Skocz do zawartości

Co to za silnik?


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

> A to Uno to nie było już wystawiane jako 1.0 mające 80 KM?

> Btw. - wydaje mi się, że 1.6 8v to powinien mieć podobny wygląd do Glacowego 2.0...

W Tipo były 2 rodzaje silników 1.6 - podobny do Glacy 1.6 DOHC i taki jak w linku 1.6 SOHC, bliźniaczy z resztą do Uniakowego silnika 1.4 i trochę mniej do 1.5, 1.3T, 1.4T i 1.1 (1116cm3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to Uno to nie było już wystawiane jako 1.0 mające 80 KM?

> Btw. - wydaje mi się, że 1.6 8v to powinien mieć podobny wygląd do Glacowego 2.0...

Dokładnie ok.gif

A tu link smile.gif

Wtedy nie miało zdjęcia silnika, może 1.0 ma w papierach spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Btw. - wydaje mi się, że 1.6 8v to powinien mieć podobny wygląd do Glacowego 2.0...

Moze i powinien, ale nie musi.

motor-fiat-tipo-16-ie-completo-ou-parcial-funcionando-pecas-14085-MLB2779712524_062012-F.jpg

motor-fiat-tipo-16-ie-completo-ou-parcial-funcionando-pecas-14503-MLB2779712230_062012-F.jpg

motor-fiat-tipo-16-ie-completo-ou-parcial-funcionando-pecas-14686-MLB2779724313_062012-F.jpg

motor-fiat-tipo-16-ie-completo-ou-parcial-funcionando-pecas-14622-MLB2779712588_062012-F.jpg

Podobne trafialy tez w Brazylii do Uno (gaznik/monowtrysk), chociaz czesciej z kolektorem a'la Punto 90 (wielopunkt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, ale w UKP nie mamy takiego projektu? To ta sama rodzina co 2,0 i dałoby radę powiesić to na

> łapie od diesla i zgrać ze skrzynią od 1.4?

Łapa od diesla ma sens jedynie w blokach bez wałków balansujących.

Nikomu nie życzę takiej rzeźby z cięciem bloku jak u mnie jest.

Lepiej jest zrobić tak jak Drupi w obecnej wersji.

Pompa właśnie z tego 1.6 turbo lancii i do tego łapa własnej konstrukcji (kawałek wygiętego płaskownika po prostu).

Duuuuuuuuuuuuuuuuużo łatwiej i nową pompę taniej można kupić.

A w ogóle to bez sensu jest skoro identycznie się robi 2.0 16vt z coupety i jest to bardziej dostępny silnik i dużo więcej można z niego wycisnąć bo nawet seria w uno robi szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łapa od diesla ma sens jedynie w blokach bez wałków balansujących.

> Nikomu nie życzę takiej rzeźby z cięciem bloku jak u mnie jest.

> Lepiej jest zrobić tak jak Drupi w obecnej wersji.

> Pompa właśnie z tego 1.6 turbo lancii i do tego łapa własnej konstrukcji (kawałek wygiętego

> płaskownika po prostu).

> Duuuuuuuuuuuuuuuuużo łatwiej i nową pompę taniej można kupić.

> A w ogóle to bez sensu jest skoro identycznie się robi 2.0 16vt z coupety i jest to bardziej

> dostępny silnik i dużo więcej można z niego wycisnąć bo nawet seria w uno robi szał.

1,6 8V DOHC nie ma wałków....

do tego ma krótki skok - znaczy można go dusić do wysokich obrotów smile.gif

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.