepskiej jakości (śmierdziały mi ręce rozpuszczalnikiem), ale to było prawie miesiąc temu.

Miał ktoś może coś takiego?

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ja taki niepokojący objaw...który zaczyna mnie lekko irytować.

> Pacjent: Astra G 1.6 8v 85KM

> Czasami (nie ważne zimny/ciepły) mam problem z odpalaniem, tzn. albo długo kręci, albo odpali i

> zgaśnie (wystarczy przycisnąć gaz i wskakuje na obroty). Żaden check się nie pali, komputer

> nic nie wykazał. Dodatkowo podczas jazdy jednostajną prędkością czy po odpuszczeniu gazu czuję

> lekkie dławienie auta.

> Czy to może być padająca pompa paliwa? Fakt, że kiedyś zatankowałem na prawie pusty zbiornik paliwo

> wydaje mi się kiepskiej jakości (śmierdziały mi ręce rozpuszczalnikiem), ale to było prawie

> miesiąc temu.

> Miał ktoś może coś takiego?

Pytanie o stan czystości przepustnicy? Czysta, brudna, kiedy czyszczona?

Silniki Z16SE są także wrażliwe na jakość świec zapłonowych - powinny być zmieniane max co 60kkm, i powinny być czteroelektrodowe. Od tego bym zaczął.

EDIT. I jeszcze jedno, stan przewodów zapłonowych - najlepszy test to otworzyć maskę po zmroku, odpalić auto, wziąć rozpylacz do kwiatów i spryskiwać przewody zapłonowe obserwując czy pojawia się gdzieś iskrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.