Skocz do zawartości

Broblem ze ściąganiem auta.


fiksiu

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Piszę tu bo w kąciku cromy ogólnie mało osób.

Dotyczy Cromy 1.9 2006r

A więc.

Zbieżność i kąty ustawiane na przyrządzie podobnym do GTO Laser(precyzja)

NA jedną oś zakładamy przyrządy laserowe a na drugą wieszamy tabliczki z podziałką.

Zbieżność i kąty tył ustawione prawidłowo.

po ustawieniu zbieżności na tabliczkach wychodzi również że koła są osiowo równe w stosunku do przodu.

Podobna sytuacja z przodu.Zbieżność idealna.Kąty są prawidłowe.

W stosunku do tylnej osi też jest równo.

Po takim ustawieniu auto ściąga w prawo i kierownica również ustawia się lekko przekręcona w prawo.

Było tak(od początku jak mam to auto) na starych oponach i teraz jest tak na nowych.

Były już przerzucane z lewej na prawą.

Zawieszenie,końcówki bez luzów.

Sprzężny,amorki nowe.

Auto ściąga bez znaczenia czy przyspieszamy czy nie.

POMÓŻCIE beksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gif

bo już nie mam siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od nowości.

Coś tam na pewno się działo z autem bo jest malowana jedna strona.

Ale wygląda wszystko prosto.

Też ustawiałem trochę geometrii.

Jeśli auto jest krzywe to widać to od razu na osiowości.

Tzn po ustawieniu zbieżności na tylnych tabliczkach rozjeżdżają się punkty.A tu jest wszystko równiutko.

Pewnie że mogę.

Koszt ok 150zł i po ustawieniu prawdopodobnie auto będzie dalej ściągać.

Oprócz tego nic nie wyniknie.

Nie znam nawet za bardzo nikogo kto robi takie coś.

I rzeczywiście się zna na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki zawias z tyłu?? Znam sytuacji wiele gdzie krzywa belka z tyłu powodowała ściąganie pomimo

> ustawiania na zero

wielowachacz.

Wszystko sprawdzone i ustawione zgodnie z wytycznymi.

Nawet dzisiaj próbowałem odchylić tył aby "wyprostowało" auto w czasie jazdy i w ogóle bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, a ciśnienie w oponach sprawdzałeś? Zmieniałeś felgi na inne?

Nie mam innych felg.

Chociaż wątpię aby felga powodowała ściąganie.

Felgi proste,bicie wychodzi bardzo małe.

A jak napisałem opony(teraz już nowe) były już przekładane stronami co jest jednoznaczne z napompowaniem ich.

Wierzcie mi że dałbym radę poznać niedopompowaną oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam innych felg.

> Chociaż wątpię aby felga powodowała ściąganie.

> Felgi proste,bicie wychodzi bardzo małe.

> A jak napisałem opony(teraz już nowe) były już przekładane stronami co jest jednoznaczne z

> napompowaniem ich.

> Wierzcie mi że dałbym radę poznać niedopompowaną oponę.

Przypieczony hebel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypieczony hebel?

Wczoraj wymienione klocki.

Prawy tłoczek chodzi ciężej niż lewy ale nie aż tak aby trzymał-w sobotę plan wyczyścić go porządnie..

Ale hamulec nie trzyma,stare klocki nie były przegrzane ani ta-prawa strona nie była bardziej zużyta.

Tarczę po jeździe testowej są podobnie ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przywiózł Grande Punto z DE po strzale prawy przód.

Blacharsko zrobili na igłę, zawias, wachacze zmienione, zbierznosc ustawiona a auto sciagalo w prawo. Jeździli i robili z tym cuda i wychodzilo za kazdym razem ze wszystko musi byc ok ale dalej sciagalo.

