Skocz do zawartości

Przerabiamy Suzuki


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem wizualizacje przeróbki mojego Suzuki:)

Jako że zaspamowałem już twarzoksiążkę dokumentnie tematem. Zostały mi odłamy wolności typu AK, gdzie użytkownicy najbliźsi memu sercu, jak rodzina... (i RSSS też;)smile.gif

Która wersja?

288044504-suzuki4.jpg

Już mi chodzi po łbie konkretny wygląd 4 i 5, ale musze znaleźć czas bo to znowu grubo czasu pociągnie w PSD:)

post-23764-14352526910492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygotowałem wizualizacje przeróbki mojego Suzuki:)

> Jako że zaspamowałem już twarzoksiążkę dokumentnie tematem. Zostały mi odłamy wolności typu AK,

> gdzie użytkownicy najbliźsi memu sercu, jak rodzina... (i RSSS też;)

> Która wersja?

> Już mi chodzi po łbie konkretny wygląd 4 i 5, ale musze znaleźć czas bo to znowu grubo czasu

> pociągnie w PSD:)

Z tych to tylko 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo fajne wizualizacje widać że wsadziłeś w to sporo czasu i energii niestety uważam że

> przerabianie motocykla to tak osobista sprawa że skoro nie wiesz jak chcesz to zrobić to

> lepiej wcale się za to nie zabieraj

Ale ja wiem co chce zrobić. Waham sie miedzy stylami.

A to ze chce go zobaczyc w kilku zestawieniach kolorystycznych i z innymi detalami tzn ze mam sie nie zabierac za to? No naprawdę swietna filozofia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak by wybrał 0 to nie będzie przeróbki

Takie rozwiązanie ma - jak wszystko - plusy dodatnie i plusy ujemne grinser006.gif

+ krótki czas realizacji - w zasadzie jest już gotowe hehe.gif

+ niski koszt - można kasę przeznaczyć np. na paliwo smile.gif

- wygląd niewyróżniający się zbytnio wśród osobników tego samego gatunku hmm.gif ale czy to ważne?

- brak satysfakcji z własnoręcznie wykonanego i przeprowadzonego projektu - ale czy to ważne? (jest jeszcze opcja, że nie będzie to praca własna, to wtedy satysfakcja też jakby mniejsza...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygotowałem wizualizacje przeróbki mojego Suzuki:)

> Jako że zaspamowałem już twarzoksiążkę dokumentnie tematem. Zostały mi odłamy wolności typu AK,

> gdzie użytkownicy najbliźsi memu sercu, jak rodzina... (i RSSS też;)

> Która wersja?

> Już mi chodzi po łbie konkretny wygląd 4 i 5, ale musze znaleźć czas bo to znowu grubo czasu

> pociągnie w PSD:)

a mi sie podoba nr 2 ale po przeróbkach - tłumik od nr 1 i lusterka tez od nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ze chce go zobaczyc w kilku zestawieniach kolorystycznych i z innymi detalami tzn ze mam sie

> nie zabierac za to? No naprawdę swietna filozofia:)

Nie czuj się urażony bo nie takie był mój cel. Pytasz ludzi w jakim stylu masz przerobić SWÓJ motocykl... nie chowaj urazy ja chyba za dużo czytam forów (chyba to liczba mnoga forum smile.gif ) customowych bo tam taki temat pewnie by Cię zjedli smile.gif

BTW dla mnie opcja 1 czyli Brat style jest najfajniejsza, fajnie że bawisz się kolorami bo kiedyś przeczytałem (i się z tym absolutnie zgadzam) że każdy kto maluje cały motocykl na czarny mat nie ma po prostu na niego pomysłu smile.gif

mnie się podobają takie opcje:

one and two trochę więcej lakierowania ale efekt powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie czuj się urażony bo nie takie był mój cel. Pytasz ludzi w jakim stylu masz przerobić SWÓJ

> motocykl... nie chowaj urazy ja chyba za dużo czytam forów (chyba to liczba mnoga forum )

> customowych bo tam taki temat pewnie by Cię zjedli

nie pytam jak przerobic a ktora wersja podoba sie publice.

.. jest różnica... A na forach customowych by mnie nie zjedlia doradzili smile.gif na caferacer.net natomiast pogonili:)

> BTW dla mnie opcja 1 czyli Brat style jest najfajniejsza, fajnie że bawisz się kolorami bo kiedyś

> przeczytałem (i się z tym absolutnie zgadzam) że każdy kto maluje cały motocykl na czarny mat

Mam dylemat bo wiem ze 2 i 3 sie łatwiej sprzeda. A 1 bedzie wygodniejszy na codzień.

> nie ma po prostu na niego pomysłu

> mnie się podobają takie opcje:

> one and two trochę więcej lakierowania ale efekt powala

Za chwile bedzie 4 i ew. 5. Mam pomysl na jeszcze 1 malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytałem (i się z tym absolutnie zgadzam) że każdy kto maluje cały motocykl na czarny mat

> nie ma po prostu na niego pomysłu

Nie zgadzam się. Ja mam takie podejście, że im mniej kolorów tym fajniej.

