Skocz do zawartości

dwa pytania o panele


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

1. folie pod podklad (ekoplyta, czy jak jej tam), czy nad? Myslalem, ze nad, bo ma dac poślizg podlodze plywajacej, ale na jakims zdjeciu widzialem, ze pod

2. podklad pod skosem do paneli? na instrukcji podkladu rysuja, ze rownolegle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod. POdkłady też ochroni.

> Pod skosem pewnie masz w instrukcji paneli.

thx, jakies jeszcze hinty? zadnych narzedzi poza gumowym mlotkiem, deskami i deszczulkami, wyrzynarka i pilarka tarczowa nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> thx, jakies jeszcze hinty? zadnych narzedzi poza gumowym mlotkiem, deskami i deszczulkami,

> wyrzynarka i pilarka tarczowa nie mam

Policz, ile paneli wyjdzie na szerokość. Jak na końcu wyjdzie wąski skrawek, to zacznij też od przeciętego wzdłuż, żeby na końcu też był w miarę szeroki.

Jak masz prowadnicę,żeby prosto przeciąć wzdłuż to super. Ja się męczyłem wyżynarką i chociaż schowane pod listwą, to nie podoba mi się. Majstra bym za taką robotę opieprzył. Teraz brałbym (w ciemno, bo nigdy nie używałem) gilotynę z wypożyczalni.

Kliny dookoła.

No i taki patent do dociągania przy ścianach by się przydał.

6927000-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policz, ile paneli wyjdzie na szerokość. Jak na końcu wyjdzie wąski skrawek, to zacznij też od

> przeciętego wzdłuż, żeby na końcu też był w miarę szeroki.

> Jak masz prowadnicę,żeby prosto przeciąć wzdłuż to super. Ja się męczyłem wyżynarką i chociaż

> schowane pod listwą, to nie podoba mi się. Majstra bym za taką robotę opieprzył. Teraz brałbym

> (w ciemno, bo nigdy nie używałem) gilotynę z wypożyczalni.

> Kliny dookoła.

> No i taki patent do dociągania przy ścianach by się przydał.

dobre adidasy załatwiają sprawę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policz, ile paneli wyjdzie na szerokość. Jak na końcu wyjdzie wąski skrawek, to zacznij też od

> przeciętego wzdłuż, żeby na końcu też był w miarę szeroki.

> Jak masz prowadnicę,żeby prosto przeciąć wzdłuż to super. Ja się męczyłem wyżynarką i chociaż

listwe prowadzaca sobie zrobilem z panelow, ale tutaj sprawdzi sie lepiej prowadnica rownolegla:

zoom_06_pgcsp8545_638197_p_01a.jpg

> schowane pod listwą, to nie podoba mi się. Majstra bym za taką robotę opieprzył. Teraz brałbym

> (w ciemno, bo nigdy nie używałem) gilotynę z wypożyczalni.

> Kliny dookoła.

> No i taki patent do dociągania przy ścianach by się przydał.

no wlasnie tego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z tymi klinami?

Kliny lepsze. Klocki może być potem ciężko wyciągnąć.

> Folie mozna na zakladke, czy koniecznie (wg gwarancji) musi byc klejona?

IMO folia ma przede wszystkim służyć gwarancji. Jak panele tanie, to bym się specjalnie nie przejmował. Ja punktowo taśmą klejącą przyłapywałem, żeby się przy układaniu nie rozłaziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Układanie paneli to najprostsza robota i czysta przyjemność, żeby to spierniczyć trzeba osiągnąć

> swego rodzaju Master Level...

o to sie raczej nie obawiam, pytam dla zachowania gwarancji glownie. Skoncze jesc sniadanie, potne troche drewna do kominka i biore sie za pokoj pierworodnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast takiego klocka można też użyć ścinków paneli z odpowiednich stron.

wlasciwie niepotrzebny.

Trafilem na pare problemow, czyli wlasnie szerokosc pokoju, ktora zmusila mnie do ciecia po obu stronach wzdluz, przez co nie zauwazylem, ze pierwsze trzy linie nie poszly idealnie rownolegle i nie moglem dociagnac kazdego panelu i delikatna szparka ciagnie sie juz tak do konca - na tyle waska, ze trzeba kucnac, zeby zobaczyc, ale ze to tymczasowe budzetowe rozwiazanie, to sie nie spinam. Drugi, to dlugosc pokoju na prawie wielokrotnosc panela, wiec mialem wiecej ciecia, bo bez sensu robic laczenia co 6cm. Bylo jeszcze pare nieciekawych ciec na 3 cm dookola komina, ale kij z tym.