Przy glupocie odkrylem ze lacznik stabilizatora z prawej strony jest krótszy od lewego. Okazało sie ze wypuścili do tego Punto kilka rodzaji łącznikow i ten ktory założyli był krótszy chyba o 1,5cm przez co auto ciaglo z jednej strony w dol i na prawo. . Wymienili na takie same i auto jedzie jak po sznurku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny numer z tym łącznikiem. Na praktykach w Carservisie po kilku dniach walki przypadkiem odkryliśmy (praktykanciki) przyczynę sciągania CCS (dream car na tamte czasy ) otóż felgi trzy mialy 4,5 J (cala) a jedna 5 J (cali) no i jechało w jedną stronę niestety nie pamiętam gdzie była ta felga i w którą sciągało. Dodam że felgi z zewnątrz niczym się nie różniły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli się poddaje.

Dzisiaj walczyłem na kanale z autem

Zmierzyłem łączniki-takie same.

Wahacze-długość taka sama i wyglądają na proste.

Odległość felgi od wózka-taka sama,czyli et takie same.

Przekosiłem wózek raz w lewo raz w prawo..Praktycznie bez efektu.

Jak ściągał tak ściąga.

Chyba pojadę gdzieś na komputerową geometrię,tylko boję się że tylko ze 150zł pójdzie z dymem-bezcelowo.

Amorki są na pewno proste bo wymieniałem je razem ze sprężynami dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli się poddaje.

> Dzisiaj walczyłem na kanale z autem

> Zmierzyłem łączniki-takie same.

> Wahacze-długość taka sama i wyglądają na proste.

> Odległość felgi od wózka-taka sama,czyli et takie same.

> Przekosiłem wózek raz w lewo raz w prawo..Praktycznie bez efektu.

> Jak ściągał tak ściąga.

> Chyba pojadę gdzieś na komputerową geometrię,tylko boję się że tylko ze 150zł pójdzie z

> dymem-bezcelowo.

> Amorki są na pewno proste bo wymieniałem je razem ze sprężynami dwa lata temu.

Jeżeli kierownica nie była nigdy zmieniana / wyciągana to nie ma bata musi być tak ustawiona zbieżność żeby była prosto. Ew policz ile obrotow masz w lewo a ile w prawo wzgledej prostej kierownicy jeżeli jest po równo obrotów a kierwonica jest ze skosa przy prostej jezdzie to ktoś zrobil fuszere nie zbieżność.

Ja nadal utrzymuje że jest źle ustawiona. Ja w swoim SC zawsze jak rozbieram zawias jade do znajomego na zbieznosc robi to na starym sprzecie na lampach a zawsze jest igła. Ostanio po wymianie amorów piszczały opony w zakrecie o okazalo sie ze jest 15/8 rozbierzny boje_sie.gif Ustawione i jest ok.gif

A co to twojego ustawiania to fakt faktem nie bylem nigdy na laserowym ustawieniu ale jakos dziwnie zeby na tylnej osi byla tabliczka a z przodu laser?

Ja miałem ustawiane jak wspomniałem na starym lampowym i tabliczki były przed autem i przed tylnia osia a lampy na przedniej i bylo sprawdzane ile jest wzgledem przodu i ile tyłu. Jeżli miałeś robione jak opisales a np tylnia oś z jakiś tam pododów nieznanych jest krzywa albo rozbieżna to automatycznie przod ustawi sie ujowo zwgledem tyłu? Tak na chłopski rozum... hmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli kierownica nie była nigdy zmieniana / wyciągana to nie ma bata musi być tak ustawiona

> zbieżność żeby była prosto. Ew policz ile obrotow masz w lewo a ile w prawo wzgledej prostej

> kierownicy jeżeli jest po równo obrotów a kierwonica jest ze skosa przy prostej jezdzie to

> ktoś zrobil fuszere nie zbieżność.

> Ja nadal utrzymuje że jest źle ustawiona. Ja w swoim SC zawsze jak rozbieram zawias jade do

> znajomego na zbieznosc robi to na starym sprzecie na lampach a zawsze jest igła. Ostanio po

> wymianie amorów piszczały opony w zakrecie o okazalo sie ze jest 15/8 rozbierzny Ustawione i

> jest

> A co to twojego ustawiania to fakt faktem nie bylem nigdy na laserowym ustawieniu ale jakos dziwnie

> zeby na tylnej osi byla tabliczka a z przodu laser?