Mój trampi był w czarnym półmacie, teraz jest w barwach wojsk NATO.

I to jest mój pomysł na malowanie, po prostu jedno i drugie podoba(ło) mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgadzam się. Ja mam takie podejście, że im mniej kolorów tym fajniej.

> Mój trampi był w czarnym półmacie, teraz jest w barwach wojsk NATO.

> I to jest mój pomysł na malowanie, po prostu jedno i drugie podoba(ło) mi się.

weź pod uwagę że mówimy o castomach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź pod uwagę że mówimy o castomach

Dla mnie nie ma znaczenia wink.gif Ale ja to prosty człowiek jestem, jest zaledwie kilka kolorów, które mi się podobają, a nie lubię "pstrokacizny" wink.gif

Z gustem jest jak z dupą wink.gif Każdy ma swój gust i dupę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygotowałem wizualizacje przeróbki mojego Suzuki:)

> Jako że zaspamowałem już twarzoksiążkę dokumentnie tematem. Zostały mi odłamy wolności typu AK,

> gdzie użytkownicy najbliźsi memu sercu, jak rodzina... (i RSSS też;)

> Która wersja?

> Już mi chodzi po łbie konkretny wygląd 4 i 5, ale musze znaleźć czas bo to znowu grubo czasu

> pociągnie w PSD:)

dwojeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygotowałem wizualizacje przeróbki mojego Suzuki:)

> Jako że zaspamowałem już twarzoksiążkę dokumentnie tematem. Zostały mi odłamy wolności typu AK,

> gdzie użytkownicy najbliźsi memu sercu, jak rodzina... (i RSSS też;)

> Która wersja?

> Już mi chodzi po łbie konkretny wygląd 4 i 5, ale musze znaleźć czas bo to znowu grubo czasu

> pociągnie w PSD:)

To mam kolejne wersje - "poprawione" o zebrane uwagi i sugestie (lampa już zostaje, wydech wybrany, wahacz idzie w czerń). Więcej nie robie - prześpię się z tematem i idzie na produkcję...

10619887_947826381913023_8140597431512475357_o.jpg

btw. wersja 6a to moja żona stała mi nad głową i pokazywała jak klikać malowanie w Fotoszopie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mam kolejne wersje - "poprawione" o zebrane uwagi i sugestie (lampa już zostaje, wydech wybrany,

> wahacz idzie w czerń). Więcej nie robie - prześpię się z tematem i idzie na produkcję...

> btw. wersja 6a to moja żona stała mi nad głową i pokazywała jak klikać malowanie w Fotoszopie

Kupiłbyś seryjną SR500 i na jedno by wyszło. grinser006.gif

P.S. Skąd weźmiesz taki powyginany wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłbyś seryjną SR500 i na jedno by wyszło.

> P.S. Skąd weźmiesz taki powyginany wydech?

kupię DanMoto GP Extreme smile.gif

b0fee576384b0c3ce3c3be2e7f6c4800.image.550x550.jpg

ten jest podobny. trochę mniej powyginany... ale przy montażu można popracować kolektorem trochę...

albo dam zrobić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Dla mnie 5, ale typ siedzenia z 4/6 i będzie malina

no to w sumie wybrałem wink.gif

YCtIU8.jpg

na decyzję dot. zadupka mam czas.

reszta kolorystyki jest spójna. koła idą na złoto, wahacz czarny, wydech w stylu GP, lagi na czarno, błotnik do cięcia.

nie wywalę też airboxa (nie będzie dziury pod siedzeniem, będą z boku pokrywy i akum na swoim miejscu.

takze w sumie to sie zastanawiam, coby zrobić 2 kanapy i kupić 2 kierownice z lusterkami + 2 uchwyty do lampy i mieć na miasto Cafe, a na trasę Brata wink.gif

tymczasem dzisiaj zawory wyregulowane/sprawdzone, świece wymienione. zeszło mi koszmarnie długo, bo masakrycznie cięzko pokrywa przechodzi przez wystający łańcuch rozrządu - strasznie mało miejsca przy tym piecu między zaworami a ramą...

poza tym złożyłem gaźniki - jutro może uda mi się znaleźć czas żeby założyć i zrobić synchro + wygrzać świece.

ciekaw jestem jak na nowych ustawieniach będzie chodził: dostał ".25 obrotu" więcej paliwa na wolnych i doszły podkładki pod seryjne igły:)

po synchro zwalam koła i opony... i jadą do malowania. i znając życie wyjmuję spowrotem gaźniki coby przywrócić fabryczne ustawienia rotfl.gif

został:

1. płyn hamulcowy i w sprzęgle

2. płyn w lagach

3. olej w silniku i filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popatrz. nie zdawałem sobie sprawy... ale wiem dlaczego - bo to bzdura

no wlasnie to akurat prawda, w odróżnieniu od większości z tego wątku.

ja wiem, ze gust jest jak dupa, ale narobisz się, a efekt pozostanie mizerny - bedzie to dalej jedna z wielu Inazum ,ktorej ktoś upieprzył zadupek, zmienił kierownicę, psiknął lakierem i wydaje mu się, że to co najmniej Norton. A felgi...cóż, to by zmieniło obraz sytuacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie to akurat prawda, w odróżnieniu od większości z tego wątku.

większości czego?