Wnioski:

- pilarka tarczowa sie nie nadaje, bo jest za ciezka, by w pojedynke rowno prowadzic i jeszcze rowno panel trzymac - przynajmniej po dwoch cieciach wzdluznych czulem juz ja w rece i przerzucilem sie na wyrzynarke

- wyrzynarka einhella to rewela - idealnie rowna krawedz - zero postrzepionych brzegow, jak od noza

- ekoplyta sucks - pyli sie cholerstwo i kruszy, a w ogole nic nie tlumi - potrzebowalem niestety budzetowa wersje min 7mm gruba

- w nastepnych pokojach chyba oleje skosnie ukladanie (wg instrukcji jest, zeby ukladac rownolegle, tylko w cegielke), bo to docinanie najwiecej mi nerwow i czasu zjadlo - nawet ostrym tapicerskim nozem nie idzie ladnie tego gowna uciac

efekt:

2014-11-15%252020.13.56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - w nastepnych pokojach chyba oleje skosnie ukladanie (wg instrukcji jest, zeby ukladac rownolegle,

> tylko w cegielke), bo to docinanie najwiecej mi nerwow i czasu zjadlo - nawet ostrym

> tapicerskim nozem nie idzie ladnie tego gowna uciac

no i to jest rozsądna decyzja ok.gif

jaki zostawiłeś "luz" panele-ściana, bo na zdjęciu wygląda dość ciasno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i to jest rozsądna decyzja

> jaki zostawiłeś "luz" panele-ściana, bo na zdjęciu wygląda dość ciasno?

10-12mm, choc moim zdaniem i 5mm by styklo. Teraz sie bede martwil, co dac przy oknie balkonowym, bo listwa przypodlogowa jest za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie - ponieważ panele maja ten klik z wszystkich stron, to skladalem caly rzadek, a potem caly tez rzadek wciskalem rownolegle, ale wydaje mi sie, ze ten 5m pokoj, to maks dla tej metody, a mam jeszcze pokoj >9m dlugi - jaka tutaj metode przyjac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze mam pytanie - ponieważ panele maja ten klik z wszystkich stron, to skladalem caly rzadek, a

> potem caly tez rzadek wciskalem rownolegle, ale wydaje mi sie, ze ten 5m pokoj, to maks dla

> tej metody, a mam jeszcze pokoj >9m dlugi - jaka tutaj metode przyjac?

taką samą jeżeli masz kogoś do pomocy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taką samą jeżeli masz kogoś do pomocy

Ja tam kładłem po jednym. Wg instrukcji. To teraz rozumiem, skąd u Olleo nidopięte (nierównoległe) linie i czemu obeszło się bez klocka.

A czy są panele, co można (nie tracąc gwarancji) układać ciągiem 9m ? Patrz scenka 21 na obrazku który wstawiałem kilka postów wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-12mm, choc moim zdaniem i 5mm by styklo.

Ja kładłem w sezonie grzewczym i w progu, na łączeniu między pokojami (różne wzory i grubość) zostawiłem ponad centymetr. Potem listwa montowana na kołki, czyli wkręt ukradł z tego trochę. łącznie po obydwu stronach z 8m paneli i przy ścianach też z centymetr przerwy. I w lecie się podniosły - musiałem jeszcze przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam kładłem po jednym. Wg instrukcji. To teraz rozumiem, skąd u Olleo nidopięte (nierównoległe)

> linie i czemu obeszło się bez klocka.

jak kładłem całe pasy i dobijałem lekko, pojedynczo było bardziej upierdliwe

> A czy są panele, co można (nie tracąc gwarancji) układać ciągiem 9m ? Patrz scenka 21 na obrazku

> który wstawiałem kilka postów wczesniej.

trzeba by było poszukać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10-12mm, choc moim zdaniem i 5mm by styklo. Teraz sie bede martwil, co dac przy oknie balkonowym,

> bo listwa przypodlogowa jest za wysoka.

U siebie przy balkonie zrobię taka listwę "ćwierćwałkową" w castoramie widziałem ma chyba 2cm to i szczelinę zakryje i drzwi się będą otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam kładłem po jednym. Wg instrukcji. To teraz rozumiem, skąd u Olleo nidopięte (nierównoległe)

> linie i czemu obeszło się bez klocka.