> Ja miałem ustawiane jak wspomniałem na starym lampowym i tabliczki były przed autem i przed tylnia

> osia a lampy na przedniej i bylo sprawdzane ile jest wzgledem przodu i ile tyłu. Jeżli miałeś

> robione jak opisales a np tylnia oś z jakiś tam pododów nieznanych jest krzywa albo rozbieżna

> to automatycznie przod ustawi sie ujowo zwgledem tyłu? Tak na chłopski rozum... hmy.

Sam ustawiałem geometrie.

Jeśli auto było proste nigdy nie miałem problemów.

Napisałem na początku że najpierw był robiony tył a potem przód.

Wszystko wychodzi prawidłowo.

Sprawdziłem przed chwilą jeszcze zwrotnice.

Ze wszystkich pomiarów wychodzi że są proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak u ciebie ale u mnie w mieście sprawdzenie nic nie kosztuje, płace dopiero jak auto

> wymaga regulacji, pojedz niech sprawdza na 3d, nie powinni brać za to kasy a przynajmniej

> dowiesz się czy jest dobrze czy nie.

Na tą chwilę na pewno jest źle.

Kombinowałem z wózkiem więc na pewno przestawił się trochę przód.

Z tyłem też przeprowadzałem próby więc na pewno nie ustawiłem potem tak jak powinno.

Ale jest szansa że coś nie tak było ze sprzętem na którym było robione.

Bo ustawiłem seicento po wymianie końcówki i wydaje mi się że myszkuje po drodze.

A jeździł wcześniej idealnie.

Może ktoś upuścił głowicę i coś się przestawiło,przekrzywiło nie wiem.

Pod koniec tygodnia podjadę Cromą na komputerowe gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Geometria

parametr L P

przód

PK -0,56 -1,28

WSZ 2,29 2,58

ZB -0,04 -0,04

tył

PK -1,02 -1,44

ZB 0,06 0,05 sumaryczna 0,11

oprócz kąta WSZ który na lewej stronie jest trochę za mały(Ale różnica między nimi też jest w tolerancji) wszystko w limitach.

Oprócz tego na podniesionym przodzie odpalałem auto i patrzyłem czy czasem wspomaganie nie ciągnie-nic.Kierownica ani drgnie.

Oraz odkręciłem łączniki drążka żeby sprawdzić czy np drążek nie jest krzywy.

Bez łączników auto tak samo ściąga.

Może jeszcze przerzucę koła przód-tył mimo że były zamieniane stronami.

Nie wiem już co sprawdzić??

Myślałem o zwrotnicy ale wizualnie i z ogólnych pomiarów tego co mogłem lewa i prawa strona są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt pochylenia z przodu różnica 36 minut, z tyłu 42 minut. Będzie ściągać, niektóre samochody są mniej lub bardziej wrażliwe na pochylenie. Jak nie wyrównasz pochylenia to zapomnij o dobry prowadzeniu. Nikt mi nie wciśnie, że to nie ma znaczenia. Za dużo miałem takich przypadków ze ściąganiem, żeby tak stwierdzić. Niedawno miałem Subaru(głównie się tym zajmuje) Forestera z różnicą 20 minut z przodu, strasznie uciekał, niebezpiecznie było jeździć. Po ustawieniu samochód jechał idealnie. Dziękuje za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kąt pochylenia z przodu różnica 36 minut, z tyłu 42 minut. Będzie ściągać, niektóre samochody są

> mniej lub bardziej wrażliwe na pochylenie. Jak nie wyrównasz pochylenia to zapomnij o dobry

> prowadzeniu. Nikt mi nie wciśnie, że to nie ma znaczenia. Za dużo miałem takich przypadków ze

> ściąganiem, żeby tak stwierdzić. Niedawno miałem Subaru(głównie się tym zajmuje) Forestera z

> różnicą 20 minut z przodu, strasznie uciekał, niebezpiecznie było jeździć. Po ustawieniu

> samochód jechał idealnie. Dziękuje za uwagę.

