Skocz do zawartości

No no... 4C


Piterus_123

Rekomendowane odpowiedzi

> Ciekawostka: w 4C nie ma wspomagania kierownicy, nawet za dopłatą.

> Celem zapewne było obniżenie masy (producent podaje że 4C waży 895kg)

moim zdaniem wszlekie wspomagacze i asystenty psują radość i ducha jazdy. po co abs ,asr, wspomaganie w sportowym aucie?

moj typ sportowej fury to silnik, zawieszenie i kierowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory ten samochodzik nie robil na mnie takiego wrazenia bo widzialem tylko na fotkach, ale

> na zywca robi niesamowite wrazenie, male wspaniale dzielo sztuki

To Ty zes za ta laweta taki kawal jechal zeby tylko fotki zrobic, czy tak po prostu wyszlo? Pierwsze zdjecia sa blisko Piastow a koncowka kolo pedetu hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem wszlekie wspomagacze i asystenty psują radość i ducha jazdy. po co abs ,asr,

> wspomaganie w sportowym aucie?

tak

> moj typ sportowej fury to silnik, zawieszenie i kierowca...

w tym przypadku:

1. może być

2. brak

3. a to już zależy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory ten samochodzik nie robil na mnie takiego wrazenia bo widzialem tylko na fotkach, ale

> na zywca robi niesamowite wrazenie, male wspaniale dzielo sztuki

Masz ze zdjętą maską przednią, która się nie otwiera. Zwróćcie uwagę na rurkę zbiorniczka spryskiwacza. Z racji tego, że maska się nie otwiera, w wyposażeniu samochodu znajduje się biały i niebieski lejek do uzupełnienia płynów przez szczelinę powstałą po odkręceniu kratki wylotu powietrza na przednią szybę

288059617-Resizeof25092014515.jpg

post-11501-14352527039802_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz ze zdjętą maską przednią, która się nie otwiera. Zwróćcie uwagę na rurkę zbiorniczka

> spryskiwacza. Z racji tego, że maska się nie otwiera, w wyposażeniu samochodu znajduje się

> biały i niebieski lejek do uzupełnienia płynów przez szczelinę powstałą po odkręceniu kratki

> wylotu powietrza na przednią szybę

Coś jak w nowym Twingo biglaugh.gif

maska-otwarta.jpg

a pamiętam jak się z A2 nabijano swego czasu

0002CLKBGEO96421-C317-F3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzialem ta 4C z bliska, stala w salonie Alfy w B-stoku ... przesliczna ... niestety ze wzgledu na

> 2-metrowy wzrost nie bylo mi dane wlezc do niej, za malo miejsca

Mięczak. Kolega 193cm się wcisnął cool.gif

Mi było wygodnie, mam 181. Ale samo wsiadanie to gorzej niz do rajdowki z rozbudowana klatka. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś jak w nowym Twingo

> a pamiętam jak się z A2 nabijano swego czasu

A to twingo to juz majstersztyk. Nie da sie tej maski odchylic zeby nie porysowac gdzies lakieru. Same zatrzaski i system dzwigni sa tak delikatne ze nie wyobrazam sobie tego nie urwac w zimie. A trzeba to podniesc zeby dolac plynu do spryskiwaczy. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz ze zdjętą maską przednią, która się nie otwiera. Zwróćcie uwagę na rurkę zbiorniczka

> spryskiwacza. Z racji tego, że maska się nie otwiera, w wyposażeniu samochodu znajduje się

> biały i niebieski lejek do uzupełnienia płynów przez szczelinę powstałą po odkręceniu kratki

> wylotu powietrza na przednią szybę

A w ogóle to jakiekolwiek auto z rodziny fiata miało wygodny wlew płynu do spryskiwaczy ?

Chyba nigdy tego nie opanują biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak - 100 kg zaoszczędzili pewnie. Ale wolałbym 5.2 do setki zamiast 4.5, ale mieć 100 tys. w

> kieszeni.

zdajesz sobie sprawę, że niższa masa to też lepsze hamowanie i jazda po zakrętach?

To auto aż tak szybkie nie jest jakby mu doładować jeszcze 200kg to by się stało przeciętnym maleńkim coupe. Bo zawieszenie niestety nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie znaczną część ceny stanowi włókno węglowe i alfa nic na to nie poradzi.

Jak jechałem tym autem to miałem wrażenie że lista płac przy konstruowaniu wyglądała tak:

1. Dajcie mi tu designera, ma nieograniczone fundusze!!! Nadwozie ma być idealne.

2. silnik? mamy dużo kasy, ale weźcie coś z naszej stajni i dobrze podłubcie.

3. zawieszenie? hmmm... budżet się powoli kończy... zatrudnijcie praktykanów

4. wnętrze zostało do zrobienia... pozbieramy coś na szrocie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile?

> Za te 100 kg różnicy naprawdę warto tyle płacić?

Tak.

U mnie w aucie ważącym około 1100kg po wyrzuceniu pasażera ważącego 90 mam czasy okrążeń lepsze o około 2s na minucie. Czuć podczas prowadzenia różnicę. Mierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

> U mnie w aucie ważącym około 1100kg po wyrzuceniu pasażera ważącego 90 mam czasy okrążeń lepsze o

> około 2s na minucie. Czuć podczas prowadzenia różnicę. Mierzone.

Zgadza się. Przy masach poniżej tony nawet 50kg. daje odczuwalną różnicę w prowadzeniu.

Sam dobrze o tym wiem. Zupełnie inne czasu na okrążeniu z nastolatkiem kamerzystą na fotelu pasażera. Zmienia się minimalnie geometria. Inne zachowanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w aucie ważącym około 1100kg po wyrzuceniu pasażera ważącego 90 mam czasy okrążeń lepsze o

> około 2s na minucie. Czuć podczas prowadzenia różnicę. Mierzone.

No to faktycznie - te 3% czasu warte jest 100 tys. Pewnie zwraca ci się to w pracy zarobkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to faktycznie - te 3% czasu warte jest 100 tys. Pewnie zwraca ci się to w pracy zarobkowej.

Alfa Romeo 4C to nie jest samochód w którym ma się coś zwracać, tylko samochód, który ma dawać maksymalną frajdę z jazdy. Stworzony właśnie do takich zabaw na torach i liczenia sekund. Jeżeli uważasz, że jest niewarty swojej ceny, Twoja sprawa. Producent się za bardzo nie przejmie, bo i tak sprzedają wszystko, co wyprodukują zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to faktycznie - te 3% czasu warte jest 100 tys. Pewnie zwraca ci się to w pracy zarobkowej.

Czy to jest auto dostawcze? Autobus do wożenia dzieci? Nie. To jest zabawka która ma być jak najszybsza. To nie jest auto ani praktyczne ani tanie. Ale jest "Jakieś"

A ile jest warte te 3% czasu według ciebie?

Bo idąc tym tropem można paska ftedeiq kupić i jechać na tor. Dużo wolniejszy nie będzie... raptem ze 20% jak dobrze ogarniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alfa Romeo 4C to nie jest samochód w którym ma się coś zwracać, tylko samochód, który ma dawać

> maksymalną frajdę z jazdy. Stworzony właśnie do takich zabaw na torach i liczenia sekund.

> Jeżeli uważasz, że jest niewarty swojej ceny, Twoja sprawa. Producent się za bardzo nie

> przejmie, bo i tak sprzedają wszystko, co wyprodukują

Nie dyskutuj z właścicielem skody. Nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.