> A czy są panele, co można (nie tracąc gwarancji) układać ciągiem 9m ? Patrz scenka 21 na obrazku

> który wstawiałem kilka postów wczesniej.

no wlasnie pierwsze trzy rzedy wstawialem Twoja metoda, a potem przeczytalem instrukcje do moich paneli, gdzie jest caly rzadek naraz i tak faktycznie 2x szybciej idzie i nie da sie sknocic rownoleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> - wyrzynarka einhella to rewela - idealnie rowna krawedz - zero postrzepionych brzegow, jak od noza

wcale nie taka rewela. Po jakichs 75-80m2 paneli spsula się blokada regulacji napiecia sprezyny dociskajacej noz - spadla blokada trzpienia i wypadla sprezynka z kuleczka, byc moze cos wiecej, bo wciaz szukam grinser006.gif W poniedzialek musze zareklamowac, bo jeszcze mi jakies 50m2 zostalo do ulozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wcale nie taka rewela. Po jakichs 75-80m2 paneli spsula się blokada regulacji napiecia sprezyny

> dociskajacej noz - spadla blokada trzpienia i wypadla sprezynka z kuleczka, byc moze cos

> wiecej, bo wciaz szukam W poniedzialek musze zareklamowac, bo jeszcze mi jakies 50m2 zostalo

> do ulozenia.

A gdzie ty to kupowałeś jeżeli można zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> wcale nie taka rewela. Po jakichs 75-80m2 paneli spsula się blokada regulacji napiecia sprezyny

> dociskajacej noz - spadla blokada trzpienia i wypadla sprezynka z kuleczka, byc moze cos

> wiecej, bo wciaz szukam W poniedzialek musze zareklamowac, bo jeszcze mi jakies 50m2 zostalo

> do ulozenia.

W poniedzialek odebralem po naprawie. Naprawa wykonana, ale....

Wczesniej nawet z badziewnym (acz nowym) brzeszczotem do drewna z Juli ciela, jak nozem - ani jednego odprysku, idealnie. Teraz niewiele sie to rozni od lekko zuzytej płatnicy za 7zł.

Mogli cos zle zlozyc? Rozregulowac? Zauwazylem, ze brzeszczot nie idzie idealnie po linii, ale +/- 0.5mm na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poniedzialek odebralem po naprawie. Naprawa wykonana, ale....

> Wczesniej nawet z badziewnym (acz nowym) brzeszczotem do drewna z Juli ciela, jak nozem - ani

> jednego odprysku, idealnie. Teraz niewiele sie to rozni od lekko zuzytej płatnicy za 7zł.

> Mogli cos zle zlozyc? Rozregulowac? Zauwazylem, ze brzeszczot nie idzie idealnie po linii, ale +/-

> 0.5mm na boki.

Wygląda na jakieś luzy w uchwycie albo prowadnicy brzeszczota.

Spróbuj brzeszczotami do metalu - mniejsze zęby, mniej szarpią brzegi 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na jakieś luzy w uchwycie albo prowadnicy brzeszczota.

Jesli chodzi Ci o kolko prowadzace brzeszczot, to ma rowek prawie 2x szerszy od brzeszczotu, a wczesniej to nie przeszkadzalo - sam brzeszczot tez siedzi sztywno w uchwycie, ale uchwyt dosc luzno chodzi. Jeszcze mi 6m2 paneli zostalo do ulozenia i wedruje nazad z wyrzynarka reklamowac.

> Spróbuj brzeszczotami do metalu - mniejsze zęby, mniej szarpią brzegi

Tak samo szarpie. Generalnie nie jest to wielki problem, bo i tak wszystkie ciecia beda pod listwami, ale wkurza, ze szarpie jak wyrzynarka za 50zl, a wczesniej ciela idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli chodzi Ci o kolko prowadzace brzeszczot, to ma rowek prawie 2x szerszy od brzeszczotu, a

> wczesniej to nie przeszkadzalo - sam brzeszczot tez siedzi sztywno w uchwycie, ale uchwyt dosc

> luzno chodzi. Jeszcze mi 6m2 paneli zostalo do ulozenia i wedruje nazad z wyrzynarka

> reklamowac.

> Tak samo szarpie. Generalnie nie jest to wielki problem, bo i tak wszystkie ciecia beda pod

> listwami, ale wkurza, ze szarpie jak wyrzynarka za 50zl, a wczesniej ciela idealnie.

przy ostatnim panelu dzisiaj mechanizm juz takie mial luzy, ze brzeszczot wypadal z rowka kolka prowadzacego. Jutro reklamuje towar. Musze sprawdzic, jak tam teraz wygladaja przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.