Skocz do zawartości

[G] Obieg wewnętrzny


Darek_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sąsiedzku zlosnik.gif

I mam pytanko o obieg wewnętrzny w AG problem jest taki ze wciskając przełącznik obiegu wewnętrznego nic się nie dzieje...nie zapala się kontrolka i nic nie słychać. Nie wiem jak jest to zrobione w AG bo w VB było słychać przetłaczają się klapkę (tam było sterowanie siłownikiem podciśnieniowym). Podejrzewam że ustrojstwo po prostu nie działa i jest włączony obieg wewnętrzny na stałe ponieważ strasznie parują szyby. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I mam pytanko o obieg wewnętrzny w AG problem jest taki ze wciskając przełącznik obiegu wewnętrznego nic się nie dzieje...nie zapala się kontrolka i nic nie słychać.

Wiesz że w AG obieg wew nie działa jak dmuchawa jest skierowana na szybę przednią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz że w AG obieg wew nie działa jak dmuchawa jest skierowana na szybę przednią?

O tym wyczytałem wcześniej zanim napisałem post zlosnik.gif

U mnie wygląda na to że jest klapka cały czas na obiegu wewnętrznym no chyba że filtr kabinowy jest zawalony na amen hmm.gif ale Aśka sprowadzona z "niemcowni" do końca serwisowana w ASO...ostatni przegląd z grudnia zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to nie pozostaje nic innego jak rozebrać i sprawdzić

Dzisiaj będzie grzebane bo Aśka odebrana wczoraj wieczorem nie było czasu na dłubanie sprawdzone tylko czy wszystko działa i tylko z tym jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to nie pozostaje nic innego jak rozebrać i sprawdzić

Już wszystko działa zlosnik.gif Obieg wewnętrzny był wyłączony. Filtr był zasyfiony i dlatego parowało, jak go wyciągnąłem wyleciała kupa liści i innego syfu. Sam mechanizm się coś zacina jak pomogłem ręką zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co wymodziłeś? Bo ja wyjąłem to ustrojstwo i klapka sobie tak luźno zwisa szyby mniej parują, ale

> wiadomo, że trzeba to poskładać.

U siebie zrobiłem to samo, odłączyłem ramię z silniczka i pozostawiłem klapę na obieg otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wówczas klapka opada i obieg jest zamknięty. Trzeba ją czymś przymocować.

przymocować trzeba

ale nie do końca jest to obieg zamkniety - klapka jest w pozycji środkowej pomiedzy obiegiem otwartm a zamknietym. Skutkuje to tym, że przy deszczu szyby zaczynają więcej parować bo po częsci zasysa powietrze z wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przymocować trzeba

> ale nie do końca jest to obieg zamkniety - klapka jest w pozycji środkowej pomiedzy obiegiem

> otwartm a zamknietym. Skutkuje to tym, że przy deszczu szyby zaczynają więcej parować bo po

> częsci zasysa powietrze z wewnątrz

ja u siebie w A-G kiedy zepsuł się silniczek ale nic nie było połamane, ustawiłem go na obieg otwarty i odłączyłem wtyczkę od silniczka, klapa była szczelnie zamknięta dla obiegu wewnętrznego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni parowały strasznie szyby i u mnie. Wczoraj wyjąłem schowek i okazało się, że silniczek nie przestawia klapy (była cały czas otwarta). Zdjąłem ramie z silniczka i o dziwo wtedy sam silnik pracuje tak jak powinien. Jednak po założeniu ramienia jest w stanie otworzyć klapę, ale już zamknąć nie. Narazie zdjąłem ramię i klapę zostawiłem zamknięta ( w trybie zewnetrznym) i jest ok. Przeraziło mnie odkręcenie samego silniczka. Miejsca tam jak na lekarstwo, ale po przeczytaniu tego postu widzę, że chyba najlepiej zdjąć najpierw z całą dmuchawą, a później dopiero na spokojnie silniczek. W wolnej chwili wymontuję i sprawdzę.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.