Zgadzam się że kąt będzie doprowadzał do ściągania.

Tylko według źródeł które znalazłem to teoretycznie auto powinno ściągać w LEWO i przez różnicę w kątach jak i przez różnicę w kącie WSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria swoją drogą a praktyka swoją. Ja bym sobie teoriami z internetu nie zawracał głowy. Piszę jak jest z własnego doświadczenia, każdym samochód jest inny i różnie będzie reagował. Jeden będzie jechał dobrze przy takich kątach a drugi będzie ściągał w lewo albo w prawo. Nie ma sensu drążyć tematu dalej jeśli nie wyrównasz tych kątów, bo to jest kluczowe. Pacjent to croma, czyli w zasadzie vectra c. Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że na przód można kupić w aso do vectry śruby mimośrodowe, takie jak do subaru. Czyli nie z dużą podkładką mimośrodową tylko z czymś w rodzaju krzywki. Tylko nie wiem na ile jest to wiarygodne info. Kiedyś ktoś mi o tym wspominał, ale nie potwierdziłem tego nigdy. Ewentualnie można dobrać od innego samochodu. A z tyłem trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoria swoją drogą a praktyka swoją. Ja bym sobie teoriami z internetu nie zawracał głowy. Piszę

> jak jest z własnego doświadczenia, każdym samochód jest inny i różnie będzie reagował. Jeden

> będzie jechał dobrze przy takich kątach a drugi będzie ściągał w lewo albo w prawo. Nie ma

> sensu drążyć tematu dalej jeśli nie wyrównasz tych kątów, bo to jest kluczowe. Pacjent to

> croma, czyli w zasadzie vectra c. Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że na przód można kupić w

> aso do vectry śruby mimośrodowe, takie jak do subaru. Czyli nie z dużą podkładką mimośrodową

> tylko z czymś w rodzaju krzywki. Tylko nie wiem na ile jest to wiarygodne info. Kiedyś ktoś mi

> o tym wspominał, ale nie potwierdziłem tego nigdy. Ewentualnie można dobrać od innego

> samochodu. A z tyłem trzeba kombinować.

Tył to nie problem.Koleś który ustawiał geometrie wciskał mi że śruba jest tak przykręcona że ją urwie.Już mi się nie chciało z nim kłócić bo widziałem że ma olewające podejście.

W sumie przód też nie, poprawię na prawej stronie i już.

Rozwierce jeden otwór w amorze ze 2mm i wystarczy.

W starszych vagach większe otwory to fabryczny sposób na ustawianie kąta.

W pierwszy dzień bez deszczu się za to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...
W dniu 12.12.2014 o 20:22, ir3n3usz napisał:

Teoria swoją drogą a praktyka swoją. Ja bym sobie teoriami z internetu nie zawracał głowy. Piszę jak jest z własnego doświadczenia, każdym samochód jest inny i różnie będzie reagował. Jeden będzie jechał dobrze przy takich kątach a drugi będzie ściągał w lewo albo w prawo. Nie ma sensu drążyć tematu dalej jeśli nie wyrównasz tych kątów, bo to jest kluczowe. Pacjent to croma, czyli w zasadzie vectra c. Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że na przód można kupić w aso do vectry śruby mimośrodowe, takie jak do subaru. Czyli nie z dużą podkładką mimośrodową tylko z czymś w rodzaju krzywki. Tylko nie wiem na ile jest to wiarygodne info. Kiedyś ktoś mi o tym wspominał, ale nie potwierdziłem tego nigdy. Ewentualnie można dobrać od innego samochodu. A z tyłem trzeba kombinować.

Czy nadal ustawiasz zbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.