Skocz do zawartości

[F] Chłodnica


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

W Astrolocie siostry zaczęła powoli przeciekać chłodnica, narazie nie leje się ciurkiem ale dalej może być już tylko gorzej.

Dlatego trzeba ją wymienić. Ponieważ auto ma już 21 lat nie wiem czy brać nową czy szukać na szrocie używanej.

Jakie jest Wasze zdanie?

A jeżeli byłaby nowa to co warto brać z tych tańszych ?

Czy do AF, silnik 17DR w oryginale idzie chłodnica numer 13 00 134 (90443465) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Astrolocie siostry zaczęła powoli przeciekać chłodnica, narazie nie leje się ciurkiem ale dalej

> może być już tylko gorzej.

Może warto ją jeszcze obejrzeć w jakimś zakładzie i może za niewielkie pieniądze da ją się uratować?

> Dlatego trzeba ją wymienić. Ponieważ auto ma już 21 lat nie wiem czy brać nową czy szukać na

> szrocie używanej.

> Jakie jest Wasze zdanie?

Zakładałem swego czasu nową do X14NZ teścia w granicy ok 120 PLN firmy nie pamiętam sprawuje się do dzisiaj. Na szrocie no cóż rynek wtórny z częsciami do Opla jest coraz gorszy z roku na rok, zalezy czy trafisz w dobrym stanie ale to cięzko stwierdzić bez montażu i napełnieniem układu płynem i obserwacji całości.

> A jeżeli byłaby nowa to co warto brać z tych tańszych ?

Jw. wiadomo że markowe chłodnicy potrafią powalić ceną ale jakość dużo lesza, pytanie tylko czy robimy na sztuke "aby trochę pojeździć" czy zrobić raz i mieć spokój na długie lata zlosnik.gif

Osobiscie podjechałbym do magika od chłodnic niech zerknie okiem, jeśli nie opłaca się zobaczyć na szrocie a może cena będzie korzystna i stan zadowalający aby podjąc ryzyko zakupu. W ostateczności zakupić nową ale raczej średnią półke zakupić w chinoola nie ma sensu się bawić natomiast Nissens czy Valeo zdecydowanie odstraszy ceną podejrzewam.

> Czy do AF, silnik 17DR w oryginale idzie chłodnica numer 13 00 134 (90443465) ?

Od tego mamy magików na forum, ale ja niestety nim nie jestem palacz.gif

Ale zerknąłem na katalog Nissens i wycchodzi że AF 17DR manualna skrzynia to chłodnica nr: 1300 108,

1300 134,

90 443 465,

52455043,

52455053.

Więc wg tego katalogu masz racje i ta chłodnica pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak ... mi za posklejanie chłodnicy spec przy wycenie zaśpiewał 70 PLN z gwarancją na 6 m-cy. Postanowiłem poszukać na znanym portalu aukcyjnym chłodnic, całkowicie przypadkowo trafiłem na valeo wydaje mi się że w fajnej cenie niecałe 140 PLN. Po oględzinach zewnętrznych niczym nie odróżniała się od oryginału. (Na zakończenie dodam że opakowanie jak i sama chłodnica nosiła miała (ma) logo VALEO )

Pytanie: Jak długo jeszcze chce pojeździć tym autkiem ?

Wydaje mi się że lepiej kupić nową z gwarancją niż bawić się w "ŁATANIE"

TO TYLE Z MOJEJ STRONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.