Skocz do zawartości

E36-czy to dobry wybór?


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

heja,chcialbym zamienic mojego pezota na cos wiekszego i bardziej dynamicznego.Od dawna chodzi mi po glowie jakies BMW.Z racji tego ze bede mial na to max 10tys zł to w gre wchodzi chyba tylko E36.

Auto wiadomo mocno leciwe i nie spodziewam sie ze nic przy tym nie bede robil.Chcialbym jednak cos co jest w miare tanie w utrzymaniu i jezdzi niezle.Najrozsadniejsze wydaje mi sie 320/325 i do tego LPG.

Jak wygladaja ceny czesci do tych aut?sa jakies typowe bolaczki i cos na co nalezy szczegolnie uwazac przy zakupie?jakie spalanie wychodzi?

Ile mniej wiecej musze przeznaczyc na takie auto?dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tyś to już jest troche na leciwe BMW

e36 z 2.0 pb ma 150KM - to nie jedzie - uwierz mi... szukaj 323 albo 325/328

twój budżet to mysle maksymalnie zadbane e36 325 192KM

Pytanie, czy szukasz coupe czy innej budy?

Coupe zadbane kosztuje dużo...

Kolega ma e36 325 w gazie - spalanie 12l-13l/100 przy normalnej jeździe...

a może e39?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heja,chcialbym zamienic mojego pezota na cos wiekszego i bardziej dynamicznego.Od dawna chodzi mi

> po glowie jakies BMW.Z racji tego ze bede mial na to max 10tys zł to w gre wchodzi chyba tylko

> E36.

> Auto wiadomo mocno leciwe i nie spodziewam sie ze nic przy tym nie bede robil.Chcialbym jednak cos

> co jest w miare tanie w utrzymaniu i jezdzi niezle.Najrozsadniejsze wydaje mi sie 320/325 i do

> tego LPG.

> Jak wygladaja ceny czesci do tych aut?sa jakies typowe bolaczki i cos na co nalezy szczegolnie

> uwazac przy zakupie?jakie spalanie wychodzi?

> Ile mniej wiecej musze przeznaczyc na takie auto?dzieki z gory

Nie szukaj 320 - to najgorszy wybór - dużo pali, mało jedzie.

Budżet starczy Ci na zadbany egzemplarz ale niestety będziesz go musiał poszukać i uzbroić się w cierpliwość.

Polecam popatrzeć z coupe albo nawet cabrio, da dużo frajdy w letnie dni a w razie czego na zimę można za niezłe pieniądze kupić hardtop.

Ogólnie E36 to fajny samochód, który nie ma szczęścia do właścicieli, dlatego większość jest tak zakatowana.

Bardzo fajnie się prowadzi i przyjemnie wygląda. Koszty utrzymania są bardzo niskie a części na rynku mnóstwo - zarówno nowych jak i używanych.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie musi to byc coupe,nawet wolal bym zwyklego sedana.Jezdzilem chwile 320 kiedys i dla mnei byla ok:)

A jak z ruda w tych autach?nie chcial bym tez walczyc zbytnio z blacharka.Są jakies przypadlosci tych samochdów?

E39 tez w sumie nie wykluczam,jezeli tylko latwiej taka znalezc to moze byc chociaz to juz duza locha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36 to już ma prawie 20 lat

rdza moze być wszędzie... dla porównania w moim e46 coupe newralgicznym punktem są nadkola...

w e36 jak nie bita to wielkiego szału z rdzą nie będzie...

życzę powodzenia w szukaniu NIE BITEJ e36...

jak chcesz sedana / albo touringa to za 10 tyś pln masz wieksze szansze na coś nie zajechanego ale niestety tylko coupe ma szanse być fajnym klasykiem / zabaweczką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie koniecznie musi to byc coupe,nawet wolal bym zwyklego sedana.Jezdzilem chwile 320 kiedys i dla

> mnei byla ok:)

> A jak z ruda w tych autach?nie chcial bym tez walczyc zbytnio z blacharka.Są jakies przypadlosci

> tych samochdów?

> E39 tez w sumie nie wykluczam,jezeli tylko latwiej taka znalezc to moze byc chociaz to juz duza

> locha

W zależności od stanu egzemplarza ale najpierw atakowane przez rdze są tylne nadkola oraz pas przy klapie bagażnika. Warto też zerknąć na progi tuż za przednimi kołami - odpada lakier i zaczyna rdzewieć.

Da się znaleźć bezwypadkową i nie skaleczoną wiejskim tuningiem e36 ale jak już wspomniałem trzeba być cierpliwym i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heja,chcialbym zamienic mojego pezota na cos wiekszego i bardziej dynamicznego.Od dawna chodzi mi

> po glowie jakies BMW.Z racji tego ze bede mial na to max 10tys zł to w gre wchodzi chyba tylko

> E36.

> Auto wiadomo mocno leciwe i nie spodziewam sie ze nic przy tym nie bede robil.Chcialbym jednak cos

> co jest w miare tanie w utrzymaniu i jezdzi niezle.Najrozsadniejsze wydaje mi sie 320/325 i do

> tego LPG.

> Jak wygladaja ceny czesci do tych aut?sa jakies typowe bolaczki i cos na co nalezy szczegolnie

> uwazac przy zakupie?jakie spalanie wychodzi?

> Ile mniej wiecej musze przeznaczyc na takie auto?dzieki z gory

e36 jest juz dosc leciwym modelem, za kwote ktora posiadasz kupisz e39 a nawet e46 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 tys. szukaj tylko ładnego e36. Jeden z moich klientów ostatnio złapał bakcyla na ten model i w ciągu pół roku kupił 4 szt kolejno 320 sedan, 325 sedan, 320 touring i 328 touring. Wszystkie po 95r, czyli polifty, wszystkie z klimą (działającą), egzemplarze zadbane nie wymagające wkładu większego niż 600-800zł na starcie. Trzy ostatnie modele w M-pakiecie. Korozja w drobnych ilościach, do ogarnięcia samemu pod blokiem. Każdy z nich kosztował w okolicach 5 tys.

Ja osobiście szukałbym e46, ale ze mną jest inna historia, bo kupuję tani egzemplarz i za śmieszne pieniądze doprowadzam do stanu używalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.