> ja wiem, ze gust jest jak dupa, ale narobisz się, a efekt pozostanie mizerny - bedzie to dalej

> jedna z wielu Inazum ,ktorej ktoś upieprzył zadupek, zmienił kierownicę, psiknął lakierem i

> wydaje mu się, że to co najmniej Norton. A felgi...cóż, to by zmieniło obraz sytuacji

no tak, bo szprychy to zmieniają CAŁY obraz. zlituj się. zmiana kół to taka sama ingerencja jak zmiana kierownicy, widelca, wtdechu, malowania, błotnika czy zadupka. połączenie elementów któe modyfikujesz pod konkretny gust, czy tam jakiś sprecyzowany styl.

przyjmuję do wiadomości że Tobie podobałyby się szprychy, ale nie prezentuj tego jak prawdę objawioną. też lubię szprychy, ale...

drugi aspekt:

poza tym jeśli ma być w duchu CR - to powiedz: ile waży koło szprychowe vs alu? i co się liczy przy przeróbce na CR? może jeszcze mam założyć baloniki z takim śmiesznym retro bieżnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza tym jeśli ma być w duchu CR - to powiedz: ile waży koło szprychowe vs alu? i co się liczy przy

> przeróbce na CR? może jeszcze mam założyć baloniki z takim śmiesznym retro bieżnikiem?

kolego poza tonem wypowiedzi ja zgadzam się z przedmówcą... szprychy zawsze potęgują efekt WOW w takich motocyklach jeśli robi się w klimatach cafe... taka prawda i nic tego nie zmieni

Z tego co zrozumiałem robisz motocykl mało radykalny czyli badziej stylizowanie więc odpuść sobie tłumaczenia wagi itd.

BTW sam w swoim wątku na forum CR wspominałeś o felgach szprychowych więc nie ściemniaj tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> większości czego?

postów. są bezwartościowe.

> no tak, bo szprychy to zmieniają CAŁY obraz.

O. i zaczynasz wreszcie łapać.

> przyjmuję do wiadomości że Tobie podobałyby się szprychy, ale nie prezentuj tego jak prawdę

> objawioną.

może nie objawioną. ale prawdę i owszem.

> drugi aspekt:

> poza tym jeśli ma być w duchu CR - to powiedz: ile waży koło szprychowe vs alu? i co się liczy przy

> przeróbce na CR? może jeszcze mam założyć baloniki z takim śmiesznym retro bieżnikiem?

tyaaaa.....z pewnością to, co ci przyświeca to zgubienie kilku kilogramów. Sure ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego poza tonem wypowiedzi ja zgadzam się z przedmówcą... szprychy zawsze potęgują efekt WOW w

> takich motocyklach jeśli robi się w klimatach cafe... taka prawda i nic tego nie zmieni

> Z tego co zrozumiałem robisz motocykl mało radykalny czyli badziej stylizowanie więc odpuść sobie

> tłumaczenia wagi itd.

> BTW sam w swoim wątku na forum CR wspominałeś o felgach szprychowych więc nie ściemniaj tutaj...

Oczywisci3. Ale wspomniec a pisac jak o relikwi... jak kol Aragorn to 2 sprawy. Dla mnie szprychy to jedna z przerobek. Nie posiadająca priorytetu nad innymi.

Moze i nie spinam sie nad osiagami tego tworu, ale w duchu CR porzadnie go wystroje i... przede wszystkim nie bede w glupi sposób dorzucal wagi i jeszcze płacił za to worek kasy. Usd wole wsadzic za ta kase. Szprychy daleko potem na liscie...

Szprychy za to będą w kolejnym projekcie. 15 lat starszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> postów. są bezwartościowe.

W imieniu wszystkich wypowiadajacych sie w tym watku. Serdecznie dziękuję za te cieple slowa.

Za to Twoj wkład w ten wątek ma wartość która wykarmi ze 2 glodujace kraje w afryce. Samodzielnie!

> O. i zaczynasz wreszcie łapać.

> może nie objawioną. ale prawdę i owszem.

Opinię...

> tyaaaa.....z pewnością to, co ci przyświeca to zgubienie kilku kilogramów. Sure

No cos Ty... chce dorzucić wagi żeliwnymi kolami z lokomotywy... pozlacanymi. Bo taka prawda ze tylko to sie liczy i "przyświeca"... a teraz prosze idz sobie z mojego wątku gdzies gdzie kogos interesuje to co i przede wszystkim "jak" masz do powiedzenia. Z góry dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygotowałem wizualizacje przeróbki mojego Suzuki:)

> Jako że zaspamowałem już twarzoksiążkę dokumentnie tematem. Zostały mi odłamy wolności typu AK,

> gdzie użytkownicy najbliźsi memu sercu, jak rodzina... (i RSSS też;)

> Która wersja?

> Już mi chodzi po łbie konkretny wygląd 4 i 5, ale musze znaleźć czas bo to znowu grubo czasu

> pociągnie w PSD:)

wątek dodany do obserwowanych zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.